شرم کنید!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 در محکومیت لمپنیزم و زن ستیزی برخی از سلطنت طلبان: روز ٤ فوریه ٢٠٢٢ در یک اتاق کلاب هاوس با عنوان "کارزارهای موفق دادخواهی ، مجالی برای فرصت طلبی یا همکاری" که در مورد اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در ایران و حرکت اعتراضی از اوین تا وین بود، وقتی تعدادی از طرفداران سلطنت و مشروطه خواهان، از تقدس پرچم و خاک و خط قرمز بودن تمامیت ارضی حرف زدند، مینا احدی در پاسخ به آنها گفت برای ما انسان مقدس است؛ حقوق و حرمت و معیشت و منزلت انسان، و نه خاک و پرچم و مرز و خط قرمز تمامیت ارضی.

در پاسخ به این صحبتهای مینا احدی فردی به نام بهروز آریابد، با وقاحت و بیشرمی گفت که وقتی مرز برای شما مهم نیست، پس اتاق خواب شما نباید مرز داشته باشد! او در دور دوم هم در دفاع از این حرفها گفت، من توهین نکردم فقط میگویم اگر مرز برای شما مهم نیست پس هر کس میتواند وارد اتاق خواب شما بشود...!

این سکسیسم و لومپنیسم و زن ستیزی عریان و مستهجن را نباید تحمل کرد. این اظهارات شنیع ترین اهانت نه تنها به مینا احدی بلکه به همه کسانی است که برای بحث و تبادل نظر سیاسی در آن جلسه شرکت کرده بودند. مینا احدی خواهان معذرتخواهی توهین کننده شد و به عنوان اعتراض اتاق را ترک کرد. شعله پاکروان و شرکت کننده دیگری به اسم نیما چالشگر نیز در اعتراض به این امر اتاق را ترک کردند. اما فواد پاشایی رهبر حزب مشروطه که در آن اتاق بود، بجای اعتراض به هم نظر خود خطاب به مینا احدی گفت "شلوغ نکنید، من صد بار بدتر از این حرفها را شنیده ام وقتی فردی پابلیک کار میکند باید توقع این نوع حملات را داشته باشد و درست نیست بلافاصله آدم قهر کند و اتاق را ترک کند"! واقعا شرم آور است.

جناب پاشایی مانند بسیاری از مردسالاران، حملات سکسیستی به زنان را با بحث و نقد سیاسی مترادف قرار داده و زهر زن ستیزانه این نوع حملات را نمی بینند. او بجای محکوم کردن این حملات لمپنی آنرا توجیه میکند و این توهین ها را امری عادی جلوه میدهد.

فرهنگ شعبان بی مخ ها نباید در میان صفوف اپوزیسیون جائی داشته باشد. همه ما نیروهای اپوزیسیون، با هر دیدگاه و خط سیاسی، موظفیم در برابر این نوع لجن پراکنی ها بایستیم و اجازه ندهیم فضای بحث و تبادل نظر در میان نیروهای مختلف اپوزیسیون مسموم شود. چنین فضائی در مدیای اجتماعی عملا به نفع لشکر سایبری جمهوری اسلامی تمام میشود.

حزب کمونیست کارگری ایران این رفتار سخیف و زن ستیزانه را بشدت محکوم کرده و خواهان محکوم کردن این نوع اهانت های وقیحانه از طرف همه آزادیخواهان است!

حزب کمونیست کارگری ایران
٧ فوریه ٢٠٢٢، ١٨ بهمن ١٤٠٠

فراخوان ۲۹ تشکل مستقل بازنشستگان به تجمع سراسری در ۲۴ بهمن

بازنشستگان در تدارک حرکتی گسترده تر از قبل در اعتراض به عملی نشدن خواستهایشان هستند. ۲۹ تشکل مستقل بازنشستگان طی بیانیه ای مشترک در اعتراض به فقر معیشتی و پاسخ نگرفتن خواستهای خود و برای پیگیری خواستها و مطالباتشان به تجمع سراسری برای ساعت ده و نیم صبح روز یکشنبه ۲۴ بهمن فراخوان داده اند. این تجمعات قرار است در تهران مقابل مجلس اسلامی و در شهرستانها مقابل تامین اجتماعی برگزار شود. بازنشستگان خواستهای بحقی دارند که علیرغم تلاشها و اعتراضات بسیار، پاسخ نگرفته است و با شعار "فقط کف خیابان بدست میاد حقمون" مصممند خواستهای خود را پیگیری کنند. در بخشی از فراخوان بازنشستگان برای تجمع سراسری ۲۴ بهمن چنین آمده است: "شرم آور ست در حالیکه دوران بازنشستگی بعد از سی سال کار و زحمت، بایستی زمانِ آرامش ، آسایش و فراغت از دغدغه های ویرانگر باشد!!! اما دولت و مجلس با طرحها و مصوبه های رنگارنگ، برای فربه شدن عده ای خاص ، طی چهار دهه، سفره ی ما بازنشستگان را روز بروز کوچک‌ و کوچکتر کرده و گرانی و تورم سرسام آور تحمیلی ، خیلی از اقلام ضروری را از سفره ی ما بیرون کشیده ست، دوا و درمان و سایر هزینه های ضروری هم که دیگر هیچ!!! ‌من هوارم را سر خواهم داد چارۀ درد مرا باید این داد کند! از شما خفتۀ چند، چه کسی می آید با من، فریاد کند!"

خواست های اعلام شده بازنشستگان در این فراخوان عبارتند از: تعیین حقوق بر مبنای هزینه های واقعی خانوار و افزایش آن متناسب با نرخ تورم واقعی، اجرای کامل همسان سازی حقوقها معادل ۹۰ درصد حقوق شاغلین و پست های مشابه ، پرداخت دیون ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت به صندوق تامین اجتماعی، عیدی دو برابر حقوق، اجرای ماده ۱۱۱ (مستمری از کارافتادگی و بازماندگان، نباید از حداقل مزد کارگر کمتر باشد)، بیمه جامع و کارآمد مطابق ماده ۵۴ قانون تامین اجتماعی، و آزادی فوری و بی قید و شرط اسماعیل گرامی از بازنشستگان زندانی.

بازنشستگان در اعتراضاتشان بارها و بارها بر افزایش حقوقهای خود به بالای خط فقر ۱۲ میلیونی تاکید کرده اند و امسال با توجه به رشد تورم و افزایش سرسام آور قیمت ها خواست آنها افزایش حقوقها به بالای ۱۶ میلیون است. درمان و تحصیل رایگان و داشتن حق مسکن و پایان دادن به امنیتی کردن مبارزات از جمله دیگر تاکیدات بازنشستگان در مبارزاتشان بوده است. فراخوان اعتراضی بازنشستگان در کنار اعتراضات گسترده معلمان که مرحله دوم آن در روزهای ۲۳ و ۲۴ بهمن بصورت اعتصاب و تحصن و روز ۲۷ بهمن بصورت تجمعات سراسری انجام خواهد گرفت، بازتاب یک جنبش گسترده در دفاع از زندگی و معیشت و برای داشتن یک زندگی انسانی است. بازنشستگان در کنار معلمان امروز صدای رسای اعتراض جامعه به فقر و تبعیض و نابرابری حاکم هستند. حزب کمونیست کارگری از این مبارزات قاطعانه حمایت میکند. و همه بخش های جامعه را به همبستگی با این اعتراضات و حمایت از فراخوان اعتراضی بازنشستگان برای روز ۲۴ بهمن فرامیخواند. امضا کنندگان فراخوان ۲۴ بهمن عبارتند از:

کارگران و بازنشستگان تهران، بازنشستگان استان مرکزی، بازنشستگان استان خراسان جنوبی، کانون‌گفتگوی بازنشستگان تامین اجتماعی، اتحاد بازنشستگان، بازنشستگان استان گیلان، بازنشستگان استان مازندران، بازنشستگان استان البرز، بازنشستگان استان اردبیل ، بازنشستگان استان اصفهان، -بازنشستگان تامین اجتماعی استان قزوین، گروه بازنشستگان مستقل تهران، بازنشستگان استان لرستان، بازنشستگان استان آذربایجان شرقی، بازنشستگان استان آذربایجان غربی، بازنشستگان استان کرمانشاه، بازنشستگان روشنفکر، بازنشستگان استان مازنداران، بازنشستگان استان خوزستان ، بازنشستگان استان کرمان ، بازنشستگان استان یزد، بازنشستگان استان ایلام، بازنشستگان استان فارس، بازنشستگان تامین اجتماعی البرز(بتا)، بازنشستگان مستقل و مطالبه گر استان کرمانشاه، گروه کارگران و معلمان ۱۹ اسفند، اتحاد سراسری بازنشستگان ایران، گروه اتحاد بازنشستگان، شورای بازنشستگان ایران

حزب کمونیست کارگری ایران
۱۸ بهمن ۱۴۰۰، ۷ فوریه ۲۰۲۲