رحمان حسین زاده: در یک نگاه

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

دوره اتحاد و همگامی، جنبش اعتصاب کارگری و جنبش اعتراض شهری است! دهها هزار کارگر نفت و پتروشیمی ها و نیشکر هفت تپه و مراکز متعدد کارگری در جنبش اعتصابی گسترده، بسر میبرند، هم اکنون‌ دهها هزار انسان‌ جان‌ به لب رسیده از تشنگی، در جنبش اعتراض شهری گسترده مشت گره کرده، روبروی حاکمیت زور و ستم ایستاده اند. دوره اتحاد و همگامی جنبش اعتصابی کارگران و جنبش اعتراض شهری برای تعیین تکلیف با حاکميت سرمایه و جمهوری اسلامی است.

زنده باد همبستگی جنبش اعتصاب کارگری و جنبش اعتراض شهری، دو عرصه اصلی نبرد برای جارو کردن جمهوری اسلامی.

تصمیم، اراده و اعلامیه کارگران فولاد اهواز را باید سرمشق قرار داد!

در نظر داشتم یادداشت کوتاهی را باز هم در ضرورت و اهمیت فوری همگامی جنبش کارگری و جنبش اعتراض توده ای و شهری جاری بنویسم.اما مطالعه اعلامیه ای از " کارگران گروه ملی فولاد اهواز" متقاعدم کرد، باز تکثیر این اعلامیه و فراخوان به پخش وسیع آن در سطح جنبش کارگری و توده ای هدفم را تامین میکند. کارگران فولاد در این اعلامیه صرفا حمایت تبلیغی و اعلام موضع نکرده اند. اولا درد مشترک کارگران و توده مردم جان به لب رسیده و به میدان آمده علیه نبودن نان و برق و آب و در یک کلام علیه فقر و تبعیض و نابرابری را آنجا که تاکید کرده اند، " مطالبات معترضان خیابانی با مطالبات کارگری منافاتی وجود ندارد" را به روشنی بیان کرده اند و مهمتر عزم و اراده برای همگامی و اتحاد محکم با اعتراضات شهری و توده ای را به این شکل مصمم اعلام کرده اند. " ما کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز تجربه درخشان اعتصاب و اتحاد در خیابان و شهر و روستا داریم و به سرکوب‌گران و غارتگران خوزستان و ایران هشدار می دهیم که اگر لازم باشد ، یعنی اگر خطوط تولید شرکت به همین منوال پیش برود، اعتراضات سرکوب شود و بحران آب و برق به طور اساسی و مطابق با خواست اکثریت مردم حل نگردد بار دیگر خیابان‌های اهواز را با سازماندهی مشخص کارگران به لرزه در خواهیم آورد تا از رفتار خود پشیمانتان کنیم"
امیدوارم کارگران مبارز فولاد تصمیم اعلام شده شان را عملی سازند. اعلامیه و تصمیم کارگران فولاد را میتوان و باید سرمشق قرار داد. اعلامیه کارگران فولاد را که در پایین ضمیمه است، مطالعه کنید.
***
کارگران گروه ملی فولاد همیشه صدای دردمندان و حق‌طلبان بوده اند.
همان طور که در جریان سیل نشان دادیم آماده امداد رسانی هستیم و با حضور در مناطق سیل زده اقدام به احداث سیل بند و توزیع غذا کردیم. در پی تشدید بحران کم آبی در مناطق جنوبی اهواز مانند ملاشیه و شهرک های اطراف ، این کارگران شریف گروه ملی بودند که از واحدهای مختلف از جمله تاسیسات و آبرسانی ، با تلاش های شبانه روزی موفق شدند تا از طریق اتصال آبرسانی مرکزی به شبکه لوله کشی آب شهری ، آب شرب را تصفیه و پمپاژ کنند و به مناطقی که دچار قطعی آب بودند برسانند.
در این روزها که مردم خوزستان در شرایط اسفبار زندگی میکنند بار دیگر اعلام میکنیم که همراه آنان بوده و هستیم چون میان مطالبات معترضان خیابانی با مطالبات کارگری منافاتی وجود ندارد و این اعتراضات را عمدتاً خانواده های کارگری شکل داده اند.

واقعیت این است که کم‌آبی و قطعی برق علاوه بر حوزه دامداری و کشاورزی، اثرات مستقیمی بر روی خطوط تولید هم گذاشته و امروز شرکت با عظمت گروه ملی صنعتی فولاد با کاهش و بحران تولید مواجه است، در حالی که مشکلات برق و آب تاثیری بر مافیای فولاد بخصوص در فلات مرکزی اصفهان و شرکت های کویری نگذاشته است!
همکاران عزیز ما و خانواده هایمان این روزها به درستی کنار معترضان و اهالی تشنه لب صدها روستای غمگین خوزستان قرار داریم.
.
هیچ مافیا و حاکمیتی حق ندارد به منافع و نیازهای طبقه کارگر و فرودستان دست درازی کند و تظاهرات مسالمت آمیز جوانان را سرکوب و گلوله باران کند.
ما کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز تجربه درخشان اعتصاب و اتحاد در خیابان و شهر و روستا داریم و به سرکوب‌گران و غارتگران خوزستان و ایران هشدار می دهیم که اگر لازم باشد ، یعنی اگر خطوط تولید شرکت به همین منوال پیش برود، اعتراضات سرکوب شود و بحران آب و برق به طور اساسی و مطابق با خواست اکثریت مردم حل نگردد بار دیگر خیابان‌های اهواز را با سازماندهی مشخص کارگران به لرزه در خواهیم آورد تا از رفتار خود پشیمانتان کنیم.
صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد