بيانيه‌ فعالین کمونیست در کردستان اطلاعیه شماره 4 در رابطه با تحرکات سلفیست ها در کردستان

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

بعد از حمله سلفیها با شمشیر و سلاح گرم به چندین محله در شهرهای مریوان ، سقز و سنندج کاملا مشهود است که جمهوری اسلامی قصد دارد با پروژه سازماندهی نیروهای مرتجع مذهبی که پیشتر با مفتی زاده و شیوخ محلی طرح ریزی و ناکام مانده بود را با این جانیان افسار گسیخته به عنوان یک آلترناتیو در مقابل هرگونه آزادی خواهی و برابری طلبی در کردستان به اجرا بگذارد . حمایت گسترده مالی ، آموزش نظامی و چشم پوشی از تمامی هنجار شکنی ها کمترین خدماتی بوده که تا بحال از طرف نهاد های امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی برای این جانیان فراهم آمده تا بتوانند از این نیرو هار به عنوان ابزار سرکوب در مقابل اعتراضات مردم فرودست بهره ببرد.

امروزه دیگر بر کسی پوشیده نیست که این انگل های طرد شده از جامعه کردستان با ایجاد رعب و ناامنی در راستای سیاست سرکوب و نهاد ضد انسانی امر به معروف و نهی از منکر جمهوری اسلامی گام برمی دارند.حال با به میدان آمدن تعدادی از سلفی های داعشی و ناامن شدن محل زندگی و کار مردم در کردستان باید این تهدید را جدی بگیریم و اجازه ندهیم این تعداد معدود و وابسته به حکومت زندگی روزمره مردم را به خطر بیندازند . حال که جمهوری اسلامی تظاهر به مقابله با سلفیسم مینماید ما نیز با ایستادن در مقابل تعرض این وحوش که با بهانه به اجرا در آوردن شریعت اسلام به مردم تعرض و بی حرمتی میکنند باید در همه شهرهای کردستان کمیته محلات و نهادهای مردمی در تقابل با این حملات و تهدیدها ایجاد شود. باندهای سلفی تهدیدی جدی برای امنیت مردم همه شهرها هستند به همین خاطر است که برای دفاع از حرمت و شرافت انسانی مان نیز که شده نباید اجازه داد چنین حرکاتی از طرف این جمع مزدور به امری عادی در جامعه بدل شود.

مردم کردستان با متحد شدن خود میتوانند در مقابل این وحوش داعشی که ظرفیت هر عمل جنایتکارانه از سر بریدن کودکان تا پاره کردن شکم زنان را دارند بایستند ما مردمانی هستیم که بیشتر از چهل سال است در رویارویی با استثمار ، کشتار ، شکنجه و زن ستیزی حکومت اسلامی ایستادگی کردیم . ما کمونیست ها نیز با تمام توان تلاش میکنیم در پاک سازی محل زندگی خود در کنار و همراه با مردم تا ریشه کن کردن این جرثومه های اسلامی بایستیم ، این میدان مبارزاتی میتواند آزمونی برای همه ی نیروهای آزادیخواه و برابری طلب در جامعه باشد.

خرداد 1400