تجمع در حمایت از اعتراضات مردم خوزستان

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

اتحادیه آزاد کارگران ایران: گزارش تکمیلی از تجمع فعالین مدنی، کارگری، معلمان و مادران دادخواه در حمایت از اعتراضات مردم خوزستان! روز سه‌شنبه ۲۹ تیرماه جمعی از فعالین مدنی، کارگری، معلمان و مادران دادخواه در حمایت از اعتراضات مردم خوزستان مقابل وزارت کشور تجمع کردند. در این تجمع نرگس محمدی، بهزاد همایونی و جعفر عظیم زاده سخنرانی کردند که پس از آن نیروهای امنیتی و‌ موتورسوارهای گارد ویژه به آنها حمله کرده و ضمن ضرب و شتم، آنها را به خیابان جنب وزارت کشور وارد کردند.

پس از آن، تجمع کنندگان با ورود به خیابان زرتشت دست به راهپیمایی زده و شعارهای حمایتی از اعتراضات مردم خوزستان سر دادند که بار دیگر نیروهای امنیتی و موتورسوارهای گارد ویژه به شکل وحشیانه‌ای به آنها حمله کرده و همگی آنها بخصوص آرش صادقی را به شکل کینه‌ورزانه‌ای مورد ضرب و شتم و کتک‌کاری قرار دادند و تعداد ۹ نفر به اسامی آرش صادقی، رسول بداقی، نرگس محمدی، جعفر عظیم زاده، پوران ناظمی، روح‌الله مردانی، آرش کیخسروی، حمید آصفی و بهزاد همایونی را بازداشت کرده و به پلیس امنیت گیشا منتقل کردند.
پس از انجام مراحل بازجویی از همگی این افراد ساعات اولیه بامداد چهارشنبه به تدریج همه‌ی این بازداشت شدگان آزاد شدند.
لازم به ذکر است که گوشی‌های تلفن تعدادی از این بازداشت شدگان که همراه داشتند را مأمورین امنیتی با خود برده و هنگام آزادی نیز به آنها تحویل ندادند.
اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۳۰ تیرماه ۱۴۰۰