اخباروگزارش های کارگری23-24-25 دی ماه 1400

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- ازسرگیری اعتصاب وتجمع کارگران شهرداری کوت عبدالله مقابل استانداری خوزستان دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه - اعتصاب تجمع کارگران شهرداری هویزه دراعتراض به عدم پرداخت 3 ماه حقوق و7 ماه حق بیمه کانون نویسندگان ایران : تشدید وخامت حال زندانیان سیاسی اعتصابی - درخواست کانون نویسندگان ایران اززندانیان سیاسی برای پایان دادن به اعتصاب غذا - کانال تلگرامی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران:

1- گزارش تجمع فرهنگیان سنندج پنج شنبه ۲۳ دی ماه ۱۴۰۰

2- بیانیه کانون صنفی معلمان استان بوشهر در پاسخ به برخورد و اهانت نیروهای امنیتی

3- پیام بزرگداشت و تسلیت اسماعیل عبدی در رثای زنده یاد بکتاش آبتین

4- معلم زندانی محمد ارکیان به مرخصی آمد.

5- آزادی حمیدرضا گلزاریان معلم بازداشتی تجمع اعتراضی فرهنگیان روز پنج شنبه 23 دی مشهد

- تجمع اعتراضی شالیکاران بستر رود هرازنسبت به قصد تملک زمین هایشان توسط اداره آبیاری آمل و محمود آباد مقابل دفتر بهارستان نشین

- ادامه سریال تصادف سرویس های رفت وآمد کارگران زیرسایه سوداندوزی کارفرمایان ومسئولان اینبار مصدومیت 18 کارگر شاغل درشهرک صنعتی مورچه خورت

- پیکر بی جان 3 کارگرکارخانه ثامن مهران گستر پیداشد

- بازهم جان باختن یک کارگر سیم بان براثربرق گرفتگی اینبار کارگر شرکت توزیع برق شهرستان رویان

- مفقود شدن کارگر تاسیساتی آزاد راه پل زال خرم آباد در پی بارندگی شدید

*ازسرگیری اعتصاب وتجمع کارگران شهرداری کوت عبدالله مقابل استانداری خوزستان دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه

روز شنبه 25 دی،کارگران شهرداری کوت عبدالله درادامه اعتصاب واعتراضشان نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه برای انعکاس هرچه بیشتر صدای حق طلبیشان دست به تجمع مقابل استانداری خوزستان زدند.

روز چهارشنبه 22 دی نیز این کارگران در دو شیفت صبح و شب دست به اعتصاب زده بودند ئازجمع آوری زباله ها از سطح شهرخودداری کرده بودند.

این کارگران به خبرنگاررسانه ای گفتند: شهرداری به جای اینکه به مطالباتشان رسیدگی کند از کارگران روزمرد برای جمع کردنِ زباله‌ها استفاده کرده است.

*اعتصاب تجمع کارگران شهرداری هویزه دراعتراض به عدم پرداخت 3 ماه حقوق و7 ماه حق بیمه

روز شنبه 25 دی، کارگران شهرداری هویزه برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت 3 ماه حقوق و7 ماه حق بیمه دست از کارکشیدند ومقابل ساختمان این شهرداری دراستان خوزستان تجمع کردند.

*کانون نویسندگان ایران :

تشدید وخامت حال زندانیان سیاسی اعتصابی - درخواست کانون نویسندگان ایران اززندانیان سیاسی برای پایان دادن به اعتصاب غذا

+تشدید وخامت حال زندانیان سیاسی اعتصابی

در پی تداوم اعتصاب غذای خشک ۶ نفر از زندانیان سیاسی بند ۸ زندان اوین، در اعتراض به قتل عامدانه‌ی بکتاش آبتین و شرایط اسفناک زندان‌های جمهوری اسلامی، حال دو نفر از آن‌ها رو به وخامت گذاشته‌است و ساعاتی پیش از زندان به بیمارستان منتقل شده‌اند. وضعیت جسمانی دیگر اعتصاب‌کنندگان نیز بسیار وخیم و بحرانی گزارش شده‌است.

کانون نویسندگان ایران سخت نگران وضعیت جان و سلامت اعتصاب‌کنندگان است و مصرانه از آن‌ها می‌خواهد به اعتصاب غذای خود پایان دهند.

+درخواست کانون نویسندگان ایران اززندانیان سیاسی برای پایان دادن به اعتصاب غذا

چنانکه پیشتر اعلام شده است، شش تن از زندانیان سیاسی بند ۸ زندان اوین از جمله در اعتراض به قتل عامدانه‌ی بکتاش آبتین اعتصاب غذای خشک کرده‌اند. این اعتصاب چه در ایران و چه در سطح جهانی بازتاب بسیار گسترده‌ای داشته است و همین واقعیت نشان می‌دهد که زندانیان اعتصابی به هدف خود در اعتراض به قتل تبهکارانه‌ی بکتاش آبتین دست یافته‌اند. با توجه به اخبار نگران کننده‌ای که از وخامت حال اعتصاب‌کنندگان می‌رسد، کانون نویسندگان ایران ضمن قدردانی از اقدام انسانی و شجاعانه‌ی آنان و محکوم کردن اقدام ضدبشری حاکمیت در قتل بکتاش آبتین و با توجه به این‌که آنان با به خطر انداختن جان خود آن هم با اعتصاب غذای خشک صدای اعتراض‌شان را به گوش جهانیان رسانده‌اند، از آنان می‌خواهد که به اعتصاب غذای خشک خود پایان دهند و جان‌های عزیز خود را بیش از این به خطر نیندازند، خاصه اکنون که قتل بکتاش آبتین بانگ بلند جنبش آزادی‌خواهانه‌ی مردم را رساتر کرده است، جنبشی که به این جان‌های شیدای آزادی نیاز دارد و بر ماست که همچون مردمک چشم از آنان مراقبت کنیم.

کانون نویسندگان ایران

۲۵ دی ۱۴۰۰

*کانال تلگرامی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران:

1- گزارش تجمع فرهنگیان سنندج پنج شنبه ۲۳ دی ماه ۱۴۰۰

معلمان فرهیخته سنندج در کنار سایر معلمان کشور در پی دعوت شورای هماهنگی تشکل های صنفی معلمان سراسر کشور با حضور گرم و عاشقانه خود همایش کم نظیری از اتحاد و همبستگی و، وحدت نظر را در یادآوری چندین باره مطالبات قانونی و صنفی خود در چند ماه اخیر به مسئولان به نمایش گذاشتند. تجمع امروز دارای نکات قابل توجهی بود که به صورت موردی خدمت عزیزان ارائه می گردد؛

۱- تجمع امروز به لحاظ تعداد شرکت کننده از سایر تجمعات گذشته بیشتر به نظر می رسید.

۲- با وجود تعداد زیاد شرکت کننده اما شوربختانه اکثر شرکت کننده ها را معلمان بازنشسته و شاغلین با سابقه تشکیل می دادند و مثل همیشه جای نیروهای جوان و تازه خدمت خالی احساس شد؟؟؟

۳- بر خلاف دو تجمع اخیر که حضور زیاد و پرشور همکاران خانم نقطه عطف آن به شمار می رفت در تجمع ۲۳ دی این‌ مهم تاحدودی کمرنگ شده بود؟؟؟

قبل از ذکر موارد بعدی لازم است اشاره شود متاسفانه نواحی ۱ و۲ سنندج امروز برای معلمان دوره ضمن خدمت گذاشته بودند و این مسأله می تواند عاملی برای عدم شرکت تعدادی از معلمان در تجمع بوده باشد و همچنین تداخل برنامه امتحانات مدارس و مراقبت همکاران و تجمع نیز می تواند دلیلی بر کاهش نیروهای جوان و همکاران خانم بوده باشد؟؟؟

۴- تناقص گویی برخی از فعالین سابق در مورد آینده تشکل سنندج موجبات نگرانی همکاران را فراهم ساخت که در پایان تجمع هر کدام از دوستان با خواست معلمان به توضیح و رفع ابهام پیش آمده پرداختند.

۵- شاید به جرأت بتوان سخنرانی آقای غیاث نعمتی در مورد اهمیت تشکیلات صنفی برای معلمان و جامعه و تشکل‌یابی معلمان و ترسیم آینده تشکل صنفی معلمان سنندج را نقطه ی قابل توجه و البته تا حدودی آینه ی دورنمای انجمن صنفی معلمان سنندج برشمرد که این روشنگری مورد استقبال همه حاضرین در تجمع قرار گرفت. آقای نعمتی ضمن اشاره به زحمات دوستان در انجمن صنفی معلمان کردستان سنندج، برگزاری مجمع عمومی برای انتخاب هیئت مدیره جدید را تنها راه برای برطرف کردن اختلافات فعالین صنفی و نیز آینده فعالیت صنفی در سنندج مورد تأکید قرار دادند که این مهم مورد تأیید اکثر معلمان سنندج در تجمع واقع شد.

انجمن صنفی معلمان کردستان- سنندج
۱۴۰۰/۱۰/۲۳

2- بیانیه کانون صنفی معلمان استان بوشهر در پاسخ به برخورد و اهانت نیروهای امنیتی

همکاران عزیز و آزاده ما هیچ گناهی ندارند، الا پافشاری به حقوق حقه خود. آنها در چارچوب قانون اساسی و با ابزارهای قانونی حقوق صنفی را دنبال کرده‌اند. آنها چیزی را مطالبه کرده‌اند که خواسته همه معلمان این کشور است. ما به وضعیت آموزش در کشور معترض هستیم. به وضعیت معیشتی خود معترض هستیم. نسبت به بی‌انصافی‌هایی که در حق قشر زحمتکش، فرهیخته و نجیب معلم می‌شود، معترض هستیم.

نه قانون‌شکنیم و نه برانداز، نه مرتبط با بیگانه‌ایم و نه وابسته به جناح‌های سیاسی، نه زیاده‌خواهیم و نه بر هم زننده نظم عمومی، نه فریب‌کاریم و نه اختلاس‌گر، فقط معلمیم و دغدغه مند، می‌خواهیم به فرزندان این مرز و بوم علم و اخلاق را آموزش دهیم و روح و شخصیتشان را به آزادی و آزادگی و عدالت و حق‌جویی بپروریم. برای همین خود نیز آزادگی و عشق را مشق می‌کنیم و عدالت‌جویی را پیشه می‌سازیم. ما طلایه‌داران فرهنگ و آزادی‌خواهی و حق‌جویی هستیم و ناچار شده‌ایم که این همه را در کف خیابان تدریس کنیم. مدرسه‌ای ساخته‌ایم به وسعت ایران تا همه اقشار و همه سنین را آموزش دهیم. هیچ‌گاه نیز پا از چارچوب قانون اساسی فراتر نگداشته‌ایم و بر اساس نص صریح قانون که تجمع مسالمت‌آمیز را آزاد می‌داند - اصل ۲۷ قانون اساسی - و بر اساس آنچه که قانون رتبه‌بندی و همسان‌سازی حقوق برایمان در نظر گرفته است، رفتار می‌کنیم.

دیروز - روز ۲۳ دی ماه ۱۴۰۰ - ماموران امنیتی رفتاری با همکاران ما کردند که شایسته دزدان و اشرار و راهزنان بود. آنها حرمت فرهنگ و معلم و قلم را شکستند. همکاران گرامی ما را ساعت‌ها بازداشت کردند. به دیگر همکارانمان توهین کردند. معلم پیشکسوت را هل دادند و دیگری را تهدید کردند.

کانون صنفی معلمان استان بوشهر، ضمن اعتراض به این رفتارهای خشن و توهین‌آمیز، خواهان عذرخواهی مقامات امنیتی و سیاسی استان از همکارانمان است و انتظار دارد پس از این شرایط امنی را برای مطالبه‌گری و رفتارهای قانونی‌مان ایجاد کنند.

۲۴دیماه ۱۴۰۰ خورشیدی

کانون صنفی فرهنگیان استان بوشهر

3- پیام بزرگداشت و تسلیت اسماعیل عبدی در رثای زنده یاد بکتاش آبتین

۱۸ دی ماه ۱۴۰۰ فرا می رسد و هنرمندی فرهیخته که سودای آزادی دارد جان می بازد و خانواده، رفقا و کنشگران اجتماعی غرق در اندوه می شوند. شاعری گرانمایه که واژگان برای بیان احساساتش زمین گیر می شوند و کلامش دوستان را به وجد می آورد و نیروهای امنیتی را سراسیمه می کند و در شعرش لطافت بهاران و استقامت کوهساران پیوسته جاری است.

هر شب ستاره ای به زمین می کشند و باز

این آسمان غمزده غرق ستاره هاست …

رفیق عزیزم، بکتاش آبتین اولین زندانی سیاسی که جانش را بر اثر کوتاهی مسئولان از دست داده، نبوده و آخرین آن نیز هم نخواهد بود. زیرا در تمامی مراحل بازجویی، تشکیل پرونده، صدور حکم و اجرا، ذره ای عدالت وجود ندارد و مدت هاست نهادهای حقوق بشری و تشکل های صنفی و سیاسی مستقل موضوع نقد گسترده حقوق بشر در زندان ها و قتل عمد و غیر عمد زندانیان سیاسی و دگر اندیشانی نظیر (دکتر سامی، هدی صابر، ستار بهشتی، زهرا کاظمی، کاووس سید امامی، وحید صیادی نصیری و بهنام محجوبی و..) را پیگیری کرده اند ولی متاسفانه گوش مسئولان قضایی شنوا نیست.

اینجانب اسماعیل عبدی ضمن تسلیت به خانواده محترم بکتاش عزیز و اعضای محترم کانون نویسندگان ایران و همراه با نهاد‌های صنفی، سیاسی و مدنی و حقوق بشری مستقل که دغدمندانه همواره نسبت به وقوع و تکرار این فجایع نگران هستند، به مسئولان قوه قضاییه هشدار می دهم به این رفتارهای غیر مسئولانه پایان دهند که حسن عاقبتی در این رفتارهای غیر مسئو لانه وجود ندارد.به ویژه آن هنگام که منجر به مرگ عزیز ی می شود که با نبودنش نه جانشینی دارد و نه با هیچ حیلی می توان مرگ او را امری عادی و طبیعی جلوه داد.

اسماعیل عبدی

زندان مرکزی کرج بند ۶_۲۳ دی ماه ۱۴۰۰

4- معلم زندانی محمد ارکیان به مرخصی آمد.

محمد ارکیان، معلم رسمی ( دبیر تاریخ) ناحیه۳ کرج، که از فروردین ماه ۱۴۰۰ به اتهامِ اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی علیه نظام در دادگاه انقلاب کرج به یکسال و چهار ماه حبس محکوم شده بود و در ندامتگاه مرکزی کرج دوره‌‌ محکومیت خود را سپری می کرد؛ امروز شنبه ۲۵ دی ماه ۱۴۰۰ به مرخصی یک هفته ای اعزام شد.

لازم به ذکر است محمد ارکیان مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته تاریخ از دانشگاه تربیت مدرس تهران اخذ نموده و مقالات پژوهشی از جمله "ابن خلدون و بنیادهای فکری او" و آثار ترجمه ای نظیرِ "فرهنگ تاتار به کدام سو سیر می کند." در زمینه تاریخ دارد.

امید که این مرخصی مقدمه ای بر آزادی کامل ایشان باشد.

معلم زندانی آزادبایدگردد

5- آزادی حمیدرضا گلزاریان معلم بازداشتی تجمع اعتراضی فرهنگیان روز پنج شنبه 23 دی مشهد

مطلع شدیم حمیدرضا گلزاریان، معلم بازداشتی در تجمع پنجشنبه 23 دی ماه مشهد آزاد شدند.

*تجمع اعتراضی شالیکاران بستر رود هرازنسبت به قصد تملک زمین هایشان توسط اداره آبیاری آمل و محمود آباد مقابل دفتر بهارستان نشین

روز پنج شنبه 23 دی، شالیکاران بستر رود هرازبرای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به قصد تملک زمین هایشان توسط اداره آبیاری آمل و محمود آباد دست به تجمع مقابل دفتر بهارستان نشین شهرستان آمل دراستان مازندران زدند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،اداره آبیاری در شکایتی علیه شالیکاران قصد دارد، کلیه زمین های کشاورزی در بستر رود هراز را به دلیل عدم پرداخت حق بستر تملک کند.

بر اساس قانونی مربوط به سال 1345 که تاکنون اجرا نشده است، زمین داران در بستر رودخانه ها باید هر ساله عوارض پرداخت کنند.

بر اساس این قانون که تاکنون اجرا نمی شده است، اداره آبیاری برای کشاورزان پرداخت مالیات 10 سال گذشته را خواستار شده است و چون کشاورزان پرداخت نکرده اند، اداره آبیاری بر اساس قانون فوق قصد دارد زمین های کشاورزی را تملک کند.

این در حالی است که کشاورزان از چند نسل در این زمین ها کشاورزی می کرده اند.

بر اساس قانون سال 1345، تعریف بستر با حریم رودخانه متفاوت است، و تا شعاع محلی که در مواقع سیل، آب پیشروی می کند، بستر نامیده می شود.

در همین حال طی 25 سال گذشته بستر هراز مشخص نشده است و مشخص نیست اداره آبیاری متراژ بستر رود هراز بر اساس چه محاسبه ای اعلام کرده است. طبق همان قانون 45، اداره آبیاری بعد از هر سیل باید میزان بستر را مشخص کند.

*ادامه سریال تصادف سرویس های رفت وآمد کارگران زیرسایه سوداندوزی کارفرمایان ومسئولان اینبار مصدومیت 18 کارگر شاغل درشهرک صنعتی مورچه خورت

صبح روز شنبه 25 دی ،اتوبوس حامل کارگران شاغل درشهرک صنعتی مورچه خورت با یک دستگاه کامیون در محدوده سه راه ملک شهر به سمت شاهین شهردراستان اصفهان تصادف کرد و18 کارگر مصدوم وبه بیمارستان منتقل شدند.

*پیکر بی جان 3 کارگرکارخانه ثامن مهران گستر پیداشد

پیکر بی جان 3 کارگرجوشکار حادثه آتش سوزی کارخانه ثامن مهران گستربنام های عباس علیپور 32ساله،محسن صادقی43 ساله وتیمور صادقی 56 ساله پیداشد.

براساس آخرین گزارشات رسانه ای شده،کارگران جان باخته از کارگران جوشکارشهر هفشجان شهرکرد در استان چهار محال بختیاری بودند که برای کار به شهرک صنعتی چرم‌سازی بوئین زهرا که حد مرز بین استان البرز وقزوین است، مهاجرت کرده‌اند.

بنابهمین گزارشات این حادثه دو مصدوم داشته که در بیمارستان بستری هستند.

درهمین رابطه:7مفقود و مصدوم درحادثه آتش سوزی کارخانه تصفیه روغن مهران گستر بوئین زهرا

آخرین گزارش ها درباره حادثه آتش سوزی کارخانه تصفیه روغن مهران گستر واقع درحاکی از مصدومیت 4 کارگر و بی خبری از3 کارگر این واحد پتروشیمی می باشد.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین درباره آخرین وضعیت آتش سوزی یک واحد صنعتی در شهرک چرم سازی شهرستان بوئین زهرا به خبرنگاریک رسانه محلی گفت:حوالی ساعت 8 و44 دقیقه صبح امروز شرکت مهران گستر در شهرک چرم سازی بوئین زهرا دچار حریق شد.

وی افزود: بر اثر این آتش سوزی تا به این لحظه، متاسفانه 4 نفر مصدوم شده و 3 نفر از کارگران هم مفقود هستند.

او افزود: به دلیل شدت آتش سوزی در این واحد پتروشیمی، آتش نشان‌های قزوین، الوند و بویین زهرا در محل حادثه حاضر هستند و در صورت نیاز از آتش نشانی‌های استان‌های همجوار مانند البرز و مرکزی نیز کمک خواهیم گرفت.

*بازهم جان باختن یک کارگر سیم بان براثربرق گرفتگی اینبار کارگر شرکت توزیع برق شهرستان رویان

یک کارگر شرکت توزیع برق شهرستان رویان در استان مازندران بنام حامد اعلا حین کار در ارتفاع تیرک ترانس دار برق در روستای ییلاقی سنگ نو براثر برق گرفتگی جان خودرا ازدس داد.

روز شنبه 25 دی،فعالان کارگری اداره برق مازندران به خبنگاررسانه ای گفتند: افزایش تعداد شیفت‌های کاری و مأموریت‌ها به خصوص در سال جاری که مشکل کمبود نیروی برق و قطعی بسیار وجود دارد، باعث خستگی و پایین آمدن ایمنی و دقت در انجام کار سیمبانان می‌شود.

آنها افزودند:کارگر جان باخته حامد اعلا تک نفره به روستای ییلاقی سنگ نو برای رفع خاموشی اعزام شده بود و نیروهای امدادی بعد از حادثه در محل حاضر شدند.

*مفقود شدن کارگر تاسیساتی آزاد راه پل زال خرم آباد در پی بارندگی شدید

مسئول روابط عمومی هلال احمر لرستان گفت: با توجه به بارندگی های شبانه روزی گذشته و ریزش کوه در آزاد راه پل زال خرم آباد کارگر تاسیساتی آزاد راه پل زال خرم آباد به همراه وسیله نقلیه مفقود شد.

وی در تشریح این خبردرگفتگوباخبرنگاررسانه ای افزود: با آغاز بارندگی شدید راس ساعت 16/30 روز جمعه 24 دی در استان و آب گرفتگی مسیر آزادراه پل زال خرم آباد و همچنین ریزش کوه در 90 کیلو متری نزدیک تونل، کارگر تاسیساتی به همراه خودرو وانت تویوتا بر اثر ریزش سنگهای بزرگ مفقود شده است.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 23 دی ماه 1400

- فرهنگیان شاغل وبازنشسته کشوربه هفتمین فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران در سال تحصیلی جاری پاسخ مثبت دادند ودرراه دستیابی به مطالبات برحقشان قلم بدست وبا شعارهای «معلم بپاخیز برای رفع تبعیض»و«معلم زندانی آزادباید گردد»و.... دربیش از 100 شهرتجمع برپاکردند

قلم سلاح من است قلم بر تفنگ غالب است

- چند خبرکوتاه بنقل از کانال شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران:

- کانال شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران:

1- گزارش اولیه از تجمع باشکوه ۲۳ دی‌ماه ۱۴۰۰

2- پیروزنامی دبیر هیات مدیره کانون صنفی معلمان خوزستان بازداشت شد

3- تجمع اعتراضی معلمان در بوشهر در همان آغاز کار با تهدید نیروهای امنیتی روبرو و محسن عمرانی از فعالین صنفی بوشهر و محمود ملاکی عضو هیات مدیره کانون بوشهر بازداشت شدند

4- تحصن همکاران در اداره کل مشهد تا آزادی همکار بازداشتی

- اطلاعیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران پیرامون تجمع سراسری ۲۳ دی ماه

- بیانیه انجمن صنفی معلمان شاغل و بازنشسته ی فارس در محکومیت برخوردهای ناشایست تجمع ۲۳ دی ۱۴۰۰

- قطعنامه پایانی تجمع بیست و سوم دی ماه یکهزار و چهارصد

- حمایت "فدراسیون ملی آموزش، فرهنگ و کارآموزی حرفه‌ای - سندیکای نیروی کارگری" (فرانسه) از اعتراضات معلمان در ایران و درخواست آزادی فعالین اتحادیه ای

- تجمع اعتراضی جمعی از کارگران معدن چادرملونسبت به عدم اجرای حکم بازگشت به کارشان مقابل درب ورودی مجتمع

- تجمع اعتراضی کارگران پروژه جاده دوبانده زاهدان به خاش نسبت به اهانت مدیر شرکت پارس

- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:

شادی گیلک، همسر آرش جوهری فعال کارگری زندانی، روز ۱۸ دی با دستور اجرای احکام دادسرای اوین به زندان اوین منتقل شد

- جان باختن یکی از کارگران شرکت نفت آغاجاری براثر حادثه کاری

- جان باختن یک کارگر جوان در شهرستان چهارباغ بر اثر سقوط بالابر بر روی سرش

- 7مفقود و مصدوم درحادثه آتش سوزی کارخانه تصفیه روغن مهران گستر بوئین زهرا

*فرهنگیان شاغل وبازنشسته کشوربه هفتمین فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران در سال تحصیلی جاری پاسخ مثبت دادند ودرراه دستیابی به مطالبات برحقشان قلم بدست وبا شعارهای «معلم بپاخیز برای رفع تبعیض»و«معلم زندانی آزادباید گردد»و.... دربیش از 100 شهرتجمع برپاکردند

قلم سلاح من است قلم بر تفنگ غالب است

تصویر بالا ازتجمع فرهنگیان ارومیه است.

تصویر بالا از تجمع فرهنگیان جلفا است.

روز پنج شنبه 23 دی ،فرهنگیان شاغل وبازنشسته کشور برای اعتراض به :

۱. بی‌توجهی به لایحه همسان‌سازی بازنشستگان

۲. تصویب ناقص رتبه‌بندی و عدم اجرای آن توسط دولت

۳. فراموش شدن ماده ۶۴ قانون مدیریت خدمات کشوری

۴. فقدان آموزش رایگان و بی‌توجهی به اصل ۳۰ قانون اساسی

۵. عدم پرداخت پاداش پایان خدمت سال ۱۴۰۰

۶. عدم استخدام معلمان خرید خدمات آموزشی

۷. دربند بودن معلمان کنشگر و فعال صنفی

به هفتمین فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران در سال تحصیلی جاری پاسخ مثبت دادند ودر بیش از 100 شهرقلم بدست وبا شعارهای «معلم بپاخیز برای رفع تبعیض»و«معلم زندانی آزادباید گردد»و.... مقابل اداره آموزش وپروش و درتهران هم مقابل مجلس تجمع کردند.

+چند تصویر:

/کرمانشاه:

/تبریز:

/سقز:

*چند خبرکوتاه بنقل از کانال شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران:

- با وجود جو شدید امنیتی معلمان شیراز موفق شدند تجمع اعتراضی خود را آغاز کنند.

- نیروهای امنیتی و گارد ویژه مانع از برگزاری تجمع در ایلام می‌شوند اما همکاران در صحنه حضور دارند و بر حق تجمع تاکید می‌کنند.

- در مشهد نیروهای امنیتی انتظامی درب های خروجی و ورودی سازمان آموزش و پرورش را مسدود و مانع به هم پیوستن فرهنگیان داخل و خارج سازمان به شدند.

*کانال شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران:

1- گزارش اولیه از تجمع باشکوه ۲۳ دی‌ماه ۱۴۰۰

امروز پنجشنبه ، ۲۳ دی‌ماه ماه ، فرهنگیان شاغل و بازنشسته با فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در شهرهای مختلف دست به تجمع زدند. با توجه به تصاویر ارسال شده تاکنون معلمان در شهرهای زیر دست به تجمع زده‌اند.

۱. کرمانشاه

۲. نکا

۳. ساری

۴. تهران

۵. رشت

۶. یزد

۷. اصفهان

۸. ایذه

۹. مشهد

۱۰. همدان

۱۱‌. مریوان

۱۲. سقز

۱۳. سنندج

۱۴. یاسوج

۱۵. نیشابور

۱۶. ابهر

۱۷. زنجان

۱۸. بیجار

۱۹. خمینی‌شهر

۲۰. قم

۲۱. دهگلان

۲۲. شیروان

۲۳‌. بجنورد

۲۴. جایزان

۲۵. اهواز

۲۶. ارسنجان

۲۷. بهبهان

۲۸. اندیمشک

۲۹. شیراز

۳۰. بروجرد

۳۱. لاهیجان

۳۲. چالوس

۳۳. کرج

۳۴. ایلام

۳۵. شهرکرد

۳۶. بوکان

۳۷. اردبیل

۳۸. لردگان

۳۹. آبدانان

۴۰. بانه

۴۱. اراک

۴۲. خرمشهر

۴۳. نوشهر

۴۴. شهربابک

۴۵. بویین زهرا

۴۶. خدابنده

۴۷. سردشت

۴۸. پلدختر

۴۹. جلفا

۵۰. خرم آباد

۵۱. دلفان

۵۲. شهرضا

۵۳. کامیاران

۵۴. لنگرود

۵۵. بویین‌زهرا

۵۶. ممسنی نورآباد

۵۷. قزوین

۵۸. خدابنده

۵۹. شهرضا

۶۰. سردشت

۶۱. بابل

۶۲. جلفا

۶۳. بوشهر

۶۴. رضوانشهر

۶۵. خرمشهر

۶۶. الیگودرز

۶۷. اسلام‌آباد غرب

۶۸. تربت حیدریه

۶۹. کرمان

۷۰. بافق

۷۱. ملایر

۷۲. ارومیه

۷۳. میاندوآب

۷۴. تبریز

۷۵. سمنان

۷۶. بافق

۷۷. مهریز

۷۸. ابرکوه

۷۹. مهدیشهر

در این تجمع معلمان با بالابردن قلم‌های خود شعار سر می‌دهند که «قلم سلاح من است» و « قلم بر تفنگ غالب است»

این لیست به روز خواهد شد.

2- پیروزنامی دبیر هیات مدیره کانون صنفی معلمان خوزستان بازداشت شد

با پایان یافتن تجمع اعتراضی معلمان خوزستان در اهواز، نیروهای امنیتی این فعال صنفی را دستگیر کرده‌اند و به مکان نامعلومی برده‌اند.

پیروز نامی دبیر کانون صنفی معلمان خوزستان ساعاتی پیش آزاد شد.

3- تجمع اعتراضی معلمان در بوشهر در همان آغاز کار با تهدید نیروهای امنیتی روبرو و محسن عمرانی از فعالین صنفی بوشهر و محمود ملاکی عضو هیات مدیره کانون بوشهر بازداشت شدند

تجمع اعتراضی معلمان در بوشهر در همان آغاز کار با تهدید نیروهای امنیتی روبرو شد. که با ایستادگی و مقاومت معلمان مورد هجوم قرار گرفت محسن عمرانی از فعالین صنفی بوشهر و محمود ملاکی عضو هیات مدیره کانون بوشهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

آقای عمرانی و ملاکی از بازداشت آزاد شدند اما گوشی آنان در دست نیروهای امنیتی است.

4- تحصن همکاران در اداره کل مشهد تا آزادی همکار بازداشتی


*اطلاعیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران پیرامون تجمع سراسری ۲۳ دی ماه

بار دیگر فرهنگیان شاغل و بازنشسته ایران نشان دادند که اراده کرده‌اند برای تحقق مطالبات خود، تا آخر بایستند.

تجمع امروز ۲۳ دی ماه تبلور همبستگی و اتحاد عمل تمام فرهنگیان ایران بود. اما شوربختانه حاکمیت در برخی نقاط مانند اصفهان، شیراز ، مشهد و اهواز با حمله به تجمع‌کنندگان، تعدادی از شریف‌ترین معلمان را بازداشت کرد. اگر چه تعدادی از بازداشت شدگان آزاد شدند، ولی تاکنون محسن عمرانی و محمود ملاکی از بوشهر، مراد_نوشادی، حمیدعباسی، صادق پارسایی و معلمی که هویت ایشان مشخص نشده از شیراز و آقای گلزاریان از مشهد در بازداشت نیروهای امنیتی هستند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران سرکوب تجمعات و بازداشت فرهنگیان را به شدت محکوم می‌کند و خواهان آزادی بی‌قید و شرط این معلمان است.

در صورتی که معلمان بازداشتی آزاد نشوند ما اعتراضات گسترده‌تری را برگزار خواهیم نمود. نیروهای امنیتی که طی روزهای گذشته ده‌ها فعال صنفی را احضار نمودند، نیک می‌دانند مطالبه‌گری معلمان را با ارعاب و سرکوب نمی‌توانند متوقف نمایند. معلمان امروز بیش از گذشته بر تحقق مطالبات مصمم هستند.دوران تهدید، زندان و تبعید و اخراج معلمان سپری شده و جنبش معلمان امروز ایران هر روز به شدت تکثیر می‌شود.

ضمن تشکر از استقبال باشکوه فرهنگیان سراسر ایران، همانگونه که در قطعنامه پایانی اعلام کردیم در صورت بی‌توجهی به مطالبات، شورای هماهنگی اعتصاب و تجمعات گسترده‌تری را در دستور کار خود قرار خواهد داد و در صورت نیاز کلاس‌ها را تعطیل و اعلام اعتصاب سراسری خواهد نمود.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

۲۳ دی‌ماه ۱۴۰۰

*بیانیه انجمن صنفی معلمان شاغل و بازنشسته ی فارس در محکومیت برخوردهای ناشایست تجمع ۲۳ دی ۱۴۰۰

ضمن تقدیر و تشکر از تمامی فرهنگیان قلم به دست استوار و راست قامت استان فارس ، شیراز و شهرستان های اطراف که دوباره با حضور با شکوه خود در تجمع ۲۳ دی ماه ۱۴۰۰ ثابت کردند برای تحقق مطالبات صنفی راسخ تر از گذشته هستند .

متاسفانه امروز شاهد رفتارهای ناشایست از سوی نیروی انتظامی ، لباس شخصی ها و نیروهای حراست اموزش و پرورش در شیراز و سایر شهرستان های استان فارس بودیم . به خصوص از فرمانده ی میدان در خیابان معدل انتظار رفتار خردمندانه می رفت .

بدین وسیله به تمامی کسانی که سعی می کنند با ایجاد رعب و وحشت و ممانعت از حضور فرهنگیان در اداره ی کل آموزش و پرورش فارس و ادارات آموزش و پرورش شهرستانها که حکم خانه ی فرهنگیان را دارد ؛ اراده ی استوار و خلل ناپذیر فرهنگیان را تضعیف کنند می رسانیم که چنین برخوردهایی نه تنها اراده ی محکم فرهنگیان را در هم نخواهد شکست. بلکه مصمم تر از گذشته فریاد حق طلبی را سر خواهند داد و بر مطالبات صنفی و قانونی خود پای می فشارند .

سکوت مدیر کل جدید استان فارس جناب آقای خلیل عسکری در حالی که همکاران وی جلوی دفترش مورد هتک حرمت و فحاشی از طرف لباس شخصی ها و نیروهای حراست و ماموران نیروی انتظامی قرار گرفتند بسیار شرم آور و غیر قابل تحمل است . ایشان با سکوتی که حاکی از رضایت داشت نشان دادند که بر فرهنگیان هستند نه با فرهنگیان .

امید است ایشان هر چه سریعتر این برخوردها با معلمان فهیم را محکوم نماید و بخاطر سکوت خود از جامعه ی معلمان فارس عذرخواهی نماید .

انجمن صنفی معلمان شاغل و بازنشسته ی فارس ضمن محکومیت شدید برخوردهای زشت و زننده ی نیروی انتظامی و مخصوصا لباس شخصی ها و نیروهای حراست خواستار عذرخواهی رسمی این نیروها از فرهنگیان فرهیخته و قول عدم تکرار چنین حرکات زشتی از سوی آنان است .

انجمن صنفی معلمان شاغل و بازنشسته فارس

۲۳ دی ۱۴۰۰

قطعنامه پایانی تجمع بیست و سوم دی ماه یکهزار و چهارصد

مردم شریف ایران، معلمان شجاع و آگاه و

دانش آموزان گرامی

امروز در حالی گرد هم آمده‌ایم که دهها هزار معلم شاغل و بازنشسته و نیروهای خدماتی از سراسر کشور با فراخوان شورای هماهنگی در یک تجمع اعتراضی حضور یافته‌اند تانسبت به عملکرد غیر قابل قبول دولت و مجلس در قبال جامعه فرهنگیان اعتراض کنند و بار دیگر نسبت به بی توجهی های حاکمیت به امر آموزش هشدار دهند.

بازنشستگان آموزش وپرورش با سرکوب معیشت و سلامت و منزلت روبرو هستند و به جهت امرار معاش حداقلی تمام سنوات بازنشستگی آن ها صرف اشتغال در مشاغلی نامرتبط می‌شود و این تعرضی آشکار به زندگی کسانی است که می بایست در امنیت و آرامش زندگی خود را ادامه دهند.

با تورم افسار گسیخته‌ای که معیشت عامه مردم را به خطر انداخته است ترمیم حقوق کارمندان از ابتدایی ترین وظایف دولت هاست با این وجود لوایحی چون همسان سازی حقوق بازنشستگان ، رتبه بندی معلمان و قانون مدیریت خدمات کشوری که به منظور ترمیم حقوق فرهنگیان و کارمندان است تا این زمان یاقابلیت اجرایی نیافته یا به شکلی ناقص اجرایی شده و تغییری حداقلی را در معیشت فرهنگیان موجب نشده است.

پیامدهای طبقاتی کردن امر آموزش و خصوصی سازی آموزش تنها در حوزه آموزش متوقف نمی شود، تبعات آن تمام سویه های زندگی اجتماعی را درگیر می‌کند. با سیاست های حاکمیت در کالایی کردن آموزش و تعرض به سفره مردم اصل ۳۰ قانون اساسی به محاق رفته است.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ضمن حمایت از مطالبات به حق جامعه معلمان تداوم اعتراضات تا حصول نتیجه بر موارد زیر تاکید دارد.

۱- اجرای اصولی و کامل رتبه‌بندی فرهنگیان از بدو استخدام بر مبنای حداقل هشتاد درصد حقوق‌ متناظر اعضای هیات علمی و تعیین منابع بودجه رتبه‌بندی برای سال ۱۴۰۱ بدون قید و شرط.

۲- اجرای کامل همسان‌سازی بازنشستگان بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری از اول مهرماه ۱۴۰۰

۳- ایجاد امنیت شغلی و استخدام رسمی تمام بخش‌های مختلف نیروی کار آموزشی

۴- آزادی معلمان دربند و مختومه شدن پرونده فعالان صنفی و توقف احضار و بازجویی معلمان توسط حراست‌ها و نهادهای امنیتی

۵-بازگرداندن سرمایه های غارت شده صندوق های بازنشستگی کشوری و سرمایه گذاری اقتصادی شفاف به گونه‌ای که اشتغال فرزندان بازنشستگان را تحت پوشش قرار دهد.

۶- پرداخت حق منطقه جنگی مصوب به بازنشستگان استان های آذربایجان غربی، کردستان،کرمانشاه، ایلام ، خوزستان و بوشهر

۷- برخورداری از بیمه تکمیلی یکسان برای همه بازنشستگان و شاغلین دستگاههای اجرایی بر اساس مفاد ماده 85 قانون مدیریت خدمات کشوری

۸_ پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان محترم بلافاصله پس از اتمام خدمت

_ شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران خطاب به همکاران گرامی، دانش‌آموزان عزیز و مردم شریف ایران اعلام می دارد اعتراضات معلمان تاکید بر اجرای عدالت است و بر پیمان خود در احقاق حقوق همکاران و دانش آموزان در دستیابی به آموزشی کیفی و رایگان پای می فشارد و طبقاتی شدن آموزش را به شدت محکوم می کند.

همچنین این شورا به حاکمان هشدار می دهد هیچ بهانه ای اعم از تحریم، به خطر افتادن امنیت ملی، زمینه برای سو استفاده ی بیگانگان و معاندان و بهانه هایی از این دست برای هیچ شخصی قابل پذیرش نبوده چرا که دست غارتگران و متجاوزان به حقوق ملت برای آحاد جامعه به ویژه فرهنگیان کاملا رو شده است. بنابراین بی توجهی به مطالبات معلمان بازنشسته و شاغل و عدم تمکین به خواسته های ایشان به گسترده‌تر شدن اعتراضات معلمان و دانش آموزان منجر شده و به دولت و مجلس هشدار می دهد هر چه سریع تر و بدون فوت وقت بحث همسان سازی و رتبه بندی قانونی و کامل را اجرا و بیش از این منزلت و معیشت معلمان را به بازی نگیرد چرا که با موج جدید و بسیار گسترده تری از اعتراضات و اعتصابات نامحدود مواجه خواهند شد.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران

بیست و سوم دی ماه یکهزار و چهارصد خورشیدی

*حمایت "فدراسیون ملی آموزش، فرهنگ و کارآموزی حرفه‌ای - سندیکای نیروی کارگری" (فرانسه) از اعتراضات معلمان در ایران و درخواست آزادی فعالین اتحادیه ای

فدراسیون ملی آموزش، فرهنگ و کارآموزی حرفه‌ای - سندیکای نیروی کارگری با انتشار بیانیه ای ضمن پشتیبانی از اعتراضات اخیر معلمان ایران، خواهان آزادی فوری همه فعالین اتحادیه ای در ایران شد. ترجمه این بیانیه را در زیر می خوانید:

فدراسیون FNEC FP-FO از اعتصاب معلمان در ایران، در روز های دهم، یازدهم، دوازدهم و نیز بیست و سوم دسامبر، برای افزایش حقوق معلمان و مستمری بازنشستگان و خواست آنها برای آزادی معلمانی که به دلیل عضویت در تشکلات اتحادیه ای و فعالیت های پیشرو زندانی شده اند، پشتیبانی می کند. تظاهرات در حدود ۱۰۰ شهر برگزار شد. حرکتی به این گستردگی در ۴۰ ساله گذشته سابقه نداشته است.

در جریان این تظاهراتها تعدادی از فعالان بازداشت شدند. این گونه اقدامات به معنای جرم شناختن فعالیت های اتحادیه ای و یورش به آزادی های بنیادی است؛ آزادی هایی اساسی که فدراسیون ما با تمام وجود به آن ها تکیه دارد و مقاوله نامه های ۸۷ و ۹۸ سازمان جهانی کار آن ها را به رسمیت می شناسد.

ما همراه با آموزش بین المللEI ) ( از اسماعیل عبدی، دبیر سابق کانون صنفی معلمان ایران، که عضو آموزش بین الملل است، پشتیبانی می کنیم. او از سال ۲۰۰۶ تا کنون به مناسبتهای مختلف زندانی شده است. اسماعیل عبدی در سال ۲۰۱۶ از جمله به اتهام " تبلیغ علیه نظام" و "اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی" به پنج سال زندان محکوم شد. مقامات ایران برای آنکه از آزادی او، که طبق حکم باید در ژانویه ۲۰۲۱ انجام می شد، جلو گیری کنند حکم تعلیقی ده سال زندان برای او که مربوط به موردی در سال ۲۰۱۱ بود را به اجرا گذاشتند. به این ترتیب، دوران زندان اسماعیل عبدی تا سال ۲۰۳۱ افزایش یافته است.

تحمیل زندان طولانی مدت و بد رفتاری با عبدی در زندان به شدت بر وضع سلامتی او تاثیر گذاشته است.

فدراسیون ملی آموزش، فرهنگ و کارآموزی حرفه‌ای - سندیکای نیروی کارگری همراه با آموزش بین الملل خواهان آزادی فوری اسماعیل عبدی و همه فعالین اتحادیه ای در ایران است.

فدراسیون ملی آموزش، فرهنگ و کارآموزی حرفه‌ای - سندیکای نیروی کارگری (فرانسه)

۴ ژانویه ۲۰۲۲

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۱۲ ژانویه ۲۰۲۲

*تجمع اعتراضی جمعی از کارگران معدن چادرملونسبت به عدم اجرای حکم بازگشت به کارشان مقابل درب ورودی مجتمع

روز چهارشنبه 23 دی، جمعی از کارگران معدن چادرملوبرای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به عدم اجرای حکم بازگشت به کارشان مقابل درب ورودی مجتمع تجمع کردند.

بنابه گزارش یک منبع خبری محلی،براساس رای شعبه اول دادگاه عمومی حقوقی اردکان شرکت چادرملو مکلف به بازگشت به کار این کارگران است.

*تجمع اعتراضی کارگران پروژه جاده دوبانده زاهدان به خاش نسبت به اهانت مدیر شرکت پارس

روزپنج شنبه 23 دی، کارگران پروژه جاده دوبانده زاهدان(شرکت پارس) برای اعتراض به اهانت مدیر پروژه دست به تجمع زدند.

براساس گزارش یک منبع خبری محلی، مدیر پروژه خطاب به کارگران گفته بود:«بلوچ ها کثیف و بی شعورند.»

این اهانت و توهین مدیرپروژه شرکت پارس و کارفرمای احداث این پروژه باعث خشم کارگران وبرپایی تجمع وگفتگوی رودرویشان با وی شد.

*سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:

شادی گیلک، همسر آرش جوهری فعال کارگری زندانی، روز ۱۸ دی با دستور اجرای احکام دادسرای اوین به زندان اوین منتقل شد

شادی گیلک از جمله پرستاران متعهد و زحمتکش می‌باشد که در شرایط پیک کرونا که مسئولان در ویلاها، خودشان را قرنطینه کرده بودند، این پرستار زحمتکش با کمترین امکانات برای رهایی شهروندان از این بیماری منحوس خدمت می‌کرد ولی متاسفانه با اتهام تبلیغ علیه نظام به یکسال حبس محکوم شده است.

آرش جوهری فعال کارگری زندانی که همسر شادی گیلگ می‌باشد، از سوی دادگاه انقلاب به ۱۶ سال حبس محکوم شده است که ۷ سال و شش ماه آن قابل اجرا است و بیش از یکسال و شش ماه از محکومیتش سپری شده است. بنا بر اظهارات این فعال کارگری زندانی، به دلیل عدم تن دادن به اعترافات اجباری، برای همسرش شادی گیلک پرونده سازی شده است.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه هرگونه فشار به خانواده‌های حامیان طبقه کارگر را محکوم می‌کند و خواستار آزادی تمامی زندانیانی که به دلیل حمایت از طبقه کارگر زندانی شده‌اند می‌باشد.

*جان باختن یکی از کارگران شرکت نفت آغاجاری براثر حادثه کاری

یکی از کارگران اداره اندازه گیری ذخایر نفتی بنام پیمان جوادی بر سر یکی از چاههای شرکت نفت آغاجاری براثر حادثه کاری جان خودرا ازدست داد.

*جان باختن یک کارگر جوان در شهرستان چهارباغ بر اثر سقوط بالابر بر روی سرش

یک کارگر 27 ساله حین کاردر ساختمانی واقع در روستای اقدسیه شهرستان چهارباغ دراستان البرزبر اثر سقوط بالابرازپشت بام بر روی سرش در دم جان باخت.

*7مفقود و مصدوم درحادثه آتش سوزی کارخانه تصفیه روغن مهران گستر بوئین زهرا

آخرین گزارش ها درباره حادثه آتش سوزی کارخانه تصفیه روغن مهران گستر واقع درحاکی از مصدومیت 4 کارگر و بی خبری از3 کارگر این واحد پتروشیمی می باشد.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین درباره آخرین وضعیت آتش سوزی یک واحد صنعتی در شهرک چرم سازی شهرستان بوئین زهرا به خبرنگاریک رسانه محلی گفت:حوالی ساعت 8 و44 دقیقه صبح امروز شرکت مهران گستر در شهرک چرم سازی بوئین زهرا دچار حریق شد.

وی افزود: بر اثر این آتش سوزی تا به این لحظه، متاسفانه 4 نفر مصدوم شده و 3 نفر از کارگران هم مفقود هستند.

او افزود: به دلیل شدت آتش سوزی در این واحد پتروشیمی، آتش نشان‌های قزوین، الوند و بویین زهرا در محل حادثه حاضر هستند و در صورت نیاز از آتش نشانی‌های استان‌های همجوار مانند البرز و مرکزی نیز کمک خواهیم گرفت.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید