اخباروگزارش های کارگری14-17 بهمن ماه 1400

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

فراخوان تجمع انجمن صنفی معلمان مریوان برای محکومیت بازداشت شعبان محمدی عضو هیات مدیره انجمن: یکشنبه : ۱۴۰۰/۱۱/۱۷- ساعت : ۱۱/۳۰ تا ۱۳/۳۰ مکان : مقابل فرمانداری مریوان - فراخوان تجمع انجمن صنفی معلمان مریوان برای محکومیت بازداشت شعبان محمدی عضو هیات مدیره انجمن - حمایت معلمان مریوان از شعبان محمدی و جعفرابراهیمی در دیدار با خانواده شعبان محمدی - دیدار جمعی از فعالین کارگری و اجتماعی شهر سقز با خانواده معلم دربند شعبان محمدی عضو کانون صنفی معلمان کردستان-مریوان

- ادامه اعتراضات کارگران ترابری شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی واقع در مناطق عملیاتی پارسیان، آغار و دالان نسبت به خارج شدن از شمول طرح طبقه بندی مشاغل وبیمه تکلمیلی و وعده های توخالی مسئولان

- ادامه اعتراضات کارگران تلمبه خانه خط انتقال نفت گوره جاسک نسبت به عدم پرداخت 6 ماه حقوق وبازی پینگ پنگ مسئولان وپیمانکاران با آنها مقابل استانداری هرمزگان

- ادامه اعتراضات کارگران حق طلب اخراجی مخابرات خوزستان مقابل ساختمان شرکت مخابرات استان

- ادامه اعتراضات کارگران آبفای مشگین‌شهرنسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق وعدم پاسخگویی مسئولان

- کانون نویسندگان ایران:

شکایت انجمن قلم (پن) آمریکا و «مرکز حقوق بشر رائول والنبرگ» (RWCHR) از دولت ایران

- جان باختن کارگر مقنی جوان در ساوجبلاغ بر اثر پاره شدن سیم بکسل

- مرگ ومصدومیت 2 کارگر جوان یکی از حجره‌های بازار آهن ‌مکان تهران براثر گازگرفتگی

- جان باختن پرستار بیمارستان رسول اکرم تامین اجتماعی استان گیلان براثر ابتلا به کووید 19

*فراخوان تجمع انجمن صنفی معلمان مریوان برای محکومیت بازداشت شعبان محمدی عضو هیات مدیره انجمن

فرهنگیان و همکاران گرامی

همانگونه که مطلع هستید آقای شعبان محمدی بازنشسته فرهنگی و از اعضای هیات مدیره انجمن صنفی مریوان، روز یکشنبە ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ در آستانە برگزاری تجمع سراسری فرهنگیان ایران بازداشت و بە مکان نامعلومی منتقل شدە است. این بازداشت با موجی از اعتراض و نارضایتی معلمان مریوان و سروآباد و سراسر کشور مواجه شد.

امروز بعد از گذشت ۶ روز و علیرغم پیگیریهای هر روزه خانوادە و انجمن صنفی معلمان مریوان، متاسفانه و با اظهار نگرانی شدید از بازداشت وی، هنوز از محل بازداشت و مدت زمان آن اطلاع دقیقی حاصل نشده است...

انجمن صنفی معلمان مریوان ضمن محکوم کردن بازداشت شعبان محمدی با حمایت همه جانبه فرهنگیان مریوان سراسر ایران، خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط وی می باشد.

ما ضمن پیگیریهای خود و هشدار به مقامات امنیتی و حاکمیتی در عواقب بازداشت طولانی مدت شعبان محمدی، برای حمایت از ازادی این عضو انجمن صنفی و حمایت همه جانبه از خانواده وی، خواستار برگزاری تجمع اعتراضی، مسالمت آمیز و همگانی فرهنگیان مریوان در روز:

یکشنبه : ۱۴۰۰/۱۱/۱۷

ساعت : ۱۱/۳۰ تا ۱۳/۳۰

مکان : مقابل فرمانداری مریوان

تجمع اعتراضی خواهیم نمود .

امید است با همراهی فرهنگیان و معلمان مریوان و سروآباد شاهد آزادی شعبان محمدی و دیگر معلمان زندانی باشیم.

انجمن صنفی معلمان مریوان ۱۴۰۰/۱۱/۱۵

*حمایت معلمان مریوان از شعبان محمدی و جعفرابراهیمی در دیدار با خانواده شعبان محمدی


*دیدار جمعی از فعالین کارگری و اجتماعی شهر سقز با خانواده معلم دربند شعبان محمدی عضو کانون صنفی معلمان کردستان-مریوان


*ادامه اعتراضات کارگران ترابری شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی واقع در مناطق عملیاتی پارسیان، آغار و دالان نسبت به خارج شدن از شمول طرح طبقه بندی مشاغل وبیمه تکلمیلی و وعده های توخالی مسئولان

روز شنبه 16 بهمن، کارگران پیمانی(رانندگان) ترابری شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی واقع در مناطق عملیاتی پارسیان، آغار و دالان درادامه کنش های دامنه دارشان نسبت به حذفشان از سامانه ساپنا مبنی بر خارج شدن از شمول طرح طبقه بندی مشاغل وبیمه تکلمیلی ووعده های توخالی مسئولان دست به اعتراض زدند.


این کارگران که عمدتا به صورت حجمی مشغول کارند، نزدیک به 400 نفر هستند و از 29 اسفند 99، اسامی آنها از سامانه ساپنا که سامانه اطلاعات پیمانکاران نیروی انسانی در کل صنعت نفت است، به بهانه خویش‌کارفرمایی حذف شده‌ است.

به دلیل خروج اسامی این کارگران از سامانه ساپنا از سوی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی حق پاداش، تولید و حق جذب، بیمه تکمیلی و اجرای طرح طبقه‌بندی آنها نیز قطع شده و این اتفاق مشکلات معیشتی برای آن‌ها بوجود آورده است.

در پیگیری مطالبات این کارگران، در سفر وزیر نفت در تاریخ 22 مهر ماه به شیراز و منطقه فیروز آباد، او در حضور کارگران واحد ترابری منطقه عملیاتی پارسیان، آغار و دلان وعده حل مشکلات کارگران را داد.

چند هفته پیشتر نیز فرزین مینو (معاون نیروی انسانی شرکت ملی نفت) با رد موضوع طرح خویش‌کارفرمایی کارگران واحد ترابری زاگرس جنوبی، وعده اتصال دوباره اسامی کارگران را به سامانه ساپنا داده بود.

در این رابطه کارگران به خبرنگاران گفتند: وعده‌ها عملی نشده است و مسئولان شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی در پاسخ به کارگرانی که برای‌ دریافت معوقات مزدی خود مراجعه کرده‌اند، با امروز و فردا کردن در حال خریدن زمان هستند.

این کارگران افزودند:برخی از همکاران آن‌ها به دلیل فشار‌های روحی و عصبی دچار عارضه قلبی و مغزی شده و در بیمارستان بستری شدند.

گفتنی است حدود 180نفر در منطقه عملیاتی پارسیان و حدود 200 نفر دیگر در مناطق عملیاتی آغار و دالان با سوابق کاری 10 تا 25 سال کار مشغول جابجایی نیروی کار روی حدود 250 حلقه چاه هستند.

درهمین رابطه:تجمع اعتراضی کارگران ترابری شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی نسبت به خارج شدن از شمول طرح طبقه بندی مشاغل وبیمه تکمیلی و وعده های توخالی مسئولان برای دومین روز متوالی

روز یکشنبه 11 مهر برای دومین روزمتوالی، کارگران ترابری شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی برای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به خارج شدن از شمول طرح طبقه بندی مشاغل وبیمه تکمیلی و وعده های توخالی مسئولان دست به تجمع مقابل ساختمان اداری مناطق عملیاتی پارسیان، آغار و دلان زدند.

تجمع کنندگان که از مناطق عملیاتی پارسیان، آغار و دلان درحاشیه جنوبی استان فارس هستند، در دومین روزدورجدید اعتراضشان بر اتصال مجدد خود به سامانه ساپنا که سامانه اطلاعات پیمانکاران نیروی انسانی در کل صنعت نفت است و لغو طرح خویش‌فرمایی که با اجرای آن قرارداد همه این کارگران را به حجمی تغییر می‌کند، تاکید کردند.

یکی از تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفت: از روز گذشته که اعتراض کارگران برای چندمین بار در سال جاری در محدوده ساختمان اداری محل کارمان شکل گرفته، شاهد هیچ اقدامی از سوی مسئولان نبوده‌ایم.

او در تشریح مشکلات خود و همکارانش گفت: حدود 400 نفر از رانندگان ماشین‌های بخش ترابری شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در مناطق عملیاتی پارسیان، آغار و دلان هستیم که کارمان طی 10تا 18 سال گذشته به صورت مستمر جابجایی نیروی کار روی حدود 250 حلقه چاه بوده است. اما از روز 29 اسفند 99 شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی با خارج کردن اسامی کارگران از سامانه ساپنا (که سامانه اطلاعات پیمانکاران نیروی انسانی در کل صنعت نفت است) قصد اجرای طرح خویش فرمایی را دارد که براساس آن قرارداد همه این کارگران را به حجمی تغییر می‌کند.

او در ارتباط با مشکلات و محدودیت‌ها سخن گفت که در نتیجه خروج آن‌ها از سامانه ساپنا؛ آن‌ها از بسیاری از مزایای شغلی همانند طرح طبقه‌بندی مشاغل و سایر مزایای قانونی و عرفی که همه پرسنل رسمی، قراردادی و سایر نیروهای پیمانکاری دریافت می‌کنند، محروم شده‌اند.

به گفته وی؛ در تجمع اعتراضی که ماه‌ها پیش انجام دادیم معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزیر نفت در زمینه بازگشت کارگران به سامانه ساپنا و لغو طرح خویش فرمایی، نامه‌نگاری کرده و وعده داده‌اند اما مشخص نیست چگونه و چه زمانی قرار است به این نامه‌ها و وعده‌ها عمل کنند.

وی با تاکید بر حق قانونی کارگران واحد ترابری گفت: برای دومین روز دست به اعتراض زده‌ایم و از مقامات می‌خواهیم هرچه زودتر وضعیت کارگران واحد ترابری را روشن کنند. داشتن رفاه و امنیت شغلی، حق قانونی ما است و مسئولان مناطق عملیاتی زاگرس جنوبی باید به دستور مسئولان بالادستی شرکت ملی نفت تمکین کند.

*ادامه اعتراضات کارگران تلمبه خانه خط انتقال نفت گوره جاسک نسبت به عدم پرداخت 6 ماه حقوق وبازی پینگ پنگ مسئولان وپیمانکاران با آنها مقابل استانداری هرمزگان

روز شنبه 16 بهمن، کارگران تلمبه خانه خط انتقال نفت گوره جاسک در بخش قلعه قاضی شهرستان بندرعباس برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت 6 ماه حقوق وبازی پینگ پنگ مسئولان وپیمانکاران با آنها مقابل استانداری هرمزگان تجمع کردند.

تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند:بین 60 تا 70 نفرتوسط پیمانکار دوم طرح به کار گرفته شده اند و اکنون برای گرفتن حقوق معوق خود بین وزارت نفت و پیمانکار اول (پایندان) و پیمانکار دوم (اسپادانا) سرگردان هستند و هر یک آنها را به دیگری ارجاع می دهد و این در حالیست که به کار آنها پایان داده شده و دیگر در پروژه مشغول به کار نیستند.

آنها افزودند:اردیبهشت ماه امسال نیز بدنبال اعتراضاتشان مشکلاتشان رسانه ای شد اما تاکنون مطالباتشان پرداخت نشده است.

*ادامه اعتراضات کارگران حق طلب اخراجی مخابرات خوزستان مقابل ساختمان شرکت مخابرات استان

روزشنبه 16 بهمن، کارگران حق طلب اخراجی مخابرات خوزستان درادامه اعتراضات دامنه دارشان دست به تجمع مقابل ساختمان شرکت مخابرات استان در کلانشهراهواززدند وخواهان بازگشت بکارشدند.

قابل یادآوری است که این کارگران روز چهارشنبه 13بهمن هم درهمین مکان تجمع مشابهی برپا کرده بودند.


برپایه گزارش رسانه ای شده،این دوروزحراست مجموعه درهای مخابرات منطقه خوزستان را بست و از ورود کارمندان مخابرات به اداره نیز جلوگیری کرد.

خاطرنشان می شودکه حدود 70 نفر از نیروهای مخابرات استان خوزستان دو دوره بدون قرارداد زیر نظر شرکت پیمانکار خدمات اول به کار خود ادامه دادند. این کارگران با استناد به تبصره 2 ماده قانون کار برای تبدیل قرارداد خود از موقت به دائم، شکایت تنظیم کردند و به نفع خود رأی گرفتند. مطابق رأیی که توسط هیأت‌های تشخیص و حل اختلاف صادر شده است؛ این کارگران نیروهای دائم مخابرات به حساب می‌آیند و باید به کار خود برگردند. آن‌ها همچنین حکم اجرایی دادگاه را دریافت کرده‌اند که مطابق قانون کارفرما موظف به اجرای این حکم است. اما شرکت پیمانکار خدمات اول ماه‌هاست از اجرای حکم استنکاف می‌کند.

*ادامه اعتراضات کارگران آبفای مشگین‌شهرنسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق وعدم پاسخگویی مسئولان

روز شنبه 16 بهمن، کارگران آبفای مشگین‌شهردراستان اردبیل از اعتراضات دامنه دارشان نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق وعدم پاسخگویی مسئولان،خبردادند.

تعدادی از کارگران شرکت آبفای شهرستان مشگین شهربه خبرنگاررسانه ای گفتند: از اول سال‌جاری نه تنها ریالی حقوق از طرف پیمانکار پرداخت نشده، حتی کارگران از این میزان و مبنای حقوقشان چقدر است بی‌اطلاع‌اند.

این کارگران در مشاغلی چون کنتورنویسی و لوله کشی در روستاهای شهرستان با میانگین خدمت 15 سال فعالیت دارند،اضافه کردند:با وجود اعتراض‌ها، پاسخ قانع کننده‌ای از سوی مسؤولان آبفای شهرستان به کارگران داده نشده است.

*کانون نویسندگان ایران:

شکایت انجمن قلم (پن) آمریکا و «مرکز حقوق بشر رائول والنبرگ» (RWCHR) از دولت ایران

در روزهای گذشته اخباری درباره‌ی شکایت انجمن قلم (پن) آمریکا و «مرکز حقوق بشر رائول والنبرگ» (RWCHR) از دولت ایران به بخشی از سازمان ملل، که مسئول رسیدگی به بازداشت‌های خودسرانه است، منتشر شد. آنها با اشاره به قتل بکتاش آبتین، خواهان آزادی سه عضو دیگر کانون نویسندگان ایران، رضا خندان (مهابادی)، کیوان باژن و آرش گنجی شده بودند.

انچه در ادامه می‌آید متن کامل خبر منتشر شده در صفحات انجمن قلم (پن) آمریکا است:

درخواست گروه‌های مدافع حقوق بشر از سازمان ملل برای آزادی بی‌درنگ نویسندگان زندانی ایرانی

انجمن قلم (پن) آمریکا و «مرکز حقوق بشر رائول والنبرگ» (RWCHR) از دولت ایران به بخشی از سازمان ملل، که مسئول رسیدگی به بازداشت‌های خودسرانه است، شکایت کرده و خواسته‌اند این دولت در مورد آزار و حبس اعضای کانون نویسندگان ایران - نهاد سرشناسی که نویسندگان مدافع آزادی بیان را در ایران نمایندگی می کند – پاسخگو باشد.

این شکایت از سازمان ملل می‌خواهد بازداشت ناعادلانه‌ی اعضای برجسته‌ی کانون نویسندگان ایران، بکتاش آبتین، رضا خندان (مهابادی)، کیوان باژن و آرش گنجی را به دلیل نقض قوانین داخلی ایران و قوانین بین‌المللی محکوم کند و از دولت ایران بخواهد این زندانیان را بی‌درنگ آزاد کند و به آنان غرامت بپردازد. در اوایل این ماه، بکتاش آبتین، شاعر و فیلم‌ساز، که با اتهامات واهی در زندان بود، در حین گذراندن حکم شش سال زندان خود، در نتیجه‌ی بدرفتاری و بی‌توجهی مقامات زندان درگذشت.

انجمن قلم (پن) آمریکا و «مرکز حقوق بشر رائول والنبرگ» مصرانه از سازمان ملل و جامعه‌ی بین‌المللی می‌خواهند که به داد همکاران آبتین - که در شرایط وخیم بهداشتی به سر می‌برند – برسند تا به سرنوشت آبتین دچار نشوند. این نویسندگان در اوج شیوع ویروس کووید-۱۹ به زندان فراخوانده شدند تا محکومیت خود را در بندهای پرجمعیت و غیربهداشتی سپری کنند، آن‌هم فقط به این دلیل که با سانسور دولتی مخالفت کرده و از میراث کانون نویسندگان ایران دفاع کرده بودند. در دسامبر ۲۰۲۱ آبتین و خندان (مهابادی) به نوع حادی از کووید-۱۹ مبتلا و در بیمارستان بستری شدند و آبتین به گونه‌ای نابهنگام از پا درآمد. اگرچه حال خندان هم اکنون رو به بهبود است اما کووید-۱۹ وضعیت سلامت او را نگران کننده کرده است. در همین حال، گنجی که از عارضه‌ی قلبی رنج می‌برد در صورت ابتلا به کووید-۱۹ در معرض خطر جدی قرار خواهد گرفت.

کارین دویچ کارلکار، مدیر برنامه‌های «آزادی بیان در معرض خطر» در انجمن قلم آمریکا، گفت: «آبتین، باژن، خندان (مهابادی) و گنجی به دلیل استقلال نظر و پافشاری سرسختانه‌شان بر آزادیِ نوشتن به بند کشیده شده‌اند، این نقض فاحش حقوق انسانی آنهاست. جد و جهد رژیم ایران برای خفه کردن صدای بکتاش آبتین و همکارانش، همراه با آزار و اذیت و بی‌توجهی به وضعیت درمانی ایشان در زندان، چند هفته پیش به مرگ دردناک و زودهنگام آبتین انجامید. بنابراین، مبالغه نیست اگر بگوییم همکاران آبتین در شرایطی به سر می‌برند که باید بی هیچ ‌قید و شرطی از حبس مستبدانه آزاد شوند و جامعه بین‌المللی باید قاطعانه از حق و حقوق نویسندگان ایرانی برای آزادی بیان حمایت کند.»

فعالیت کانون نویسندگان ایران اندکی پس از انقلاب ایران ممنوع شد و اعضای آن سال‌ها با آزار و اذیت سیستماتیک، از جمله زندان و حتی ترورهای سازمان‌دهی‌شده‌ی دولتی، موسوم به قتل‌های زنجیره‌ای، رو‌به‌رو بوده‌اند. اما کانون با وجود تداوم این آزار‌ها و زندانی شدن اعضاء و دبیرانش، همچنان به راه خود ادامه داده است.

یونا دایموند، وکیل بین‌المللی حقوق بشر در «مرکز حقوق بشر رائول والنبرگ» (RWCHR) گفت: «ما از سازمان ملل انتظار داریم که بی‌درنگ خسارت ناشی از این بازداشت‌های ناعادلانه را که نمونه‌ای از سرکوب فزاینده‌ی فعالان، روشنفکران و نویسندگان ایرانی است، جبران کند. همچنین کشورهای جهان باید تحریم‌هایی هدفمند علیه همه‌ی مقاماتی که در زندانی کردن این مدافعان دلیر آزادی بیان نقش داشته‌اند، اعمال کنند.»

اتحادیه‌ی اروپا و ایالات متحده‌ی آمریکا پیش‌تر قاضی مقیسه، یکی از قضات پرونده‌های اعضای کانون نویسندگان ایران، را به دلیل محاکمات ناعادلانه و صدور احکام سنگین زندان و حتی حکم اعدام برای فعالان و روزنامه‌نگاران ایرانی تحریم کرده‌اند. قاضی دیگر محمدرضا عموزاد است که حکم اعدام معترضان و نویسندگان مسالمت‌جویی چون روح‌الله زم را، که به روزنامه‌نگاری اشتغال داشت، صادر کرده است.

در سپتامبر ۲۰۲۱، گروهی از نویسندگان نامدار بین‌المللی، از جمله برندگان جایزه‌ی نوبل و پولیتزر و جایزه‌ی تونی و نویسندگان کتاب‌های پرفروش، از دولت ایران خواستند نویسندگان و اعضای هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران را آزاد کند. انجمن قلم (PEN) آمریکا در ۵ اکتبر ۲۰۲۱ با اهدای «جایزه پن/باربی برای آزادی نوشتن» به سه عضو زندانیِ کانون– بکتاش آبتین، شاعر و فیلم‌ساز فقید، کیوان باژن، داستان نویس و روزنامه‌نگار، و رضا خندان (مهابادی)، منتقد ادبی – از آنان تجلیل کرد. یک ماه بعد آرش گنجی، نویسنده و مترجم، زندانی شد. در سال ۲۰۲۰، انجمن قلم آمریکا آگاهی یافت که کشور ایران از نظر تعداد نویسندگان و روشنفکرانِ زندانی، مقام چهارم را در جهان دارد.

انجمن قلم آمریکا در فصل مشترک ادبیات و حقوق بشر ایستاده است تا از آزادی بیان در ایالات متحده‌ی آمریکا و سراسر جهان دفاع کند. ما از آزادی نوشتن حمایت می‌کنیم، و قدرت کلمه را برای دگرگونی جهان به رسمیت می‌شناسیم. رسالت ما این است که نویسندگان و یارانشان را گرد هم آوریم تا بیان خلاق را گرامی بداریم و از آزادی‌هایی که این امر را ممکن می‌کند دفاع کنیم.

۲۴ ژانویه ۲۰۲۲

*جان باختن کارگر مقنی جوان در ساوجبلاغ بر اثر پاره شدن سیم بکسل

یک کارگر مقنی 33 ساله حین کار در روستای آران ساوجبلاغ دراستان البرز بر اثر پاره شدن سیم بکسل وسقوط به ته چاه در دم جان خودرا ازدست داد.

*مرگ ومصدومیت 2 کارگر جوان یکی از حجره‌های بازار آهن ‌مکان تهران براثر گازگرفتگی

صبح روز شنبه 16 بهمن،2 کارگرنگهبان جوان تبعه کشور افغانستان یکی از حجره‌های بازار آهن‌مکان تهران واقع در صالح آباد شرقی دچار گازگرفتگی شدند ویک کارگر 21 ساله بر اثر تنفس گاز منواکسید کربن در دم جان باخت ویک کارگر 18 ساله به بیمارستان منتقل شد.

*جان باختن پرستار بیمارستان رسول اکرم تامین اجتماعی استان گیلان براثر ابتلا به کووید 19

جمعه شب(15 بهمن)،یک پرستار بخش جراحی زنان بیمارستان 200تختخوابی رسول اکرم تامین اجتماعی استان گیلان براثرابتلا به بیماری کووید 19 جان خود را از دست داد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 14 بهمن ماه 1400

- ادامه اعتراضات کارگران کارخانه روغن نباتی فریکو سیرجان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی با برپایی تجمع مقابل فرمانداری ویژه

- تجمع اعتراضی تعدادی ازکارگران پالایشگاه نفت کرمانشاه نسبت به واگذاری مقابل وزارت دادگستری همزمان با برگزاری جلسه هیئت داوری ابطال‌ خصوصی‌سازی

- اقدام به خودسوزی یک دستفروش درخرم‌آباد در اعتراض به یورش مأموران شهرداری

- خودکشی وجان باختن یک معلم در میناب بدلیل مشکلات معیشتی

- شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران:

1- برگزاری دومین مجمع عمومی انجمن صنفی معلمان کردستان / سنندج

2- در ادامه‌ی روند ارعاب و برخوردها، گوشی همراه دکتر رضادوست و همسر ایشان چند روز پیش توسط اطلاعات نیشابور توقیف و مصادره شده‌است.

3- بیانیه هیئت موسس انجمن صنفی فرهنگیان شاغل وبازنشسته شهرستان اسلام آباد غرب در مورد محکومیت حکم زندان آقای جعفرابراهیمی وبازداشت آقایان شعبان محمدی از مریوان و محسن حسن پور از کرج

- پنج شنبه های اعتراضی سهامداران بورس با ادامه تجمع مقابل سازمان برنامه و بودجه

- رئیس سازمان محیط زیست:

عامل اصلی تخریب محیط زیست دستگاه‌های اجرایی، مقننه و قضایی هستند

*ادامه اعتراضات کارگران کارخانه روغن نباتی فریکو سیرجان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی با برپایی تجمع مقابل فرمانداری ویژه

روز پنج شنبه 14 بهمن، کارگران کارخانه روغن نباتی فریکو سیرجان درادامه اعتراضات دامنه دارشان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی دست به تجمع مقابل فرمانداری ویژه این شهرستان دراستان کرمان زدند.


پس از گذشت چند ماه از تعطیلی کارخانه روغن نباتی فریکو3 ماه حقوق کارگران کماکان پرداخت نشده است.

کارگران کارخانه روغن نباتی فریکووخانواده هایشان درحال دست وپنجه نرم کردن با بیکاری وپرداخت نشدن مطالباتشان هستند.

این کارگران خواهان پرداخت مطالبات معوقه وپایان دادن به بلاتکلیفی شغلیشان هستند.

مدیر امور اداری کارخانه فریکو در حاشیه این تجمع به خبرنگاررسانه ای گفت: تا هفته آینده حقوق معوقه کارگران به حسابشان واریز خواهد شد.

درهمین رابطه:تجمع اعتراضی کارگران روغن نباتی فریکو سیرجان نسبت به عدم پرداخت حقوق و4 ماه بیمه تکمیلی مقابل کارخانه

روزدوشنبه اول آذر، کارگران روغن نباتی فریکو سیرجان برای انعکاس هرچه بیشترصدای اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت حقوق و4 ماه بیمه تکمیلی دست به تجمع مقابل کارخانه واقع در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان دراستان کرمان زدند.


درهمین رابطه مدیر این کارخانه به خبرنگاررسانه ای گفت: بنا به برخی مشکلات از جمله مواد اولیه، در چندماه اخیر کارخانه تعطیل بوده اما وظیفه کارفرماست که حقوق و تمامی مزایای کارگران را پرداخت کند.

وی افزود: جلسه ای امشب با حضور مسئولان شهرستان و مدیران کارخانه برگزار و مشکلات پیگیری خواهد شد.

*تجمع اعتراضی تعدادی ازکارگران پالایشگاه نفت کرمانشاه نسبت به واگذاری مقابل وزارت دادگستری همزمان با برگزاری جلسه هیئت داوری ابطال‌ خصوصی‌سازی

روز چهارشنبه 13 بهمن همزمان با برگزاری جلسه هیئت داوری ابطال‌ خصوصی‌سازی،تعدادی از کارگران پالایشگاه نفت کرمانشاه برای اعتراض به واگذاری مقابل وزارت دادگستری تجمع کردند.


*اقدام به خودسوزی یک دستفروش درخرم‌آباد در اعتراض به یورش مأموران شهرداری

عصرروزچهارشنبه 13 بهمن،مأموران سد معبر خرم‌آباد به دستفروشان میدان امام حسین این شهرستان دراستان لرستان باقصد جمع آوری دستفروشان وبساط امرارمعاششان به آنها یورش آوردند ویکی از دستفروش 45 ساله برای اعتراض اقدام به خودسوزی کرد.

این دستفروش پس از کمک افراد حاضر در محل به بیمارستان منتقل شد وآخرین گزارش رسانه ای شده بتاریخ 14 بهمن حاکیست که علیرغم سوختگی وی از ناحیه دست و صورت حال عمومیش خوب است.

*خودکشی وجان باختن یک معلم در میناب بدلیل مشکلات معیشتی

مصطفی رنجبران، معلم ساکن شهرستان میناب، اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد.

بنابه گزارش رسانه ای شده بتاریخ 14 بهمن،محمد حبیبی عضو و سخنگوی هیئت مدیره کانون صنفی معلمان تهران در صفحه شخصی خودکشی این معلم را تایید کرد و انگیزه را مشکلات معیشتی اعلام کرد.

براساس همین گزارش،این نخستین بار نیست که یک معلم با دلایل مشابه دست به خودکشی زده است. پیش از این نیز غلام عباس یحیی پور، معلم ریاضی در شهرستان گراش واقع در استان فارس، دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داده بود.

*شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران:

1- برگزاری دومین مجمع عمومی انجمن صنفی معلمان کردستان / سنندج

امروز معلمان و فعالین صنفی سنندج موفق شدند مجمع خود را با حضور بیش از ۱۵۰۰ نفر برگزار کنند

با وجود اینکه اجازه ندادند در مکانی که برای برگزاری مجمع هماهنگ کرده بودند جلسه خود را برگزار کنند همچنین با وجود نیروهای امنیتی و نیروی انتظامی دوستان از موضع خود کوتاه نیامدند و مجمع عمومی را برگزار کردند.

2- در ادامه‌ی روند ارعاب و برخوردها، گوشی همراه دکتر رضادوست و همسر ایشان چند روز پیش توسط اطلاعات نیشابور توقیف و مصادره شده‌است.

آقای رضا دوست مدرس زبان و ادبیات فارسي از معلمان باسابقه‌ی نیشابوری است که هم‌اکنون در استراحت مطلق پزشکی به سر می‌برد و با توصیه‌ی اکید پزشکان و کمیسیون پزشکی باید به دور از هر گونه استرس زندگی کند.

شورای هماهنگی ضمن آرزوی تندرستی برای این فعال صنفی، چنین حرکاتی را به شدت محکوم کرده خواهان توقف برخورد با فعالان صنفی است.

3- بیانیه هیئت موسس انجمن صنفی فرهنگیان شاغل وبازنشسته شهرستان اسلام آباد غرب در مورد محکومیت حکم زندان آقای جعفرابراهیمی وبازداشت آقایان شعبان محمدی از مریوان و محسن حسن پور از کرج

صدور این حکم و بازداشت فعالان صنفی در جامعه ما به چه معناست ؟در جامعه ای که اختلاسگران ودزدان آزادند چرا باید معلمان دلسوز این پرچمداران فرهنگ ودانش که خواهان اجرای عدالت واصول قانون اساسی برای احقاق حق فرهنگیان ودانش آموزان می باشند توسط حاکمیت زندانی وبازداشت بشوند؟

آیا زمان آن نرسیده است که حاکمیت دست از فشارهای امنیتی وقضایی بردارد وبا گفتگو وراههای قانونی خواسته های برحق فرهنگیان که به خواسته سایر اقشار جامعه پیوند خورده است را بپذیرد ؟

هیئت موسس انجمن صنفی فرهنگیان شاغل وبازنشسته شهرستان اسلام آباد غرب ضمن محکوم نمودن این حکم ناعادلانه در مورد آقای جعفرابراهیمی وبازداشت آقایان شعبانمحمدی و محسن حسن پور حمایت قاطع خود را از فعالین صنفی اعلام می نمایند وخواستار توقف برخوردهای امنیتی وصدور احکام از طرف مراجع قضایی نسبت معلمان وتمامی فعالان صنفی می باشند.

هیئت موسس انجمن صنفی فرهنگیان شاغل و بازنشسته شهرستان اسلام آباد غرب

چهاردهم بهمن ماه ۱۴۰۰

*پنج شنبه های اعتراضی سهامداران بورس با ادامه تجمع مقابل سازمان برنامه و بودجه

روزپنج شنبه 14 بهمن، سهامداران بورس درادامه پنج شنبه های اعتراضیشان برای باری دیگر دست به تجمع مقابل سازمان برنامه و بودجه زدند.

یکی از تجمع‌کنندگان درباره دلایل برگزاری تجمع این هفته به خبرنگاررسانه ای گفت: ما هیچ نیازی به حمایت دولت نداریم، سهامداران نمی خواهند دولت ضرر و زیان بورسی‌ها را جبران کند. بلکه ما فقط خواستار پیش‌بینی پذیر شدن اقتصاد هستیم.

عکس ها و فیلم‌های رسانه ای شده از این تجمع ازجمله پلاکارد معروف خطاب به محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس نشانگر معترض بودن تجمع‌کنندگان نسبت به عملکرد نمایندگان مجلس و خصوصا کمیسیون اقتصادی و کمیسیون تلفیق مجلس است.


درهمین رابطه:ادامه اعتراضات سهامداران بورس بابرپایی تجمع مقابل مجلس وسازمان برنامه وبودجه

تجمع کنندگان:پنج شنبه ها اینجا هستیم


روز پنج شنبه 7 بهمن، سهامداران بورس براساس قرارقبلی قصد تجمع در مقابل مجلس راداشتند که با ممانعت نیرو‌های انتظامی روبرو شدند وتجمعشان را مقابل سازمان برنامه و بودجه برپاداشتند.

پلاکاردها وشعارهای تجمع کنندگان حاکی از اعتراضشان به دولت ومجلس می باشد.


*رئیس سازمان محیط زیست:

عامل اصلی تخریب محیط زیست دستگاه‌های اجرایی، مقننه و قضایی هستند

روز پنج شنبه 14 بهمن، علی سلاجقه در مراسم روز جهانی تالاب‌ها که در شهرستان بختگان استان فارس برگزار شد، ازجمله گفت: عامل اصلی تخریب محیط زیست دستگاه‌های اجرایی، مقننه و قضایی هستند.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید