اخباروگزارش های کارگری19-23 بهمن ماه 1400

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران برای برپایی تجمع در روزهای شنبه 30 بهمن و سه‌شنبه 3 اسفند. تجمع سراسری معلمان ایران شنبه ، ۳۰ بهمن و سه‌شنبه، ۳ اسفند آیا موافقید در روز تجمع شعار وزیربی‌کفایت استعفا استعفا را در سراسر ایران طنین انداز کنیم؟ فراخوان تجمع اعتراضی کارنامه سبزهای سال 99 کشورنسبت به بلاتکلیفی استخدامی زمان:شنبه 30 بهمن 1400 مکان:تهران،مقابل وزارت آموزش و پرورش – ساعت 8

- ادامه اعتراضات مهندسین ناظر کشاورزی کشورنسبت به عدم تبدیل وضعیت با برپایی تجمع همزمان در چند استان مقابل استانداری

- تجمع اعتراضی معلمان حق اتدریسی کشور نسبت به بلاتکلیفی استخدامی مقابل وزارت آموزش وپرورش

- تجمع اعتراضی کارگران نیروگاه حرارتی طوس نسبت به پایمالی حقوقشان پس از واگذاری

- کارگران بازنشسته خشمگین دوسال اخیرکشت وصنعت نیشکر هفت تپه درادامه اعتراضاتشان نسبت به عدم پرداخت مطالبات دست به تجمع و اقدام به مسدود کردن درب بهره برداری زدند

- کارگران سیمان سپاهان دست به تجمع زدند

- کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران:

1- فراخوان معلمان خودجوش«ادمینها»برای پویشِ عدم استفاده ی معلمان، از گوشی و وسایل شخصی ، در آموزش، از شنبه ۲۳ بهمن ماه ۱۴۰۰

2- لطیف روزیخواه برای تحمل راهی زندان جلفا شد

3- اعتراض عالیه اقدام دوست نسبت به قرار وثیقه درزندان اوین

- فرزاد سامانی دانشجوی دانشگاه خوارزمی امروز با قرار وثیقه پس از 13 ماه بازداشت موقت، از زندان ارومیه موقتا آزاد شد.

- جان باختن یک کارگر اورهال بندر امام درحین کار

- قاتل خاموش جان معلم وظیفه‌شناس رفسنجانی را گرفت

*ادامه اعتراضات مهندسین ناظر کشاورزی کشورنسبت به عدم تبدیل وضعیت با برپایی تجمع همزمان در چند استان مقابل استانداری

روز شنبه 23 بهمن، مهندسین ناظر کشاورزی کشوردرادامه اعتراضات دامنه دار وسراسریشان نسبت به عدم تبدیل وضعیت دست به تجمع همزمان مقابل استانداری در چند استان منجمله کرمان وکهگیلویه و بویراحمد زدند.


یکی از تجمع کنندگان مقابل کهگیلویه و بویراحمد به خبرنگاریک رسانه محلی گفت: ناظرین جهاد کشاورزی متخصصانی هستند که در تمام زیر شاخه‌های کشاورزی فعالیت نموده و دارای مدرک کارشناسی تا دکترا می‌باشند. این متخصصان که پس از یک دهه بعضاً دوازده سال کار در عرصه و میدان کشاورزی تلاش نموده‌اند از آزمون عملی نیز سربلند بیرون آمدند که پس از این مدت سال کار جهادی بدون مزد و امنیت شغلی، متاسفانه قرارداد این متخصصان بصورت یکطرفه از سوی جهاد کشاورزی ملغی شده است و این جهادگران کارآزموده را در جهنم بالتکلیفی رها کرده‌اند.

براساس گزارش رسانه ای شده،مهندسین ناظر کشاورزی که تعدادشان در سراسر کشور قریب به 5هزار نفر می‌رسد از سال 90 و قبل از آن به صورت قراردادی به واسطه شرکت‌ها و کلینیک‌ها به امید استخدام، با جهاد کشاورزی استان‌ها کار کرده‌اند

پس از سال‌ها کار و نداشتن امنیت شغلی، قرارداد این متخصصان به صورت یکطرفه از سوی جهاد کشاورزی ملغی شده و این افراد بلاتکلیف رها شدند.

طی یکسال گذشته طرح استخدام مهندسین ناظر جهاد کشاورزی در مجلس به ثبت رسیده و کلیات آن در کمیسیون کشاورزی مصوب شده؛ اما هنوز به صحن علنی مجلس نیامده و این افراد در انتظار تعیین تکلیف وضعیت خود هستند.

*تجمع اعتراضی معلمان حق اتدریسی کشور نسبت به بلاتکلیفی استخدامی مقابل وزارت آموزش وپرورش

روز شنبه 23 بهمن،جمعی از معلمان حق اتدریسی کشوربرای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به بلاتکلیفی استخدامی برای چندمین بار مقابل وزارت آموزش وپرورش تجمع کردند.

شعارها:

- قانون تصویب شده چرا اجرا نمیشه

- تا حکمم رو نگیرم، سر کلاس نمی‌رم

- تا حقمو نگیرم ازاینجا نمی رم

- وعده وعید نمی خوایم صدور احکام میخوایم

درهمین رابطه:شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران:

«تا حکمم رو نگیرم، سر کلاس نمی‌رم»

شنبه ۲۳ بهمن، معلمان حق‌التدریسی آموزش و پرورش در اعتراض به عدم صدور احکام استخدامی مقابل وزارت آموزش و پرورش دست به تجمع زدند.

تجمع‌کنندگان می‌گویند علی‌رغم سال‌ها سابقه کار همچنان بیش از ماهیانه دو میلیون تومان دریافت نمی‌کنند. اما این دو میلیون نیز شامل همه‌ی معلمان حق‌التدریسی نمی‌شود؛ هفته‌ی گذشته یکی از معلمان شرکت کننده در تجمع معلمان حق‌التدریس استان ایلام گفته بود که با مدرک کارشناسی ارشد و پس از ده سال سابقه‌ی کار معلمی تنها ۸۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد. در حالی که سفره‌ی تمامی معلمان هر دم در حال کوچک‌تر شدن است، برای بخش‌هایی از آنان دیگر حتی سفره‌ای نیز باقی نمانده‌است.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران از حقوق تمام معلمان از جمله نیروهای خرید خدماتی و حق‌ التدریس دفاع می‌کند و خواهان استخدام رسمی آنان است.

*تجمع اعتراضی کارگران نیروگاه حرارتی طوس نسبت به پایمالی حقوقشان پس از واگذاری

روز شنبه 23 بهمن، کارگران نیروگاه حرارتی طوس برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به پایمالی حقوقشان پس از واگذاری دست به تجمع مقابل این نیروگاه واقع در کیلومتر 12جاده مشهد - چناران زدند.


یکی کارگران حاضر درتجمع به خبرنگاررسانه ای گفت: موضوع نیروگاه طوس تجمعی مربوط به اشکالاتی بوده که این نیروگاه را بعد از واگذاری تحت تاثیر قرار داده است.

وی افزود: این واگذاری چند نوع اشکال را به وجود آورده است، اشکالات فنی اعم از تاخیر در توقف ها و تعمیرات های دوره ای واحد که از هر چیز واجب تر بوده و موجبات کاهش توان تولیدی واحد ها رو فراهم کرده و همچنین شرکت مالک تعهدی به خرید کالای با کیفیت برای واحدها ندارد و این موجب خروج های اضطراری واحدها در فواصل کوتاه شده که باعث صرف هزینه های پرسنلی و مادی راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: اشکالات پرسنلی اعم از بین رفتن انگیزه های شغلی و کاهش و از بین رفتن تقریبا تمامی امکانات رفاهی پرسنل که طی چند سال مستمرا قطع شده است نیز از دیگر اشکالات این واگذاری بوده است.

این نیروی رسمی نیروگاه طوس با بیان اینکه واگذاری ها، زندگی بیش از 240 کارگر با قرارداد مستقیم و حدود 100 کارگر با قرارداد با واسطه را تحت تاثیر منفی قرار داده است ،اضافه کرد:سال 91 بخش از آنها و سال 96 بخش دیگری به یک شرکت واگذار شده و همچنین عدم پایبندی به توافقات واگذاری اعم از تعهد جهت 15 سال ثابت نگه داشتن شرایط کارگاه مانند زمان مالکیت شرکت توانیر نیز از جمله مشکلات و ایرادات موجود است.

*کارگران بازنشسته خشمگین دوسال اخیرکشت وصنعت نیشکر هفت تپه درادامه اعتراضاتشان نسبت به عدم پرداخت مطالبات دست به تجمع و اقدام به مسدود کردن درب بهره برداری زدند

روز شنبه 23 بهمن، کارگران بازنشسته خشمگین سال های 1399 و 1400کشت وصنعت نیشکر هفت تپه درادامه اعتراضاتشان نسبت به عدم پرداخت مطالبات برای انعکاس هرچه بیشتر صدایشان پس از جلوگیری حراست از ورودشان به مجتمع اقدام به بستن درب بهره برداری کردند و در ادامه مقابل مدیریت شرکت تجمع کردند.


گزارش رسانه ای شده:تاکید کارگران بازنشسته هفت تپه به پرداخت مطالبات خود از سوی مدیریت

جمعی از کارگران بازنشسته مجتمع هفت تپه به نحوه محاسبه سنوات پایان خدمت خود بعد از گذشت ۱۱ ماه از بازنشستگی، اعتراض کردند.

نماینده کارگران بازنشسته هفت تپه گفت: صبح امروز (۲۳ بهمن ماه) شماری از کارگران بازنشسته سال ۹۹ و ۱۴۰۰ مجتمع کشت و صنعت هفت تپه که از ۱۱ماه پیش از این واحد بازنشسته شده و هنوز نتوانسته‌اند مطالبات خود را به صورت کامل از کارفرما دریافت کنند، به دفتر مدیریت مراجعه کردند.

او با بیان اینکه کارگران خواهان اصلاح محاسبه پرداخت سنوات و مرخصی ذخیره خود توسط مدیریت شرکت نیشکر هفت تپه هستند، افزود: علارغم پیگیری چند ماهه کارگران بازنشسته تا امروز کارفرمای جدید این واحد تولیدی حاضر به اصلاح پرداخت مطالبات بازنشستگی نشده است.

این کارگر بازنشسته با بیان اینکه ما علارِغم داشتن دو نامه از اداره کل کار استان خوزستان و اداره کارشهرستان شوش و همچنین رای دیوان و دستورالعمل شماره ۳ روابط کار وزارت کار، به دلیل مبهم دانستن این اسناد و مدارک بالادستی متاسفانه همچنان مدیریت نیشکر هفت تپه و طرح توسعه از پرداخت کردن پس از حدود ۱۱ ماه خوداری می‌کند.


*کارگران سیمان سپاهان دست به تجمع زدند

امروز ۲۳ بهمن‌ماه، کارگران سیمان سپاهان در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی، دستمزد پایین و عدم امنیت شغلی دست به تجمع زدند.

کارگران معترض همچنین خواستار بازگشت به کار همکاران اخراج شده خود شدند.


برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران

*کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران:

1- فراخوان معلمان خودجوش«ادمینها»برای پویشِ عدم استفاده ی معلمان، از گوشی و وسایل شخصی ، در آموزش، از شنبه ۲۳ بهمن ماه ۱۴۰۰

بخش یک

کمک در جهت اجرای قانون آموزش و پرورش رایگان

مردم شریف ایران، ما معلمان این سرزمین، از آغاز پاندمی کرونا، با هر روشی، تلاش کردیم، آموزش فرزندان ایران، بر زمین نماند و برای این منظور با دست خالی و بدون کمترین حمایتی از سوی دولت، از گوشی و وسایل شخصی خود استفاده کردیم و هزینه های زیادی بر معلمانی تحمیل شد که تنگای مالی زندگی شان را نیک می‌دانید.

یخچال خانه مان شد؛ وایت برد

موبایل شخصی مان شد؛ دوربین و دستگاه ضبط و پخش

خانه هایمان شد؛مدرسه

بعدازنیمه شب های ساکت خانه هایمان شد؛ ساعت تدریس وتولیدمحتوا

آری تخت بیمارستان هم نتوانست مارا از تعهد انسانی مان نسبت به فرزندان ایران، بازدارد.

ما بی هیچ منتی از مال و جان و زندگی خود گذشتیم و مایه گذاشتیم تا فرزندان میهن را از این پیچ ناشناخته عبور دهیم.

لکن با این همه وفا، حاصلی جز جفا ندیدیم، اما به رسم عشق به این مردم، پروانه وار سوختیم و دم بر نیاوردیم.

دولتی که بر اساس اصل ۳۰ قانون اساسی، وظیفه داشت همه ی امکانات و لوازم آموزش رایگان را فراهم آورد، با واسطه ی لطف معلم که از وسایل شخصیش استفاده می‌کرد، زیرکانه از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرد و همه ی بار مسئولیت، به دوش معلمی افتاد که در تأمین معاش زندگی خود، عذاب می‌کشید.

آموزش باکیفیتی که به تجهیزات و امکانات مختلف نیاز داشت، با بی مسئولیتی دولت، به محاق رفت و حقوق فرزندان ایران در سکوت و بی اطلاعی مردم ایران به فراموشی سپرده شد.

مردم عزیز ایران، ما معلمان، کاستی های آموزش آنلاین، در این شرایط را خوب می‌دانیم و اتفاقا در این درد بزرگ و حق کشی از فرزندان میهن، با شما همدردیم و به نوعی صاحب عزاییم.

اما حتما می دانید که یک آموزش آنلاین با کیفیت، مستلزم تجهیزاتی است که از عهده ی معلم خارج بود.

وگرنه کیست که نداند، با یک موبایل با امکانات محدود، نمی‌شود آموزشی در شأن فرزندان ایران تولید کرد.

اما دریغا که دولت با زیرکی رسانه ای این کمبود کیفیت را به دوش معلم انداخت و صد افسوس که بخش تنگ نظر جامعه، مثل همیشه فریب تبلیغات غیرواقع را خورد و کمبودها را از چشم معلم دید و بجای تقدیر از آن همه ایثار معلمان، زبان به شماتت معلم گشود و از طریق رسانه های خود، آنها را در گوش جامعه، بازگو کرد.

 

با هک نرم افزار شاد و از راه های غیر انسانی مختلف، حریم خصوصی معلم تهدید شد و متأسفانه جامعه نیز بجای شِکوِه از سقوطِ شکوه و جلال معلم، تلخ کامانه خندید.

مردم عزیز ایران؛

خبر دارید؛ از آن معلمانی که بر تخت بیمارستان، عاشقانه تدریس می‌کردند و رفتند؟ آیا شایسته نبود که آنها را مدافعان فرهنگ و شهید بنامیم؟

خبر دارید؛ از آن معلم دلسوزی که به واسطه ی لهجه ی شیرینش و یک واژه ی «آیلایند» چقدر تحقیر و تمسخر شد؟ تا آنجا که از معلمی کنار کشید.

خبر دارید؛ در شرایطی که معلم در شدیدترین تنگنای اقتصادی بود، وقتی موبایلش می‌سوخت، با چه پولی گوشی و بسته اینترنت می‌خرید؟ و هزار هزینه ی دیگری که به دوشش افتاده بود را از کجا تأمین می‌کرد؟

خبر دارید با آن همه تنگنا، چه تعداد تبلت و وسایل آموزشی با کمک همین معلمان، برای دانش آموزان بی بضاعت، خرید و اهدا شد؟ و با این وجود کفایت نکرد.

خبر دارید که در این مدت، دولت ذره ای به مسئولیت قانونیش عمل نکرد و برای تأمین تجهیزات آموزشی، هیچ هزینه ای به معلمان پرداخت نکرد که هیچ، دانش آموزان فقیر را هم فراموش کرد؟

خبر دارید چند هزار دانش آموز، از آموزش بازماند؟

خبر دارید چند معلم به واسطه ی تنگنای مالی، چراغ زندگی خود را به دست خویش، خاموش کرد؟

خبر دارید که وقتی می خواستند از زیر بار تأمین، تجهیزات آموزش دانش آموز و معلم شانه خالی کنند، مدرسه را حضوری می‌کردند و بر خلاف واقع، می‌گفتند همه ی پروتکلهای بهداشتی رعایت می‌شود؟ در حالیکه ما گواهیم، کمترین پروتکلی رعایت نمی‌شد و آن همه دانش آموز و معلم و شهروند رفتند و یک ایران سوخت و باز اینها به مسولیت گریزی ادامه دادند؟

می‌دانیم که خبر ندارید و به قول اخوان:

«انتظار خبری نیست مرا

قاصدک در دل من همه کورند و کرند

قاصدک تجربه‌های همه تلخ در دلم می‌گوید

...»

*بنابراین با توجه به اینکه، آموزش با این وسایل شخصی اندک معلم، کاملا ابتر می‌ماند و دولت از سویی، عملا بنایی، به جبران این عقب افتادگی ندارد و از دیگر سوی* ، *مطالبات قانونی معلمان را نمی‌پردازد و زندگی را بر معلم تنگ کرده و آن بخش تنگ نظر جامعه، با همین وسع کم معلم، قدر آن همه ایثارش را نمی‌داند و با نمک نشناسی، نمک بر زخمهای معلم می‌ریزد* ،

بخش دو

ما معلمان ایران از شنبه بیست و سوم بهمن ماه ۱۴۰۰، استفاده از گوشی و وسایل شخصی خود، در آموزش را تحریم نموده و منتظر می‌مانیم تا دولتی که دعوی عدالتش، گوش فلک را کر کرده، به وظایف قانونیش نسبت به آموزش برگردد و در ابعاد مختلف، زمینه را برای تحقق عدالت آموزشی فراهم آورد.

‏بدیهی است، همه ی هزینه هایی که در این سالها به معلم تحمیل شده نیز باید جبران شود، وگرنه شرعا، قانونا، عرفا و اخلاقا دولت اسلامی نسبت به معلمان، بدهکار است و حق الناس را اله الناس، هرگز نخواهد بخشید.

و در این راستا از همکاران فرهنگی در سراسر ایران می‌خواهیم؛ علیرغم میل باطنی همه ی ما، از تاریخ بیست و سوم بهمن ماه ، به این فراخوان عمل نموده و دولت را مجبور به اجرای قانون و انجام وظایف ذاتیش نمایند.

از مردم شریف ایران می‌خواهیم؛ برای بازگرداندن دولت به وظایف قانونیش نسبت به اصل سی ام قانون اساسی که همان آموزش رایگان است، از هیچ کوششی دریغ ننماید.

از دولت می‌خواهیم؛ به اصلی ترین وظیفه ی خود یعنی اجرای قانون برگردد و برای تحقق کامل شعار آموزش رایگان، تلاش عملی نماید.

از رئیس دولت می‌خواهیم؛ درقبال آن قشری که در تلویزیون ملی، از بردن نامش، پرهیز می‌کند و البته همانجا به صادق بودن آنها اقرار می‌نماید، رویه ی احترام در پیش گیرد و مطالبات قانونی بر زمین مانده ی آنها را، همانطور که در ایام انتخابات وعده داده بود، تا تحقق همه ی آنها پیگیری نماید و به قول خودش یک بار برای همیشه، مشکل معلم را حل کند.

از نماینده ی دولت در آموزش و پرورش می‌خواهیم؛ به جای تهدید و ترعیب معلمان مطالبه گر، که مطالبات قانونی خود را طلب میکنند، پیگیر وظایف ذاتی خود باشد و مشکلات مدارس و معلمان را با راه‌حل های غیرعلمی، به تمسخر نگیرد.

از قضات دستگاه قضا می‌خواهیم؛ قانون را مبنای عمل خود قرار داده و بیانات اخیر رئیس قوه قضائیه در مورد مطالبه گران را در مورد معلمان مطالبه گر، نصب العین خود قرار دهند.

از دستگاه های امنیتی می‌خواهیم؛ بجای پرونده سازی برای معلمانی که به مطالبه ی قانونی حقوق خود می‌پردازند، زمینه را برای معرفی و برخورد با مسئولین قانون گریز و عاملان اصلی نارضایتی معلم و مردم، فراهم آورند.

و از رسانه‌هایی که سهوا و یا عمدا بر ضد معلم حرکت می‌کنند، می‌خواهیم؛ به تخریب معلم پایان دهند و خبرنگاران آنها به جای منفعت نگاری، به فکر چشم انداز و دورنمای بلند مدت ایران باشند که همانا معلمان در توسعه آن، نقش بنیادی دارند.

2- لطیف روزیخواه برای تحمل راهی زندان جلفا شد

لطیف روزیخواه عضو هیأت مدیره کانون صنفی فرهنگیان آذربایجان شرقی و از اعضای شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران که از سوی دادگاه انقلاب شهرستان جلفا به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود ، روز پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ جهت اجرای حکم روانۀ زندان جلفا شد .

3- اعتراض عالیه اقدام دوست نسبت به قرار وثیقه درزندان اوین

وکیل عالیه اقدام دوست:شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین اعلام کردند برای خانم اقدام دوست قرار وثیقه به مبلغ 100 میلیون تومان صادرشده است،بعلت عدم تامین واعتراض به قرار وثیقه درزندان اوین هستند.

*فرزاد سامانی دانشجوی دانشگاه خوارزمی امروز با قرار وثیقه پس از 13 ماه بازداشت موقت، از زندان ارومیه موقتا آزاد شد.

متاسفانه طی ۲سال گذشته دانشجویان بسیاری با سواستفاده نهادهای امنیتی از تعطیلی امنیتی دانشگاه‌ها به بهانه کرونا، مورد سرکوب قرار گرفتند بی آنکه جنبش دانشجویی بتواند مقاومتی در محیط دانشگاه داشته باشد.

اما بی‌شک دانشگاه تا ابد تعطیل نمی‌ماند، جنبش دانشجویی در تاریخ معاصر ایران نشان داده است که همواره از خاکستر خود برخاسته است.

تحریریه شوراهای صنفی دانشجویان کشور، ضمن تبریک آزادی موقت این دانشجو که از داخل خوابگاه خود ربوده شده بود، امیدوار است همه زندانیان سیاسی از جمله دانشجویان زندانی همچون امیرحسین مرادی، علی یونسی، حامد قره‌اوغلانی، کسری نوری، محمد شریفی‌مقدم و... آزاد شوند.

*جان باختن یک کارگر اورهال بندر امام درحین کار

روز جمعه 22 بهمن،یک کارگر اورهال تعمیرات اساسی گروه جت زنی شرکت فیرمکو پیمانکار اجرایی تعمیرات مجتمع بسپاران بنام نادرموسوی در حین جت زنی کویل‌های رآکتورهای واحد SR دچار حادثه شد و و بر اثر شدت جراحت جان خودراازدست داد.

درهمین رابطه:شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت:

باز هم محیط کار قربانی گرفت

روز ۲۲ بهمن یکی از همکاران اورهالی تعمیرات اساسی گروه جت زنی شرکت فیرمکو، پیمانکار اجرایی تعمیرات مجتمع بسپاران به نام نادر موسوی در حین جت زنی کویل‌های رآکتورهای واحد SR به خاطر عدم ایمنی محیط کار و در اثر شدت جراحت جانباخت. درگذشت نادر موسوی را به همکاران عزیزمان در پتروشیمی بندر امام و همگان تسلیت میگوییم.

در حالیکه هیچ اقدامی برای ایمنی محیط های کار صورت نمیگیرد. در حالیکه محیط های کار به قتلگاه کارگران تبدیل شده روابط عمومی پتروشیمی بندر امام با بیشرمی تمام در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که تلاش برای احیای این کارگر به نتیجه نرسیده و او جان خود را از دست داده است.

یکی از معضلات ما کارگران شاغل در نفت عدم ایمنی محیط کار است. افتادن از ارتفاع ، انفجار و آتش سوزی، هوای آلوده به مواد شیمایی، آلودگی های صوتی همه نمونه هایی از خطراتی است که جان کارگران در نفت را به خطر انداخته است. همه اینها نتیجه سودجویی های پیمانکاران مفتخور است. ایمن شدن محیط کار یک خواست فوری ماست. باید دست پیمانکاران از محیط های کار کوتاه شود.

*قاتل خاموش جان معلم وظیفه‌شناس رفسنجانی را گرفت

مرجان محمدرضایی معلم وظیفه شناس پایه اول دبستان پسرانه ۱۵ خرداد رفسنجان بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست داد.

مرجان محمدرضایی معلم جوان، وظیفه شناس و دلسوز رفسنجانی با احساس مسئولیت قوی و عاشق تدریس و دانش آموزان، عصر هنگام به علت شلوغی خانه برای ساخت کلیپ درسی برای تدریس غیرحضوری دانش آموزان در این روزهای کرونایی به محیط ساکت و آرام کارگاه پخت شیرین پزی می رود که هنگام ساخت ویدئو و ضبط محتوای درسی متوجه بوی گاز در محیط کارگاه نمی شود که بر اثر نشت گاز بیهوش شده و با حال وخیم به بیمارستان منتقل می شود.

اما بدلیل اینکه اکسیژن خون این خانم معلم پائین بوده و با همه تلاش هایی که پزشکان انجام می دهند، متأسفانه این معلم وظیفه شناس، دلسوز و عاشق جان خود را از دست می دهد.

منبع:کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 22 بهمن ماه 1400

فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران برای برپایی تجمع در روزهای شنبه 30 بهمن و سه‌شنبه 3 اسفند

تجمع سراسری معلمان ایران

شنبه ، ۳۰ بهمن و سه‌شنبه، ۳ اسفند

آیا موافقید در روز تجمع شعار وزیربی‌کفایت استعفا استعفا را در سراسر ایران طنین انداز کنیم؟

 

فراخوان تجمع اعتراضی کارنامه سبزهای سال 99 کشورنسبت به بلاتکلیفی استخدامی

زمان:شنبه 30 بهمن 1400

مکان:تهران،مقابل وزارت آموزش و پرورش – ساعت 8

- شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت:

به دام تفرقه نیفتید: همه ما کارگریم!

- کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران:

1- حمایت اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران و فعالان صنفی استان تهران و البرز از معلمان دربند

2- حمایت جمعی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران از معلمان دربند

- نامه ی یک معلم زندانی معترض

- آتش سوزی مرگبار چادر یک خانواده کارگر گوجه چین در روستای شهنیا شهرستان دیر

- مرگ یک کارگر سیمبان اداره برق پاوه حین مأموریت

*شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت:

به دام تفرقه نیفتید: همه ما کارگریم!

در روزهای اخیر با تحریک برخی عناصر شناخته شده، تنشهایی میان كارگران از شركت نفت ایران در منطقه نفت‌خیز جفير ایجاد شده است و با کمال تاسف برخی از همکاران ما که از مناطق غیر بومی آمده اند، مورد تعرض و توهین قرار گرفتند. بحث بر سر اینست که چرا کارگران غیر بومی به جای کارگران بومی استخدام شده اند. بعبارت دیگر بخشی از کارگران که بیکار هستند مقصر این وضعیت را هم طبقه ایهای غیر بومی خود میدانند نه نظام و سیستمی که بر جامعه حاکم است. اگر نگاه کنید رسانه های دولتی هم مدام دارند با تبلیغ اینکه فلان درصد از کارگران غیربومی هستند و درصد کمتری بومی، به این تفرقه دامن میزنند.

ما یک طبقه ایم. این را باید متوجه باشیم. ما کارگریم. همه ما مستقل از اینکه در کجا متولد شده ایم، بیشترین نقش را در تولید و کارکرد جامعه داریم و محرومترین بخش جامعه هستیم. سهم شیر از آن آقا زاده های مفتخور و سرمایه داران و پیمانکاران و استثمارگران ماست. همکار غیر بومی ما گناهی ندارد. چرا به این دام افتاده اید؟ این عقبگرد و قهقراست. اتحاد مان را باید مثل تخم چشممان نگاهداری کنیم. صحنه های بدی را امروز شاهد بودیم که قلب هر کارگر آگاهی را بدرد می آورد. گویی دشمن مان را گم کرده ایم. گویی علت بیکاری مان را نمیدانیم. گویی همکار بیچاره ما دشمن ماست. این دردناک است. این وضعیت قابل تحمل نیست. نباید ادامه یابد. از همه کارگران آگاه میخواهیم که فورا این زخم و این تفرقه را جبران کنند. صف کارگران را دوباره ترمیم و محکم و متحد نمایند. خشم مان را به سوی سرمایه داران و مفتخوران و پیمانکاران و زالوصفتان نشانه رویم نه به سوی همکار عزیزی که در یک شهر و منطقه دیگر متولد شده است. مگر او چه گناهی دارد؟ مگر بسیاری از هم شهریان ما در تهران و شهرهای دیگر مشغول بکار نیستند؟ آیا مجازیم که بگوییم آنها را هم باید بیرون انداخت؟

همکاران! واقعا به هوش باشید. ما با مبارزات اخیرمان پیشرفتهای زیادی کردیم. دستاوردهای خوبی داشتیم. امیدهای زیادی ایجاد کردیم. اینها را نباید برباد داد. تفرقه سم است. تفرقه کشنده است. تفرقه همه ما را در برابر دشمنان قسم خورده مان زمین میزند.

متحدانه گریبان حاکمین مفتخور را بگیریم و فریاد بزنیم که زندگی تک تک کارگران چه بیکار و چه شاغل چه بازنشسته باید بخوبی تامین شود. زندگی انسانی حق تک تک ماست. زنده باشید.

*کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران:

1- حمایت اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران و فعالان صنفی استان تهران و البرز از معلمان دربند

اعتراض به حکم جعفرابراهیمی

اعتراض به ادامه بازداشت شعبان محمدی


2- حمایت جمعی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران از معلمان دربند

اعتراض به بازداشت‌ معلمان و پرونده‌سازی و صدور حکم زندان علیه فعالان صنفی


*نامه ی یک معلم زندانی معترض

من نصرت بهشتی فرهنگی بازنشسته که ۸سال پیش معترض به ساختار پوسیده آموزش و پرورش بودم با اینحالی که عاشق معلمی بودم و بودن با بچه ها و دانش آموزان را دوست داشتم با ۲۲ سال سابقه ی تدریس، استعفایم را تحویل که نمیدانم بر چه اساسی من را بازنشسته اعلام کردند .

حال به جرم اعتراض کردن به کل سیستم حاکم به ۵سال حبس محکوم شدم که ۴ماه آنرا گذراندم ولی به حکم صادره اعتراض نمودم .

همچنین بعلت مشکلات کلیوی م باگذاشتن وثیقه ی یک میلیارد ودویست میلیون تومانی مدتی ست درگیر مداوا و درمان بیماری ام هستم .

امروز ازبیمارستان که عمل داشتم ترخیص شدم ، آیا این است لایق ما که بجای لذت بردن از زندگی و درکنار خانواده بودن حال باید ۵ سال از عمرمم را درزندان بیدادگران بگذرانم هرچند همه ی ما بنحوی در زندان بیدادگران بنام ایران بسرمیبریم.

خانم بهشتی ۱۳ مرداد به اتهام اجتماع و‌ تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی بازداشت و توسط شعبه‌ی یک دادگاه انقلاب مشهد به پنج سال زندان محکوم شده بود٬ به قید وثیقه‌ی یک میلیارد و‌دویست میلیون تومان آزاد شد.

برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران

*آتش سوزی مرگبار چادر یک خانواده کارگر گوجه چین در روستای شهنیا شهرستان دیر

پنج شنبه شب(21بهمن)،براثرآتش سوزی چادر یک خانواده کارگرکه برای کار گوجه چینی در در روستای شهنیا شهرستاندیر،استان بوشهربدلیل استفاده از اجاق گاز برای گرم نگه داشتن یک دختربچه حدود 6 ساله به علت شدت سوختگی در دم جان خود را از دست داد ومادرش با سوختگی 80 درصدی به مرکز خدمات جامع سلامت بردخون منتقل شد.

*مرگ یک کارگر سیمبان اداره برق پاوه حین مأموریت

بنابر اخبار رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز گذشته پنجشنبه ۲۱ بهمن‌ماه، یکی از کارگران سیمبان اداره برق شهرستان پاوه در استان کرمانشاه حین مأموریت دچار حادثه برق‌گرفتگی شده که منجر به مرگ وی شده است.

هویت این کارگر مهدی حسینی عنوان شده است. وی ۳۵ ساله و دارای یک فرزند ۴ ساله و ساکن شهرستان جوانرود می‌باشد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 21 بهمن ماه 1400

- فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران برای برپایی تجمع در روزهای شنبه 30 بهمن و سه‌شنبه 3 اسفند

تجمع سراسری معلمان ایران

شنبه ، ۳۰ بهمن و سه‌شنبه، ۳ اسفند

آیا موافقید در روز تجمع شعار وزیربی‌کفایت استعفا استعفا را در سراسر ایران طنین انداز کنیم؟

- فراخوان تجمع کارنامه سبزهای سال کشور

زمان:شنبه 30 بهمن 1400

مکان:تهران،مقابل وزارت آموزش و پرورش – ساعت 8

- با گذشت ۵ روز از آخرین تماس شعبان محمدی هیچ خبری از وضعیت این فعال صنفی معلمان در دست نیست

- بیانیه کانون صنفی معلمان ایران درمحکومیت قتل فجیع مونا حیدری ، کودک همسر اهوازی

- پنج شنبه های اعتراضی سهامداران بورس با تجمع مقابل سازمان برنامه و بودجه کشور

« مجلس پرادعا کجا رفت آن وعده ها»-« دولت به این بی غیرتی هرگز ندیده ملتی»

- مفقود شدن یک کارگرمقنی درحادثه تخریب چاه در میدان بهاران تهران

*فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران برای برپایی تجمع در روزهای شنبه 30 بهمن و سه‌شنبه 3 اسفند

تجمع سراسری معلمان ایران

شنبه ، ۳۰ بهمن و سه‌شنبه، ۳ اسفند

آیا موافقید در روز تجمع شعار وزیربی‌کفایت استعفا استعفا را در سراسر ایران طنین انداز کنیم؟

افاضات وزیر آموزش و پرورش:

همانطور که اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها ملزم به تدریس هفتگی هستند، مدیران و معاونین مدارس نیز باید در طول هفته ۶ ساعت به منظور توانمند شدن تدریس کنند

پی نوشت: جناب وزیر که در ظاهر دروازه بان ما هستید و در واقع مهاجم حریف ...

همانطور که وزیر علوم و وزیر دادگستری از حقوق کارمندانشان دفاع می کنند ، از حقوق معلمان دفاع کنید

نه اینکه به جای شرکت در جلسه حساس با موضوع رتبه بندی، در جلسه انجمن اولیا شرکت کنید !

همانطور که هیات علمی حقوق های ۱۸ تا ۵۰ میلیون تومانی می‌گیرند، آیا تلاش کرده اید که معلمان هم به جای حقوق ۴ تا ۶ میلیون تومانی، حداقل حقوق بالاتر از خط فقر بگیرند ؟؟؟

همانطور که به هیات علمی وام های مسکن ۵۰۰ میلیونی و بالاتر می دهند ،به معلمان هم وام مسکن بدهند ؟؟

همانطور که ساعت تدریس موظف اساتید با حقوق نجومی ، ۱۰ تا ۱۶ ساعت است ، ساعت تدریس معلمان هم ۱۰ تا ۱۶ ساعت باشد ؟؟؟

همانطور که در هر سال حداكثر 10% اعضاء‌هيات علمي دانشگاه می تواند از فرصت هاي مطالعاتي داخل و خارج از کشور استفاده نمايند و حق ماموریت بگیرند ، معلمان هم فرصت مطالعاتی داشته باشند..

همانطور که هیات علمی فوق العاده روزانه و اشتغال خارج از مرکز و هزينه هاي سفر و نقل مکان و ... می گیرند ، معلمان هم این مزایا را داشته باشند!!

همانطور که سالانه حداكثر پانزده روز از مرخصي استحقاقي اعضاي هيات علمي بدون درخواست عضو قابل ذخيره مي باشد، برای معلمان هم قابل ذخیره باشد ...

همانطور که هیات علمی تسهیلاتی نظیر

مانند وام خريد مسکن

تورهاي داخلي و خارجي

تخفيف هتلها و مهمانسراها

وام خودرو، تخفيف و تقسيط بليطهاي هوايي، ريلي و زميني

تسهیلات رايانه قابل حمل و تلفن ثابت و همراه دارند ، معلمان نیز داشته باشند...

ودر آخر، همانطور که در لایحه رتبه بندی معلمان، همترازی با هیأت علمی را حذف کردید ، به جنابتان توصیه می شود ، از هر گونه همترازی مسوولیت ها و وظایف معلمان با هیأت علمی به شدت بپرهیزید ، چرا که خاطره تلخ تبعیض در دریافتی در عین شباهت در مسوولیت و سختی کار را یادآور می شود.

پیش به‌سوی تجمع سی بهمن

اعتراضات سراسری معلمان

آیا موافقید در روز تجمع شعار وزیربی‌کفایت استعفا استعفا را در سراسر ایران طنین انداز کنیم؟

*فراخوان تجمع کارنامه سبزهای سال کشور

زمان:شنبه 30 بهمن 1400

مکان:تهران،مقابل وزارت آموزش و پرورش – ساعت 8

*با گذشت ۵ روز از آخرین تماس شعبان محمدی هیچ خبری از وضعیت این فعال صنفی معلمان در دست نیست

محمدی پیش تر و در آخرین تماسی که با خانواده داشته است از شرایط جسمی و محل نگهداری اش شکایت کرده و عنوان کرده بود در مدت بازداشت به جز دقایقی محدودی عملا مورد بازجویی قرار نگرفته است

محروم کردن فرد بازداشتی از تماس با خانواده مصداق شکنجه شخص و اطرافیان است.

برگرفته از کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

*بیانیه کانون صنفی معلمان ایران درمحکومیت قتل فجیع مونا حیدری ، کودک همسر اهوازی

کانون صنفی معلمان ایران روز پنج شنبه 21 بهمن،بیانیه ای بشرح زیر درمحکومیت قتل فجیع مونا حیدری ، کودک همسر اهوازی،منتشرکرد:

در شرایط اقتصادی اسفناک حاکم بر زندگی مردم ایران ، و در حالیکه هر روز شاهد خبرهایی از خودکشی معلمان ،کارگران بازنشستگان و دیگر اقشار فرودست جامعه هستیم ، تصاویر هولناک فاجعه اهواز ، جامعه در حال تلاطم ایرانی را با شوکی دیگر مواجه ساخت.

بنا بر آمارهای غیر رسمی دست کم شصت زن در استان خوزستان در طی دو سال گذشته قربانی قتل‌های ناموسی بوده اند که در هیچ کدام از آنها عاملان جنایت مجازات نشده اند.

از طرف دیگر گسترش خشونت، فساد و بزهکاری در شرایط کنونی، به جایی رسیده است که بنا بر نظر پژوهشگران اجتماعی ، سن فحشا در دختران به دوازده سالگی و سن دزدی در پسران به هفت سالگی رسیده است.

اگر چه امروز دیگر این آمارها بخشی عینی از زندگی هر روزه مردمان این سرزمین است ، اما جنایت اهواز پرده دیگری از این انحطاط رو به گسترش را نمایان ساخت.

اینکه شوهری با سر بریده همسرش در کوچه و خیابان به اغوای تماشاگرانش بپردازد ، نمادی از یک جامعه عقب مانده نیست، به عبارت دیگر بدویت محض است.!!

این دقیقا همان چیزی است که سالها است پژوهشگران حوزه های اجتماعی و سیاسی هشدار آن را می دهند ، یعنی فروپاشی جامعه ایرانی.

بر همین اساس کانون صنفی معلمان ایران لازم می داند نکات زیر را به سمع و نظر مردم ایران و بویژه فرهنگیان شریف برساند :

یک. قتل مونا حیدری کودک همسر اهوازی بدون بسترسازی قوانین زن ستیزانه کنونی امکان پذیر نیست .اینکه کودکی در سن دوازده سالگی با اصرار خانواده و بدون اینکه از حمایت های قانونی بهره مند شود تن به ازدواج اجباری می دهد ، سرآغاز وقایعی است که در نهایت به چرخاندن سر بریده اش در کوچه و خیابان منجر می شود .

قوانین عقب مانده کنونی، بیشترین آسیب ها را به زنان جامعه ایرانی وارد می سازد و به هیچ عنوان نه با خواست ملت ، نه با عرف جامعه و نه با نگرش امروزی زنان ایرانی همخوانی ندارد .

از طرف دیگر این قوانین زن ستیزانه فرصت لازم را برای برخی مردان روان پریش فراهم می سازد که با آسودگی خاطر دست به جنایت علیه زنانی بزنند که به عنوان خواهر ، مادر یا همسر ، نخواسته اند در چارچوب باورهای ارتجاعی و سنتی حاکم زندگی کنند .

مسئولیت تداوم چنین قوانین عقب مانده ای مستقیما بر عهده کلیت حاکمیت کنونی در ایران است.

دو. علاوه بر قوانین زن ستیز ، ریشه دیگر تداوم چنین جنایاتی ، فرهنگ ارتجاعی و سنت های زن ستیزانه در برخی مناطق ایران است .آنچه که بیش از هر چیز می تواند، مانع از تداوم چنین فرهنگی در نسلهای بعدی شود ، آموزش های مدرن ، نوین و انسانی است .دقیقا از همین رهگذر است که تشکل‌های صنفی فرهنگیان سال‌هاست که نقد به آموزش ایدئولوژیک را جزئی از مطالبات خود بر می شمارند .از همین زاویه مسئولیت معلمان در جهت آموزش ارزش‌های انسانی به کودکان مهم و تعیین کننده است .این مهم اگر چه باوجود سیطره آموزش ایدئولوژیک در مدارس ایران کاری دشوار و پر هزینه است ، با این وجود برای جلوگیری از تکرار فجایعی همچون قتل مونا حیدری لازم و ضروری است.در نتیجه وظیفه معلمان و جامعه فرهنگیان در جلوگیری از چنین فجایعی از این زاویه غیر قابل کتمان است.

سه. معلمان زن در طی یک دهه اخیر نشان داده اند که در صف مطالبه گری و حق خواهی پیشگام جنبش معلمان هستند.حضور گسترده زنان معلم در فعالیت های صنفی ، دفاع از مطالبات زنان در جامعه ایرانی را به عنوان یکی از وظایف تشکل‌های صنفی فرهنگیان برجسته می سازد.در نتیجه کانون ها و انجمن های صنفی معلمان، علاوه بر اینکه به لحاظ ماهیتی موظف به مقابله با هر نوع بی عدالتی در جامعه هستند ، به لحاظ کارکردی باید نقش زنان معلم در انسجام بخشی و پیشروی جنبش معلمان را در نظر گیرند. بر این اساس مقابله با ساختار های زن ستیزانه در شرایط کنونی جامعه ایرانی از وظایف تشکل‌های صنفی فرهنگیان است.

در پایان کانون صنفی معلمان ایران ضمن محکومیت قتل فجیع مونا حیدری ، کودک همسر اهوازی، و عرض تسلیت به همه زنان ایرانی که در همه این سال‌ها زیر فشار قوانین زن ستیزانه زندگی کرده اند ، اعلام می دارد که مسئولیت مرگ مونا حیدری و دیگرانی همچون مونا، با حاکمیتی است که در تداوم ، تثبیت و اجرای این قوانین عقب مانده اصرار دارد و علاوه بر آن با گفتمان سازی حول ارزش‌های ارتجاعی همچون ناموس و غیرت ، به دفاع از جنایتکاران می پردازد .

*پنج شنبه های اعتراضی سهامداران بورس با تجمع مقابل سازمان برنامه و بودجه کشور

« مجلس پرادعا کجا رفت آن وعده ها»-« دولت به این بی غیرتی هرگز ندیده ملتی»

روز پنج شنبه 21 بهمن برای باری دیگر، سهامداران بورس مقابل سازمان برنامه و بودجه کشور اجتماع کردند و با شعارهایی چون« مجلس پرادعا کجا رفت آن وعده ها»و« دولت به این بی غیرتی هرگز ندیده ملتی»وبرافراشتن پلاکاردها اعتراضشان را نسبت به سیاست های دولت و مجلس در حوزه بورس بنمایش گذاشتند.


براساس گزارش رسانه ای شده،محور شعارها و پلاکاردهایی که در دست معترضین بود عمدتا در انتقاد به غیرمتخصص بودن نمایندگان مجلس یازدهم و همچنین سیاست‌های غیرکارشناسی تیم اقتصادی دولت بود.

یکی از بزرگترین بنرها نیز به 10وعده اصلی ابراهیم رییسی در دوران انتخابات 1400 اشاره داشت که تاکنون هیچ یک از آنها رنگ عمل به خود نگرفته است.

تجمع کنندگان پلاکارد معروف اعتراض به محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس را نیز بار دیگر در دست داشته و به این شکل اعتراض خود را نسبت به عملکرد کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام می‌کنند.

درهمین رابطه:پنج شنبه های اعتراضی سهامداران بورس با ادامه تجمع مقابل سازمان برنامه و بودجه

روزپنج شنبه 14 بهمن، سهامداران بورس درادامه پنج شنبه های اعتراضیشان برای باری دیگر دست به تجمع مقابل سازمان برنامه و بودجه زدند.

یکی از تجمع‌کنندگان درباره دلایل برگزاری تجمع این هفته به خبرنگاررسانه ای گفت: ما هیچ نیازی به حمایت دولت نداریم، سهامداران نمی خواهند دولت ضرر و زیان بورسی‌ها را جبران کند. بلکه ما فقط خواستار پیش‌بینی پذیر شدن اقتصاد هستیم.

عکس ها و فیلم‌های رسانه ای شده از این تجمع ازجمله پلاکارد معروف خطاب به محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس نشانگر معترض بودن تجمع‌کنندگان نسبت به عملکرد نمایندگان مجلس و خصوصا کمیسیون اقتصادی و کمیسیون تلفیق مجلس است.

* مفقود شدن یک کارگرمقنی درحادثه تخریب چاه در میدان بهاران تهران

روز پنج شنبه 21 بهمن، یک کارگرمقنی تبعه افعانستان در حین کارحفر چندین باب چاه به عمق 6 مترمنتهی به محل عبور آب فاضلاب شهری در میدان بهاران تهران براثر ریزش دیواره یکی از این چاه ها مفقود شد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید


اخباروگزارش های کارگری 19 و 20 بهمن ماه 1400

- فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران برای برپایی تجمع در روزهای شنبه 30 بهمن و سه‌شنبه 3 اسفند

- اعتراض کارگران نیروگاه حرارتی و گازی تبریزنسبت به عدم رعایت اصول ایمنی کاربدلیل کاهش هزینه‌های ایمنی پس از جان باختن یکی از همکارانشان

- تجمع اعتراضی کارگران صنایع کاغذ پارس نسبت به نداشتن امنیت شغلی و واسطه بودن شرکت ها پیمانکاری وسطح پایین حقوق وازجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل مقابل فرمانداری شوش

- تجمع اعتراضی پیک های موتوری اسنپ نسبت به کرایه های پایین،شرایط کاری سخت وعدم برخورداری از تسهیلات کاری و بیمه مقابل دفتر شرکت در تهران

- اعتراض کارگران معدن سنگ آهن ققنوس خواف نسبت به ادامه بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی علیرغم وعده وعیدهای مسئولان ازجمله محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه

- سندیکای کارگران شرکت واحد از تمامی مطالبات و خواسته های بازنشستگان درسراسر کشور حمایت میکند.

- در ادامە سرکوب ها و فشار بر فعالین صنفی اداره اطلاعات مریوان شعبان محمدی را به سنندج منتقل کرد

- احضار عزیز قاسم زاده به دادگاه

- خبات دهدار از فعالین کارگری سنندج دستگیر شد

- عسل محمدی، فعال کارگری به یک سال و ۸ ماه حبس محکوم شد

- احضار ‌و بازجویی اقبال شبانی توسط اداره اطلاعات سنندج

- احضار رامین کریمی از فعالین کارگری سنندج به اداره اطلاعات

- احضار عیسی مرادی از فعالین کارگری سنندج به اداره اطلاعات

- تجمع اعتراضی اهالی چند روستای بخش غیزانیه اهواز نسبت به جاده نامناسب مقابل استانداری خوزستان

- تجمع دوباره تعدادی از پیمانکاران پروژه های شهرداری مشهد مقابل استانداری خراسان رضوی

- جان باختن کارگر فضای سبزشهرداری فردیس چند روز قبل از بازنشستگی براثر تصادف

- سرویس کارگران معدن سنگ آهک سست اسفراین هم واژگون و6 نفر مصدوم شدند

*فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران برای برپایی تجمع در روزهای شنبه 30 بهمن و سه‌شنبه 3 اسفند

اطلاعیه مهم

همکاران ارجمند

معلمان بازنشسته و شاغل

با توجه به شیوع اُمیکرون و تعطیلی مدارس در اکثر مناطق، تعداد زیادی از همکاران به تشکل‌های عضو شورا پیشنهاد تجدید نظر در تاریخ اعتراضات و تغییر نوع کنش را داده‌بودند. خواسته همکاران این بود که کنش اعتراضی تحصن به تجمع تبدیل گردد.

لذا با توجه به این پیشنهادات شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان برنامه تحصن و تجمع هفته آینده یعنی از ۲۳ تا ۲۷ بهمن ماه را لغو و برنامه جایگزین خود را را به شرح زیر اعلام می‌کند :

تجمع سراسری معلمان ایران

شنبه ، ۳۰ بهمن و سه‌شنبه، ۳ اسفند

همانگونه که می‌دانید هیچ‌یک از مطالبات ما تاکنون محقق نشده‌است و ما بر پای عهد خود با فرهنگیان ایستاده‌ایم.

وعده‌های پوشالی در عزم و اراده ما خللی ایجاد نخواهد کرد و تا مطالبات بازنشستگان و شاغلان محقق نگردد. ضمن توجه به سایر اشکال پیگیری مطالبات، ما به اعتراضات خود ادامه می‌دهیم.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

۲۰ بهمن ۱۴۰۰

*اعتراض کارگران نیروگاه حرارتی و گازی تبریزنسبت به عدم رعایت اصول ایمنی کاربدلیل کاهش هزینه‌های ایمنی پس از جان باختن یکی از همکارانشان

کارگران نیروگاه حرارتی و گازی تبریزگفتند:پیش از این در چند نوبت برای استقرار تکنسین‌های اورژانس در شرکت نامه نوشته بودند اما چون هزینه‌های اداره نیروگاه کاهش یافته، با این خواسته موافقت نشد.

این کارگران همچنین از کاهش ساعات اضافه‌کاری، توقف حضور مستمر پزشکان (هفته‌ای 3 روز) در نیروگاه، کاهش هزینه‌های ایمنی، تعویض و نوسازی قطعات گلایه دارند و از شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی می‌خواهند که به جهت صیانت از جان کارگران و حمایت از معیشت آن‌ها، قراردادهای خود را با نیروگاه‌ها با نرخ‌های بالاتری منعقد و بر کاهش هزینه‌ها که می‌توانند حادثه آفرین باشند، نظارت کند.

روز چهارشنبه 20 بهمن، کارگران نیروگاه حرارتی و گازی تبریز اعتراضشان را نسبت به عدم رعایت اصول ایمنی کاربدلیل کاهش هزینه‌های ایمنی پس از جان باختن یکی از همکارانشان بنام بهروز امانی اعلام کردند.

برپایه گزارش رسانه ای شده،مراسم تدفین بهروز امانی کارگر نیروگاه حرارتی و گازی تبریز امروز(20 بهمن) در تبریز برگزار شد. وی در هنگام عملیات تعمیرات اساسی دچار حادثه‌ی برقی و آتش سوزی شد و ساعاتی پس از آن، به دلیل شدت سوختگی جان خود را از دست داد.

بر اساس اعلام شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی، در روز حادثه سویچ خانه واحد 2 نیروگاه حرارتی تبریز که درحال انجام تعمیرات اساسی بود، درحین انجام تعمیرات بر روی شینه مشترک دچار حادثه آتش سوزی شد.

در این حادثه 3 نفر از کارگران این نیروگاه مصدوم شدند. شرکت علت حادثه را اینگونه عنوان کرد: «شینه مشترک در سویچ خانه برق دار بوده است.» در نتیجه آقای بهروز امانی دچار «آرک زدگی» شده و آتش سوزی رخ می‌دهد.

شرکت همچنین اعلام کرد که نامبرده توسط دو نفر از همکاران حاضر در سویچ خانه به بیرون منتقل شده و طی اطلاعرسانی‌های صورت گرفته توسط آمبولانس به بیمارستان اعزام گردید. دو نفر از همکاران نیز دچار مصدومیت تنفسی شده بودند که به بیمارستان شهر مجاور منتقل شدند.

بر اساس اعلام شرکت؛ دلیل بروز حادثه به علت‌ عدم دسترسی به همکار آسیب دیده فعلا نامعلوم است ولی حادثه توسط متخصصین امر در حال بررسی است.

همکاران این کارگران جان باخته عنوان کرده‌اند که در هنگام انجام تعمیرات اساسی، تیم تکنسین اورژانس در محل حضور نداشت و در نتیجه انتقال وی تا خروجی نیروگاه بدون آمبولانس انجام شد. شدت سوختگی بهروز امانی به گونه‌ای بود که پزشکان خواستار اعزام او به تهران شدند.

این کارگر چند روزی پس از بستری شدن در بیمارستان تهران جان خود را از دست داد و پیکرش به تبریز منتقل شد.

در اطلاعیه‌ای که سید محسن موسوی، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی برای جان باختن بهروز امانی صادر کرده هم به دلیل مرگ وی اشاره‌ای نشده اما همکاران او دلیل حادثه را به تاخیر در انجام تعمیرات اساسی مرتبط می‌دانند که آخرین بار در سال 1390 انجام شده بود و باید مجدد در سال 1395 تکرار می‌شد.

به گفته آن‌ها، جلوگیری از آرک زدگی نیازمند بررسی‌های تخصصی پیش از انجام تعمیرات اساسی است. این طور که کارکنان عنوان می‌کنند به دلیل واگذاری شرکت در سال 90 به سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری، سیاست شرکت در جهت مدیریت هزینه‌ها تعریف شد و تعمیرات اساسی به سال 1400 منتقل شد.

کارگران نیروگاه گفتند:پیش از این در چند نوبت برای استقرار تکنسین‌های اورژانس در شرکت نامه نوشته بودند اما چون هزینه‌های اداره نیروگاه کاهش یافته، با این خواسته موافقت نشد. این گارگران همچنین از کاهش ساعات اضافه‌کاری، توقف حضور مستمر پزشکان (هفته‌ای 3 روز) در نیروگاه، کاهش هزینه‌های ایمنی، تعویض و نوسازی قطعات گلایه دارند و از شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی می‌خواهند که به جهت صیانت از جان کارگران و حمایت از معیشت آن‌ها، قراردادهای خود را با نیروگاه‌ها با نرخ‌های بالاتری منعقد و بر کاهش هزینه‌ها که می‌توانند حادثه آفرین باشند، نظارت کند.

*تجمع اعتراضی کارگران صنایع کاغذ پارس نسبت به نداشتن امنیت شغلی و واسطه بودن شرکت ها پیمانکاری وسطح پایین حقوق وازجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل مقابل فرمانداری شوش

روز چهارشنبه 20 بهمن،جمعی از کارگران صنایع کاغذ پارس واقع در هفت تپه،جنب کشت وصنعت نیشکر هفت تپه برای انعکاس هرچه بیشترصدای اعتراضشان نسبت به نداشتن امنیت شغلی و واسطه بودن شرکت ها پیمانکاری وسطح پایین حقوق وازجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل دست به تجمع مقابل فرمانداری شهرستان شوش زدند و خواهان پایان قراردادهای یک ماهه، حذف شرکت‌های پیمانکاری واسطه و تنظیم قراردادهای مستقیم و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل شدند.


*تجمع اعتراضی پیک های موتوری اسنپ نسبت به کرایه های پایین،شرایط کاری سخت وعدم برخورداری از تسهیلات کاری و بیمه مقابل دفتر شرکت در تهران


روز چهارشنبه 20 بهمن،جمعی از پیک های موتوری اسنپ برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به کرایه های پایین،شرایط کاری سخت وعدم برخورداری از تسهیلات کاری و بیمه مقابل دفتر شرکت در تهران تجمع کردند.


براساس گزارشات رسانه ای شده،پرداخت دیه به خانواده پیک های موتوری که هنگام کار فوت می کنند از دیگر خواسته های آنهاست. به گفته معترضان به تازگی یکی از پیک های موتوری به هنگام کار برای اسنپ براثر تصادف فوت کرده اما این شرکت دیه یا خسارتی به خانواده فرد پرداخت نکرده است.

دیگر خواسته های معترضین، هزینه معطلی پیک باید افزایش پیدا کند و مبلغ تصادفی باید شفاف و در سریعترین زمان ممکن پرداخت شود.

*اعتراض کارگران معدن سنگ آهن ققنوس خواف نسبت به ادامه بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی علیرغم وعده وعیدهای مسئولان ازجمله محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه

روز چهارشنبه 20 بهمن، کارگران معدن سنگ آهن ققنوس خواف اعتراضشان را نسبت به ادامه بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی علیرغم وعده وعیدهای مسئولان ازجمله محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه ،ابرازکردند.

این کارگران معترض به خبرنگاررسانه ای گفتند: در واحد معدن سنگ آهن ققنوس خواف حدود هزار کارگر قراردادی و پیمانکاری مشغول کارند که از زمان تعطیلی این واحد معدنی کاری برای انجام ندارند و به حال خود رها شده‌اند.

کارگران بیکار شده این معدنی در تشریح مشکلات خود افزودند: شرکت بهره‌بردار از 15 سال پیش پروانه بهره‌برداری معادن پلاسری ققنوس یک تا سه در معادن سنگ آهن سنگان خواف را برعهده داشت که امسال پروانه بهره‌برداری آن به پایان رسید و درخواست تمدید پروانه آن‌ها از سوی مدیران دولتی رد شد، در نتیجه ما کارگران بلاتکلیف شده‌ایم.

آنها ادامه دادند:عمده مشکلات این واحد معدنی اختلافات موجود میان بهره‌بردار و وزارت صمت است که به موجب آن از تاریخ نهم آذرماه، این واحد بزرگ معدنی تعطیل اعلام شده و کارگران آن موقتا بیکار شده‌اند.

آن‌ها با بیان اینکه رئیس دستگاه قضا در سفر اخیر خود به مشهد در جلسه شورای عالی قضایی خراسان رضوی دستور داده مسئله معدن ققنوس خواف پیگیری و حل شود، افزودند: اژه‌ای در این جلسه دستور داده‌اند امنیت شغلی کارگران تامین شود و کارفرما حق اخراج هیچ کارگری را ندارد.

کارگران معدن سنگ آهن ققنوس خواف همچنین گفتند: از قرار معلوم بر اساس اظهارات برخی مسئولان شهرستانی قرار است 200 نفر از کارگران این واحد معدنی به یکی از معادن زیرمجموعه شرکت ایمیدرو انتقال داده شده و مشغول کار شوند و درباره مابقی کارگران و پیمانکاران نیز تصمیم‌گیری شود.

کارگران در خاتمه تصریح کردند: تولیدات این معدن سالانه یک میلیون تن سنگ آهن با عیار بالا و کنستانتره است که 30 درصد مواد اولیه ذوب آهن اصفهان را تامین می‌کند. بنابراین از مسئولان می‌خواهیم پیش از اینکه این واحد با ظرفیت اشتغال دوهزار نفر به صورت جدی دچار مشکل شود، به داد این واحد معدنی و کارگران آن برسند.

*سندیکای کارگران شرکت واحد از تمامی مطالبات و خواسته های بازنشستگان درسراسر کشور حمایت میکند.

فراخوان سراسری دهها تشکل مستقل بازنشستگان بمنظور برگزاری تجمع اعتراضی یکشنبه ۲۴ بهمن ماه ۴۰۰

درد مشترک فریاد مشترک می طلبد

دیگر منتظر چه هستیم، فشار و محرومیتِ بیشتر از این هم داریم؟؟؟

شرم آورست در حالیکه دوران بازنشستگی بعد از سی سال کار و زحمت، بایستی زمانِ آرامش ، آسایش و فراغت از دغدغه های ویرانگر باشد!!! اما دولت و مجلس با طرحها و مصوبه های رنگارنگ، برای فربه شدن عده ای خاص ، طی چهار دهه، سفره ی ما بازنشستگان را روز بروز کوچک‌ و کوچکتر کرده و گرانی و تورم سرسام آور تحمیلی ، خیلی از اقلام ضروری را از سفره ی ما بیرون کشیده ست، دوا و درمان و سایر هزینه های ضروری هم که دیگر هیچ!!!

«‌من هوارم را سر خواهم داد چارۀ درد مرا باید این داد کند!

از شما خفتۀ چند، چه کسی می آید با من فریاد کند!»

یکشنبه می آییم تا منسجم و متحد فریاد بزنیم مطالبات بر زمین مانده خود را:

- اجرای کامل همسانسازی

- عیدی دو برابر حقوق

- تعیین حقوق بر مبنای هزینه های واقعی خانوار و افزایش آن متناسب با نرخ تورم واقعی

-اجرای ماده ۱۱۱ (مستمری از کارافتادگی و بازماندگان، نباید از حداقل مزد کارگر کمتر باشد).

- بیمه جامع و کارآمد مطابق ماده ۵۴ قانون تامین اجتماعی

-پرداخت دیون ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت به صندوق تامین اجتماعی

- آزادی فوری و بی قید و شرط #اسماعیل_گرامی

ما بازنشستگان همواره به سنت مبارزه و دستاورد #یکشنبه_های_اعتراضی پایبند هستیم و تا رسیدن به خواستهای بحق خود از اعتراض و تجمع دست نخواهیم کشید.

وعده دیدار ما:

یکشنبه ۲۴ بهمن ساعت ۱۰/۳۰

تهران: مقابل مجلس

شهرستانها: مقابل ادارات کل تامین اجتماعی

امضا کنندگان:

۱-کارگران و بازنشستگان تهران

۲-بازنشستگان استان مرکزی

۳-بازنشستگان استان خراسان جنوبی

۴-کانون‌گفتگوی بازنشستگان تامین اجتماعی

۵-اتحاد بازنشستگان

۶-بازنشستگان استان گیلان

۷-بازنشستگان استان مازندران

۸-بازنشستگان استان البرز

۹-بازنشستگان استان اردبیل

۱۰-بازنشستگان استان اصفهان

۱۱-بازنشستگان تامین اجتماعی استان قزوین

۱۲-گروه بازنشستگان مستقل تهران

۱۳-بازنشستگان استان لرستان

۱۴-بازنشستگان استان آذربایجان شرقی

۱۵-بازنشستگان استان آذربایجان غربی

۱۶-بازنشستگان استان کرمانشاه

۱۷-بازنشستگان روشنفکر

۱۸-بازنشستگان استان مازنداران

۱۹-بازنشستگان استان خوزستان

۲۰-بازنشستگان استان کرمان

۲۱-بازنشستگان استان یزد

۲۲-بازنشستگان استان ایلام

۲۳-بازنشستگان استان فارس

۲۴-بازنشستگان تامین اجتماعی البرز(بتا)

۲۵-بازنشستگان مستقل ومطالبه گر استان کرمانشاه

۲۶-گروه کارگران و معلمان ۱۹ اسفند

۲۷-اتحاد سراسری بازنشستگان ایران

۲۸-گروه اتحاد بازنشستگان

۲۹-شورای بازنشستگان ایران

۳۰--صنف بازنشستگان کارگری مستقل گیلان

۳۱-بازنشستگان خراسان شمالی

فقط کف خیابون, بدست میاد حقمون

*در ادامە سرکوب ها و فشار بر فعالین صنفی اداره اطلاعات مریوان شعبان محمدی را به سنندج منتقل کرد

در حالیکه بازداشت آقای محمدی توسط نیروهای امنیتی و با دستور دادستان وبازپرس شعبه یک مریوان انجام شده است انتقال ایشان به سنندج عملا دهن کجی مقامات امنیتی و قضایی به اعتراضات معلمان در یک هفته اخیر است

معلمان مریوان در اعتراض به بازداشت این عضو هیات مدیره انجمن صنفی معلمان مریوان طی یک هفته اخیر علاوه بر حضور گسترده‌تر از همیشه در تجمع سراسری معلمان مقابل اداره آ.پ در سه تجمع اعتراضی جداگانه مقابل فرمانداری و اداره اطلاعات حضور یافتند

صدها نفر از معلمان مریوان روز یکشنبه در دومین تجمع اعتراضی مقابل فرمانداری با حمل پلاکارد ها و سردادن شعار خواهان آزادی این فعال صنفی شدند .

شورای هماهنگی همگام با انجمن صنفی معلمان کردستان-مریوان ضمن محکومیت بازداشت فعالان صنفی بر آزادی بی قید و شرط آقای محمدی تاکید دارد.

*احضار عزیز قاسم زاده به دادگاه

عزیز قاسم زاده در واکنش به احضارش به دادگاه اعلام کرد:جنبش معلمان امروز ایران نه تنها هراسی از این احضار ها و بازداشت ها و توبیخ ها ندارد،بلکه این شیوه های منسوخ شده و آزمون شده را تنها روندی تصاعدی برای تکثیر مطالبه گری جنبش حق خواهی معلمان می داند.طبق ابلاغیه الکترونیکی که ۲۰ بهمن برای عزیز قاسم زاده ارسال شده است،قرار است او در تاریخ ۲۱ اسفند به اتهام «نشر اکاذیب» و «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» در شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری ۲ شهرستان رودسر محاکمه شود.قاسم زاده عنوان کرد: معلمان نه تبلیغی علیه نهاد و شخصی می کنند و نه قصد اضرار دارند،بلکه غایت حرکت معلمی،جز اصلاح امور نیست.عزیز قاسم زاده تصریح کرد: ما سالها در کشور با پدیده فیک اصلاح طلبی مواجه بوده ایم اما جنبش معلمان امروز ایران ثابت کرده است که مصلحان واقعی جامعه هستند و این صدای مسالمت آمیز، آخرین صدایی است که به حاکمان فرصت می دهد تا با شنیدن آن و نادیده نگرفتنش،آن را به طغیان های پیش بینی ناپذیر تبدیل نکنند.

منبع 2 خبربالا:کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

*خبات دهدار از فعالین کارگری سنندج دستگیر شد

امروز سه‌شنبه ۱۹ بهمن‌ماه، خبات دهدار از فعالین کارگری و اجتماعی سنندج توسط نیروهای امنیتی دستگیر و به مکان نامعلومی انتقال داده شده است.

هنوز از دلایل و مکان بازداشت خبات دهدار اطلاعی در دست نیست.

*عسل محمدی، فعال کارگری به یک سال و ۸ ماه حبس محکوم شد

عسل محمدی، فعال کارگری توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به یک سال و ۸ ماه حبس و دو سال محرومیت از عضویت در دسته جات سیاسی و اجتماعی محکوم شد. در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، ۱ سال زندان برای خانم محمدی قابل اجرا خواهد بود.

*احضار ‌و بازجویی اقبال شبانی توسط اداره اطلاعات سنندج

بنابر خبرهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران امروز چهارشنبه ۲۰ بهمن‌ماه اقبال شبانی فعال کارگری و نماینده کارگران خباز سنندج توسط اداره اطلاعات این شهر احضار و مورد بازجویی قرار گرفت. در طول این احضار اقبال شبانی توسط مأمورین اطلاعات تهدید به بازداشت شده است.

*احضار رامین کریمی از فعالین کارگری سنندج به اداره اطلاعات

امروز چهارشنبه ۲۰ بهمن طی تماسی تهدید آمیز رامین کریمی از فعالین کارگری شهر سنندج برای روز پنجشنبه ۲۱ بهمن به ستاد خبری اداره اطلاعات سنندج احضار گردید.

*احضار عیسی مرادی از فعالین کارگری سنندج به اداره اطلاعات

امروز چهارشنبه ۲۰ بهمن، عیسی مرادی از فعالین کارگری شهر سنندج طی تماسی تلفنی برای روز پنجشنبه ۲۱ بهمن به ستاد خبری اداره اطلاعات سنندج احضار گردید.

منبع 5 خبربالا:کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران

*تجمع اعتراضی اهالی چند روستای بخش غیزانیه اهواز نسبت به جاده نامناسب مقابل استانداری خوزستان

روز سه شنبه 19 بهمن، اهالی روستاهای روزنه، غدیر حبسه، هوره سید یوسف، ابوکبریه بخش غیزانیه شهرستان اهوازبرای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به جاده نامناسب دست به تجمع مقابل استانداری خوزستان زدند.

تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند: بارها و از سال 1385 برای آسفالت جاده دسترسی از بخشداری تا دفتر ریاست جمهوری پیگیری و نامه‌نگاری کردیم.

یکی ازاین معترضین گفت: سال 1389 زیرسازی جاده شروع و قرار بود آسفالت انجام شود که به بهانه فشار کار متوقف و دوباره اقدام به نامه‌نگاری‌ها و پیگیری‌های خود کردیم تا اینکه در سال 1396 کلنگ آسفالت جاده برای بار دوم توسط مسئولان استانی زده شد.

وی افزود: سه نماینده مجلس، رئیس راه و ترابری وقت استان و فرماندار اهواز در این مراسم حضور داشتند و بعد از مراسم پیمانکار 10 روز کار کرد و مجدد کار تعطیل شد.

تجمع کنندگان ادامه دادند:این روستاها که هرکدام بیش از40 خانوار جمعیت دارند در محاصره مناطق نفت‌خیز هستند. بخش غیزانیه 700 حلقه چاه فعال دارد و شرکت‌های پتروشیمی و نمک‌زدایی نیز در این بخش وجود دارند.

آنها اضافه کردند: مسئولان می‌گویند اعتبارات نیست، اگر فرد سالخورده‌ای در مواقع بارندگی نیاز به درمان داشته باشد امکان جابه‌جایی فقط با تراکتور امکان‌پذیر است و در مواقعی که جاده خاکی خشک است برای پیمودن مسیر 4 کیلومتری 30 دقیقه زمان نیاز است.

آنها درخاتمه گفتند: دیگر امیدی به مسئولان استانی نداریم امروز تجمع کرده‌ایم تا بلکه صدایمان به گوش مسئولان کشوری برسد.شاید آنها به دادمان برسند.

*تجمع دوباره تعدادی از پیمانکاران پروژه های شهرداری مشهد مقابل استانداری خراسان رضوی

روز چهارشنبه 20 بهمن،تعدادی از پیمانکاران پروژه های شهرداری مشهد در اعتراض به عدم مطالباتشان و نحوه اجرای کمیسیون ماده 24 مقابل استانداری خراسان رضوی تجمع کردند.

 

پیمانکاران تجمع کننده ازشرکتها و پیمانکاران عمرانی، فضای سبز، خدمات شهری، ترافیک و سازمان عمران با اشاره به بدعهدی شهرداری و سازمان های تابعه به وعده های خود، به خبرنگاررسانه ای گفتند:خواستار پیگیری خواسته هایشان از طرف استانداری خراسان رضوی شدند.

قابل یاد آوری است که این پیمانکاران دی ماه سال جاری مقابل شهرداری مشهد تجمع کرده بودند و شهرداری وعده داده بود برای رسیدگی به مطالبات و مشکلات آنان اقدام کند که این موضوع تا کنون محقق نشده است.

*جان باختن کارگر فضای سبزشهرداری فردیس چند روز قبل از بازنشستگی براثر تصادف

روز دوشنبه 18 بهمن، کارگر فضای سبزشهرداری فردیس در استان البرز بنام محرمی چند روز قبل از بازنشستگیش در مسیر رفتن بر سرکارش براثر برخورد یک خودرو با وی براثر شدت جراحات در دم جان خود را ازدست داد.

*سرویس کارگران معدن سنگ آهک سست اسفراین هم واژگون و6 نفر مصدوم شدند

صبح روز سه شنبه 19 بهمن، یک دستگاه خودرو لندرور حامل کارگران معدن سنگ آهک سست اسفراین،استان خراسان شمالی در راه رسیدن محل کار واژگون و6 نفر مصدوم وبه بیمارستان خمینی اسفراین منتقل شدند.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید