اخباروگزارش های کارگری 2 مهرماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

نهمین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران: اگه با هم یکی نشیم، یکی یکی تموم می‌شیم.روز شنبه 2 مهرماه، اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران که از روزجمعه 25 شهریوربا برپایی تجمع مقابل بیمارستان کسری تهران آغازشد با راهپیمایی وتجمع در شهرها و دانشگاه تهران وصنعتی شریف و همچنین و تجمع صدها نفر ازخانواده‌های بازداشت‌شدگان اخیر مقابل زندان اوین ادامه یافت.

1- روز شنبه 2 مهر ماه ،راهپیمایی وتجمع در شهرهای آمل ،اصفهان ،بابل ، بندر انزلی ،تبریز ، تهران (ستار خان وصادقیه)دزفول ، رشت ،زنجان ، سنندج(شریف آباد) ، شاهین شهر ، شیراز ،کاشمر ،کرج ( فردیس وگوهر دشت ) ،مشهد ،نوشهرو.....برگزارشد.

همبستگی اهالی سنندج با معترضین و گشودن درهای خانه بررویشان

جستجوی خانه به خانه نیروهای سرکوبگر برای بازداشت معترضین

گزارش های دریافتی حاکی از برپایی تجمع و راهپیمایی روز شنبه 2 مهر در سنندج می باشد که بدنبال یورش نیروهای امنیتی واطلاعاتی به جنگ وگریز تبدیل شد.

اهالی سنندج گشودن درهای خانه برروی معترضین همبسگی خودرا بنمایش گذاشتند.

نیروهای سرکوبگر برای بازداشت معترضین با جستجوی خانه به خانه وحشی گری وددمنشی خودرا بیش ازپیش نمایان ساختند.

2- روز شنبه 2 مهر،دانشجویان دانشگاه تهران وصنعتی شریف دست به تجع زدند

درزیر نظرتان را به کزرش هایی در همین رابطه جلب می کنیم:

تجمع امروز دانشجویان دانشگاه تهران با شلیک گلوله ساچمه‌ای به خشونت کشیده شده است

بازداشت 30 تا 40 دانشجوی حق طلب

در این اثنی درب ۱۶آذر توسط مامورین حراست مسدود شده و مانع از ورود دانشجویان به داخل دانشگاه شدند و سپس با حمله نیروهای امنیتی و ضرب و شتم وحشیانه‌ی آنها با باتوم، حدود ۳۰ تا ۴۰ دانشجو را بازداشت و ظرفیت ۶ ون را پر کرده و با خود به مکان نامعلومی انتقال دادند.

این درحالیست که سایر درهای ورودی دانشگاه نیز برای ورود دانشجویان وزارت علوم بسته شده و دانشجویان حتی با ارائه کارت دانشجویی امکان ورود به دانشگاه را نداشته‌اند.

حراست خودفروخته، دیگر علنی دانشجو را می‌فروشد

امروز شنبه 2 مهرماه با تعطیلی یک هفته ای و مصلحتی دانشگاه بسیاری از دانشجویان به دانشگاه رجوع کردند با این فرض که حتی در دوره آموزش مجازی نیز مانند ادوار پیشین اداره آموزش، کتابخانه و سایر مکان‌های غیرکلاسی دانشگاه باز هستند.

اما حراست در اقدامی از پیش تعیین شده و اعلام نشده تمام درهای دانشگاه را به روی آنها بسته است.

حراست دانشگاه این بار شمشیر را از رو بسته و خود با مامورانی تماس می‌گیرد که آماده خونین کردن دانشجویان هستند

وای بر شرفتان

گزارش‌ها حاکی از آن است که تعداد نامشخصی دانشجو با تفنگ ساچمه ای زخمی و حدود 30 نفر دیگر از دانشجویان دانشگاه تهران بازداشت شده اند.

از مکان بازداشت این دانشجویان اطلاعاتی در دست نیست.

گزارشی از تجمع وبازداشت فله‌ای دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف

عصر شنبه دوم مهرماه دانشجویان دانشگاه شریف تجمعی گسترده در اعتراض به سرکوب فراگیر و قتل مهسا امینی در صحن دانشگاه برگزار کردند. این تجمع که در ادامه به سر در دانشگاه کشیده شد با حضور پرتعداد نیروهای بسیج و لباس‌شخصی در داخل دانشگاه همراه بود تا تجمع را برهم زده و تصویر دانشجویان معترض را ثبت کنند.

بنا به گزارشات واصله، این تجمع در شرایطی برگزار شد که دانشگاه در محاصره نیروهای امنیتی قرار داشت و دانشجویان حق عبور و مرور به دانشگاه را نداشتند.

در ادامه و با اتمام تجمع پس از دو ساعت، این دانشجویان که قصد خروج از دانشگاه را داشتند در درب خروج انرژی، مورد حمله نیروهای امنیتی قرار گرفته و تعدادی از دانشجویان بازداشت و توسط چند ون به مکانی نامعلوم منتقل شدند.

تا بدین لحظه آمار دقیق و هویت این دانشجویان بازداشتی در دست نیست.

بیانیه سراسری دانش آموران پیشرو

مقنعه اجباری از سر برمیداریم

ما دانش آموزان _دختر _ مقطع متوسط در اعتراض به حجاب اجباری و بازداشت غیر قانونی دانش آموزان در اعتراضات مدنی چند روز اخیر, از روز دوشنبه 4 مهرماه، جهت اعتراض مقنعه خود را از سر برداشته و همه باهم شعار خواهیم داد:

نه روسری نه تو سری / آزادی و برابری

زن، زندگی، آزادی

دانش آموز زندانی آزاد باید گرد

انش آموزان پسر می توانند با سر دادن همین شعارها ما را حمایت کنند

زمان: دوشنبه چهارم مهر تا پایان هفته

مکان: تمام مدارس متوسطه کشور

همراه شو عزیز

کاین درد مشترک

هرگز جدا جدا درمان نمی شود

3- تجمع صدها نفر از خانواده های باز داشت شدگان اخیر مقابل زندان اوین در اعتراض به بی خبری وبرای آزادی عزیزانشان مقابل زندان اوین

روز شنبه 2 مهر،صدها نفر از خانواده های باز داشت شدگان اخیر مقابل زندان اوین در اعتراض به بی خبری وبرای آزادی عزیزانشان مقابل زندان اوین تجمع کردند.


هجوم پر تعداد نیروهای امنیتی به منزل سهند مرتضوی و بازداشت او به همراه پنج دانشجوی دیگر

بنا بر گزارش‌های رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران حوالی ساعت ۳ بعد از ظهر دیروز پنج شنبه دهها نفر از نیروهای امنیتی که خود را ماموران وزارت اطلاعات معرفی می‌کردند با هجوم به منزل سهند مرتضوی، او را به همراه ۵ دانشجوی دیگر بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل کردند.

بنا بر این گزارش، ماموران وزارت اطلاعات به رغم اینکه فقط حکم بازداشت سهند مرتضوی و مجید امام وردی را داشتند چهار دانشجوی دیگر را نیز که در منزل او بودند بازداشت و با زدن دستبند به دستان خانم فرخ قادری مادر سهند، قصد بازداشت وی را نیز داشتند که در آخرین لحظه از بازداشت او منصرف شدند.

سهند مرتضوی و مجید امام وردی و چهار دانشجوی دیگر همگی دانشجویان دانشگاه تهران بودند. به جز سهند مرتضوی، ۵ دانشجوی دیگر خانواده هایشان ساکن شهرستان هستند و بدلیل درگیری‌ها در مراکز دانشجویی، آنان به ناچار مهمان سهند مرتضوی شده بودند که به جز مجید امام وردی بقیه آنها بدون حکم بازداشت، توسط وزارت اطلاعت بازداشت شدند.

در این یورش، منزل سهند مرتضوی به مدت دو ساعت مورد تفتیش قرار گرفت و همه گوشی‌های حاضرین در آنجا منجمله فرح قادری مادر سهند، توسط ماموران امنیتی ضبط شد.

با توجه به این اقدام سرکوبگرانه‌ی ماموران وزارت اطلاعات، به نظر می‌آید که دستگاه سرکوب حکومت برای پایان دادن به اعتراضات دانشجویان دانشگاه‌های کشور خصوصا دانشجویان دانشگاه تهران، سیاست بازداشت گسترده‌ی دانشجویان در منازل آنان را در پیش گرفته است.

آمار بازداشت دانشجویان دانشگاه‌های کشور تاکنون بسیار بالا اعلام شده است. اما با وجود این حجم از سرکوب، امروز شنبه دوم مهرماه دانشجویان دانشگاه تهران مجددا به اعتراض متحدانه‌ی دست زده‌اند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران، بازداشت و سرکوب سیتماتیک دانشجویان و مردم معترض توسط نهادهای سرکوبگر جمهوری اسلامی را قویا محکوم می‌کند و ضمن خواست آزادی فوری تمامی دانشجویان و مردم معترض بازداشت شده مجددا اعلام می‌کند که این جنبس را سر بازایستادن نیست و جامعه‌ی ایران برای خلاصی از وضعیت موجود به میدان آمده است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- دوم مهرماه ۱۴۰۱

سجاد رمضان زاده بازداشت شد

بنابر گزارش‌های رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، عصر روز گذشته جمعه اول مهرماه، سجاد رمضان‌زاده جوان ۲۳ ساله و برادر رضا رمضان‌زاده از فعالین و زندانی آبان ۹۸ هنگام برگشتن از سر کار حوالی خیابان سعدی تهران توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

حراست دانشگاه تهران در اقدامی غیر منتظره محمدجواهری ، دانشجوی جامعه‌شناسیِ جوانان را در اتاقی در کوی دانشگاه بازداشت و سپس به دفتر حراست منتقل کرده است.

بنا به این گزارش اکنون حراست دانشگاه قصد تحویل این دانشجو به نیروهای امنیتی را دارد‌.

یوسف تیموری دانشجوی جامعه‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.

هومن محمدی‌زاده فعال صنفی و دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد دانشگاه چمران اهواز جمعه‌شب در اهواز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.

بنفشه کمالی دانش‌آموخته ادبیات فارسی دانشگاه یزد و ویراستار توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.

اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا در همبستگی با معترضان شجاع در ‌ ایران که قتل وحشیانه ‌ مهسا امینی را محکوم کرده اند، ایستاده و خواهان دادخواهی و نیز پایان هرگونه سرکوب زنان در ایران میباشد.

مهسا امینی، زن 22 ساله کرد، در 13 سپتامبر توسط گشت ارشاد ایران به اتهام عدم رعایت حجاب مناسب دستگیر شد. او سه روز بعد از بازداشت توسط پلیس، بنا به گزارش ها پس از ضرب و شتم و شکنجه درگذشت.

اعتراضات در سراسر کشور به راه افتاده است و ما از امنیت معترضان نگرانیم. گزارش هایی مبنی بر استفاده نیروهای امنیتی از خشونت وحشیانه در حال اطلاع رسانی است. چندین نفر بر اثر شلیک گلوله کشته شده اند و اعتراضات همچنان ادامه دارد.

جنبش کارگری و تشکل های مستقل کارگری ایران مدافعان سرسخت برابری هستند و با تحمیل هرگونه حجاب اجباری و سایر بی عدالتی ها و تبعیض ها علیه زنان و دیگر مردم تحت ستم ایران مخالفند.

ما از خواسته‌های معترضان، جنبش‌های اجتماعی و اتحادیه‌های کارگری مستقل برای لغو همه قوانین ناعادلانه و سرکوبگرانه که حقوق اساسی زنان را نقض می‌کنند و نیز از برقراری عدالت برای همه قربانیان سیاست‌های زن‌ستیزانه و تبعیض‌‌گرایانه و خشونت آمیز حکومت ایران حمایت می‌کنیم.

برگرفته ازسندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید