هشتاد وسومین روزاعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران: «اتحاد مبارزه پیروزی»«زنده باد 16آذر روز دانشجو»«کارگرمعلم پرستار کشاورزدانشجو اتحاد اتحاد»روز چهارشنبه 16 آذرماه همزمان با هشتادوسومین روز اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران شاهد اعتراضات بقرار زیر بودیم:- تجمع،راهپیمایی و جنگ و گریز خیابانی در شهرهای:- اراک- اردکان
- أصفهان- سرابله ایلام- بندرعباس- بومهن- تهران(شهرک اکباتان، شهرک چیتگر ،میدان آزادی،میدان انقلاب،میدان توحید، متروی تئاترشهر، میرداماد،یوسف آباد)

نگاهی به فرصت های مهم و نیز تهدیدهای پیشاروی جنبش در پایانه سال!
این بیانیه‌ها حکایت از آمادگی بیشترکارگران در برافروختن اعتصابات سراسری و مشارکت و حمایت فعال از خیزش خیابان دارد. در کناراعتصاب ذوب آهن و کامیونداران ( به عنوان بخشی از صنعت مهم حمل و نقل) بیانگرتعمیق انقلاب و گسترش ابعادآن است که البته رژیم را بسیار نگران ساخته است.

مردم شریف و مبارز سنندج، ▪️همگی می دانیم کوشش و مبارزه برای آزادی پس از کشته شدن ژینا امینی به قیامی رادیکال و فراگیر بدل شده است؛ این قیام با تداوم بیش از دو ماه و پشتیبانی قشرها و طبقات مختلف جامعه موجب شعله ور تر شدن امید به آزادی در دل ها و داشتن زندگی و جامعه‌ای انسانی شده است.▪️ما کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج در رده ها و بخش های مختلف ضمن همدلی و همراهی با این جنبش آزادی خواهی با بیشترین آمادگی در محل کار به تولید برق و نیاز مردم اهتمام ورزیده ایم.

اولین اعتصاب سراسری در تاریخ ایالات متحده شروع به اندازه کافی ساده ای داشت. در شانزده جولای ۱۸۷۷ چهل نفر از کارگران راه آهن در برابر کاهش دستمزد با توقف کار و بستن عبور و مرور راه آهن در مارتسین بورگ در ویرجینیای غربی عکس العمل نشان دادند. این اتفاق یگانه،اثری دومینو مانند داشت و طغیان و مقابله را همچون آتشی وحشی در بین طبقه کارگر امریکا گسترش داد . در پایان ماه، یک میلیون کارگر در شهرهای صنعتی در چهارده ایالت از نیویورک تا سانفرانسیسکو دست از کار کشیدند.

هفتاد وچهارمین روزاعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران روز دوشنبه 7 آذرماه، همزمان با هفتاد وچهارمین روز اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران چگونه سپری شد؟

- مراسم خاکسپاری شورش نیکنام از جان باختگان اعتراضات سراسری مهاباد در روستای قلعه جوغه

شروع هفته یازدهم اعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران: روز جمعه 4 آذر ماه،اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران با ادامه اعتراضات بقرار زیر وارد هفته یازدهم شد:الف –خاکسپاری شبانه شمال خدیری از جان باختگان اعتراضات سراسری روزپنج شنبه 3 آذر ماه مهابادبا شرکت صدها نفر ب- تجمع،راهپیمایی و جنگ وگریزخیابانی درشهرهای زیر:- تهران(نازی آباد) - کرج(فردیس،گوهردشت) ج- جمعه های اعتراضی اهالی سیستان وبلوچستان با راهپیمایی و تجمع درشهرهای:

هشتاد ودومین روزاعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران: «اتحاد مبارزه پیروزی» «زنده باد 16آذر روز دانشجو» «کارگرمعلم پرستار کشاورزدانشجو اتحاد اتحاد» چه خبرها از روز سه شنبه 15 آذرماه هشتادو دومین روز اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران؟ - گرامیداشت یاد زانیار ابوبکری، مسعود احمدزاده، فرشته احمدی، شاهو خضری، کبری شیخ سقا (شیخی) واسماعیل (سمکو) مولودی از جان باختگان اعتراضات سراسری در مهاباد به مناسبت چهلمین روز خاک سپاریشان با شرکت جمعیت زیادی وسردادن شعارهای اعتراضی

اتحادیه تشکل‌های کامیون‌داران و رانندگان سراسر ایران در فراخوان بالا از آغاز به اعتصاب از شنبه پنجم آذر تا ۱۶ آذر خبر داد. این اتحادیه در پیام خود نوشت: «به همه شهرهای ایران و همه رانندگان و کامیون‌داران در سراسر ایران این پیام برسد که از روز شنبه تا ۱۶ آذر ما در اعتصاب خواهیم بود». اعتصاب کامیون‌داران در این بیانیه مشخصاً به اعتراضات سراسری، بالاخص به مقاومت و سرکوب بلوچستان و کوردستان و خوزستان اشاره دارد: "ما چطور می‌توانیم با این مشکلات سازش کنیم درحالی که الان تمامی مردم برای حق‌خواهی بلند شده اند ... گذشته از این چطور می‌توانیم دربرابر مظلومیت همکاران‌مان و سایر مردمان در کردستان و در بلوچستان و ایذه و سایر شهر‌های در خون تپیده آرام باشیم".

خواست‌ کارگران اعتصابی رفع تبعیض، اجرای طبقه‌بندی مشاغل و امنیت شغلی است. کارگران در بیشتر مراکز، در کنار طرح مطالبات صنفی، شعار مرگ بر دیکتاتور سردادند تا تعلق خود را به جنبش سراسری زن، زندگی، آزادی نشان دهند. اعتصاب کارگران در چند مرکز صنعتی و خدماتی که از شنبه ۲۸ آبان آغاز شده سه شنبه اول آذر به دو مرکز صنعت نفت و گاز گسترش یافت. سه شنبه اول آذر رانندگان و کارکنان پایانه باربری اکبرآباد (نسیم شهر)، کارگران شرکت بهمن موتور، کارگران پالایشگاه یازدهم فاز ۱۳ در سایت دو مجتمع پارس جنوبی، و کارگران شاغل در پتروشیمی مسجدسلیمان دست از کار کشیدند.

- از اعتصاب خودروسازان آبی پوش بپرسید! اعتصاب در صنعت خودرو سازی یک واقعیت شعف انگیز است و میتواند در ادامه خود از ده ها هزار کارگر در کارخانه های تهران، کرمان، تبریز و تایر سازی تهران، سنندج و کرمان را زیر چتر خود بگیرد. تردیدی نیست این اعتصابات سابقه سالها کشمکشها و مطالبات را پشت سر خود دارد و از طرف دیگر از فضای اعتراضی جاری تاثیر میپذیرد. فعالین محلی و دست اندرکاران این اعتصابات نه فقط درگیر پیشبرد یک مبارزه کارگری بلکه درگیر شکل دادن یک وجه مهم از خود آگاهی طبقاتی کارگری در ایران، بار سنگین را بر دوش میکشند. قطب کارگری انقلاب ایران در حال شکل گیری است، میتوان رفت گوش را به دیوار خودروسازیها چسباند و شنید کارگران در ایران برای پیشبرد انقلاب خود چه در دستور دارند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری
گروه اتحاد بازنشستگان

زنده وجاوید باد یاد جان باختگان اعتراضات هفته آخرآبان ماه 1398: بازپخش:روایت هایی از آبان خونین ماهشهرمنجمله شهرک‌های طالقانی (کوره‌) و چمران (جراحی) –آذرماه 1398:/یکی از اهالی ماهشهر:«نقطه شروع اعتراضات در شهرستان ماهشهر، جمعه 24 آبان حوالی ساعت 11 از شهرک طالقانی (کوره) آغاز شد و دو ساعت بعد به ماهشهر رسید.»( در ماهشهر هنوز نام برخی از شهرک‌ها، با نام سابق‌شان شناخته می‌شود. مثلا «کوره» یا همان طالقانی شهرکی است که در گذشته در آن کوره‌های آجرپزی قرار داشته است. )می‌گوید: «جاده‌های اصلی شهر و ورودی و خروجی ماهشهر به همه‌جا بسته شد.»

هفتادونهمین روزاعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران
«اتحاد مبارزه پیروزی» . «زنده باد 16آذر روز دانشجو» . «کارگرمعلم پرستار کشاورزدانشجو اتحاد اتحاد»
روز شنبه 12 آذرماه، هفتادونهمین روز اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران چگونه سپری شد؟

تعرض به مطالبات مردم و قابل قبول نیست: کارگران و استادکاران گرانقدر همچنان که مستحضرید حدود سه سال است از ارجاع ماده ۵ بیمه کارگران ساختمانی به مجلس جهت اصلاح می‌گذرد. در این مدت صدها هزار نفر از کارگران ساختمانی در نوبت و صف انتظار بیمه به سر می‌برند. ما کارگران ساختمانی اعلام می‌داریم که بازیچه گرفتن و به حاشیه راندن خواسته‌های طبقه کارگری غیرقابل قبول و کاسه صبر کارگران لبریز شده است و خواستاریم در اسرع وقت تمامی کارگران ساختمانی واجد شرایط بیمه شوند.

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۵۱: امروز چهارشنبه ۲ آذرماه ۱۴۰۱، کارگران شرکت بهمن دیزل واقع در الوند قزوین روز دوم اعتصاب خود را آغاز کردند. این اعتصاب در اعتراض به سطح پایین دستمزدها و خلف وعده و مشکلات معیشتی کارگران صورت میگیرد. کارگران در محوطه کارخانه تجمع کردند و شعار میدادند:"وعده و وعید نمیخوایم، ما حقمون را میخوایم"، "کارگر داد بزن، حقتو فریاد بزن". بهمن دیزل از شرکتهای زیرمجموعه هلدینگ "گروه صنعتی بهمن" با بیش از هزار کارگر تولید کننده کامیون، مینی بوس و کامیونت است.