حزب حکمتیست: توماج صالحی آزاد باید گردد!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

اعلامیه حزب حکمتیست: رژیمی که با یک رَپ وحشت می کند! توماج صالحی آزاد باید گردد! روز ۲۲ شهریور ماه ۱۴۰۰ توماج صالحی خواننده و رَپّر توسط نیروهای سرکوبگر رژیم اسلامی در منزل شخصی خود دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل شد و تاکنون از محل نگهداری وی خبری نیست. همینطور روز یکشنبه ۲۲ شهریور فرمانده انتظامی دزفول از احضار و تشکیل پرونده در کمتر از ۲۴ ساعت برای گروه موسیقی "سُل‌لا" خبر داد. این گروه از دختران و پسران جوان در حالی که مشغول تمرین و اجرای آهنگ بودند، توسط نیروی انتظامی دستجمعی دستگیر و روانه زندان شدند.

توماج صالحی از خوانندگان آوانگارد نسل جدید است که اخیرا با اجرای دو آهنگ "زندگی نرماله" و "سوراخ موش" اعتراض مردم به تنگ آمده از حکومت اسلامی را با شفافیت و شجاعت تمام منعکس کرد. توماج و آهنگهایش مورد استقبال گسترده جوانان و مردم زحمتکش در ایران و خارج کشور قرار گرفت. توماج تنها خواننده موزیک اعتراضی رپ نیست، وی در آهنگهایش به نقد بنیادی وضع موجود می پردازد و بانیان این وضع یعنی حکومت اسلامی و ماموران طرفدار حکومت و سلبریتی های کاسه لیس و در خدمت رژیم را با قاطعیت مورد حمله قرار داده است.
توماج صالحی نماینده نسل جدیدی است که این حکومت حال و آینده را از آنها سلب کرده است. او به نسلی تعلق دارد که در جمهوری اسلامی چشم به جهان گشوده اما تسلیم خرافات و ارتجاع سیاسی و فرهنگی نشده است. او هنرش را در خدمت قدرت و حکومت و ثروت قرار نداده و علیه وضع موجود و مشقات نظام سرمایه داری صدایش را بلند کرده است. توماج صالحی صدای نسل معترضین دیماه نود و شش و آبان نود و هشت است که برای سرنگونی رژیم اسلامی با قدرت و بدون کمترین توهمی بمیدان آمدند و در نبردی خونین و نابرابر هزارنشان جان باختند. نسلی که گور جمهوری اسلامی را می کند.
حزب کمونیست کارگری ایران- حکمتیست دستگیری توماج صالحی و بازداشت و پرونده سازی برای جوانان هنرمند دزفول را قویا محکوم می کند. توحش و تحجر طالبانهای ایران اگر تاکنون جواب داده بود که وضع جمهوری اسلامی این نبود. این دست و پا زدنها بیانی دیگر از بن بست فرهنگی جمهوری اسلامی و رعشه های مرگ این حکومت است. حق با توماج است، وقت آنست که همه شان سوراخ موش بخرند. توماج صالحی بی قید و شرط آزاد باید گردد.

مرگ بر جمهوری اسلامی!
آزادی، برابری، حکومت کارگری!
زنده باد جمهوری سوسیالیستی!
حزب کمونیست کارگری- حکمتیست
١٦ سپتامبر ٢٠٢١