اخباروگزارش های کارگری 10 تیرماه 1400

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- همصدایی کارگران ارکان ثالث پالایشگاه آبادان با همکارانشان برای اعتراض نسبت به عدم تبدیل وضعیت وسطح پایین حقوق: ما کارگران ارکان ثالث پالایشگاه آبادان با جمعیتی بالغ بر 4500 نفر و همصدا با دیگر کارگران ارکان ثالث وزارت نفت اعلام می‌کنیم که به وضعیت معیشتی و مزدی خود اعتراض داریم - پیام همبستگی رانندگان حمل و نقل جاده‌ای از اعتصاب کارگران پیمانی صنایع نفت و پتروشیمی - اعتصاب گسترده و سراسری کارگران پیمانکاری و پروژه‌ای صنعت نفت همچنان ادامه دارد

- ادامه اعتصاب وتجمع کارگران هلدینگ خلیج فارس در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام برای اعتراض به عدم تبدیل وضعیت

- ادامه تجمع شبانه روزی قبول شدگان آزمون سال 99 آموزش و پرورش کشور(صاحبان کارنامه سبز آزمون ) مقابل وزارت آموزش و پرورش برای اعتراض نسبت به بلاتکلیفی استخدامی

- تجمع اعتراضی کارگران خدماتی شرکتی اخراجی بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی مقابل استانداری

- تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته شرکت مخابرات اصفهان نسبت به تقسیم ناعادلانه سود فروش هتل مشهد

*همصدایی کارگران ارکان ثالث پالایشگاه آبادان با همکارانشان برای اعتراض نسبت به عدم تبدیل وضعیت وسطح پایین حقوق:

ما کارگران ارکان ثالث پالایشگاه آبادان با جمعیتی بالغ بر 4500 نفر و همصدا با دیگر کارگران ارکان ثالث وزارت نفت اعلام می‌کنیم که به وضعیت معیشتی و مزدی خود اعتراض داریم

کارگران ارکان ثالث پالایشگاه آبادان با انتشاربیانیه ای با همکارانشان هم صدا شدند و اعتراضشان را نسبت به عدم تبدیل وضعیت وسطح پایین حقوق رسانه ای کردند.

بخش هایی از این بیانیه بقرارزیراست:

«ما کارگران ارکان ثالث پالایشگاه آبادان با جمعیتی بالغ بر 4500 نفر و همصدا با دیگر کارگران ارکان ثالث وزارت نفت اعلام می‌کنیم که به وضعیت معیشتی و مزدی خود اعتراض داریم.»

«از مسولین انتظار داریم تا صدای ما را بشنوند و اینکه لحظه‌ای از مطالبه قانونی خود پاپس نخواهیم کشید و مطالبات وخواسته‌های خود را از راه‌های قانونی دنبال خواهیم کرد. مطالبه اصلی ما حذف پیمانکار در صنعت نفت کشور است، همین و بس.»

*پیام همبستگی رانندگان حمل و نقل جاده‌ای از اعتصاب کارگران پیمانی صنایع نفت و پتروشیمی

بنام دوست که هرچه هست از اوست

دوستان وهمکاران عزیز

رانندگان زحمتکش وکامیونداران شریف

پیام همبستگی رانندگان حمل و نقل جاده‌ای از اعتصاب کارگران پیمانی صنایع نفت و پتروشیمی

اعتصاب سراسری کارگران پیمانی صنایع نفت و پتروشیمی در اعتراض به دستمزد پایین و شرایط سخت ‌و طاقت فرسای کاری معیشتی، از روز ۲۹ خرداد آغاز شده و روزانه در حال گسترش است.

این اعتصاب در ادامه سلسله اعتراضات اقشار زحمتکش جامعه صورت گرفته و علیه فساد سیستماتیک و چپاول و به هدر دادن سرمایه‌های عمومی کشور و فقر ‌‌و تورم و بیکاری ناشی از آن است.

ما رانندگان حمل و نقل جاده ضمن حمایت از تمامی خواسته‌های برحق کارگران پیمانی از کارگران رسمی نیز درخواست مشارکت در این اعتصاب را داریم چراکه همگی یک درد مشترک دارند و همینجا نیز اعلام میکنیم در راستای حمایت از این‌ حرکت اعتراضی اگر به مطالبات این‌ کارگران شریف و زحمتکش رسیدگی نشود و ‌خواسته‌های برحق آنها برآورده نگردد ، ما رانندگان نیز در سراسر کشور به این اعتصاب خواهیم پیوست.

اتحادیه تشکل‌های کامیون‌داران و رانندگان سراسر ایران

۱۰ تیر ۱۴۰۰

*اعتصاب گسترده و سراسری کارگران پیمانکاری و پروژه‌ای صنعت نفت همچنان ادامه دارد

کارگران پیمانکاری و پروژه‌ای صنعت نفت از روز ۲۹ خرداد وارد اعتصابی بزرگ و سراسری شده‌اند. این اعتصاب چنانچه مدت زمانی طولانی در جریان باشد می‌تواند اتحاد دولت، پیمانکاران و کارفرمایان برای سرکوب اعتصاب را درهم بشکند.

دولتی‌ها تاکنون خواسته اند با بی اهمیت جلوه دادن این اعتصاب کارگران را سرخورده کرده تا اعتصاب پایان یابد اما کارگران متحد بر تحقق خواست ‌‌و مطالبات خود پافشاری میکنند.

نامه‌ی فوق درخواست انجمن کارفرمایی شرکت‌های مهندسی و پیمانکاری نفت و گاز و پتروشیمی است که ضمن اذعان ضمنی به زیان گسترده پیمانکاران و همچنین کل صنعت نفت در اثر اعتصاب گسترده کارگران از وزیر نفت درخواست کرده‌اند که برای رفع مشکلات اعتصاب کارگران ورود کنند.

این صدای قدرت اعتصاب کارگران پیمانکاری نفت است که هم اتحاد سرکوبگران را دارد از هم میپاشد و هم خود پیمانکاران را به اعمال فشار به دولت برای رفع مشکلات پیش آمده وادار کرده است.

کارگران پیمانکاری و‌ ‌پروژه‌ای نفت چنانچه با قدرت و اتحاد به اعتصاب خود ادامه دهند بسیار زود پیمانکاران، کارفرمایان و دولت ناچار به برآورده کردن بخش‌هایی جدی از مطالبات آنها خواهند شد.

زنده باد اعتصاب سراسری کارگران پیمانکاری و پروژه‌ای نفت

اتحادیه آزاد کارگران ایران- دهم تیرماه ۱۴۰۰

*ادامه اعتصاب وتجمع کارگران هلدینگ خلیج فارس در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام برای اعتراض به عدم تبدیل وضعیت

روز چهارشنبه 9 تیر، کارگران هلدینگ خلیج فارس(ایثارگر) در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام با اعتصاب وبرپایی تجمع به اعتراضشان نسبت به عدم تبدیل وضعیت ادامه دادند.

 

یکی از تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفت: اعتصاب کارکنانِ ایثارگر شرکت های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام تحت مدیریت هلدینگ خلیج فارس به نشانه اعتراض به عدم اجرای طرح تبدیل وضعیت به رسمی توسط این شرکت ها، روز گذشته نیز ادامه داشت.

وی افزود: این اعتراضات تا زمانی که مدیران این هلدینگ به خواسته های آنان توجه ای نکنند، ادامه خواهد داشت.

*ادامه تجمع شبانه روزی قبول شدگان آزمون سال 99 آموزش و پرورش کشور(صاحبان کارنامه سبز آزمون ) مقابل وزارت آموزش و پرورش برای اعتراض نسبت به بلاتکلیفی استخدامی

قبول شدگان آزمون سال 99 آموزش و پرورش کشور(صاحبان کارنامه سبز آزمون )چهارشنبه شب راهم برای سومین شب متوالی مقابل وزارت آموزش و پرورش به سحر رساندند وبه تجمعشان روزپنج شنبه 10 تیربرای پنجمین روز برای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به بلاتکلیفی استخدامی ادامه دادند.

*تجمع اعتراضی کارگران خدماتی شرکتی اخراجی بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی مقابل استانداری

روز سه شنبه 8 تیر،جمعی از کارگران خدماتی شرکتی بیمارستان‌های کرونایی بجنورد و شیروان برای اعتراض به اخراج خود از مراکز درمانی، مقابل استانداری خراسان شمالی تجمع کردند.

یکی از تجمع کنندگان به خبرنگار رسانه ای گفت:ما 18 نفر از نیروهای دانشگاه علوم پزشکی بیمارستان امام حسنبجنورد و بیمارستان شیروان هستیم که طی ایام ویروس کرونا به مدت یک سال به عنوان کادر درمان مشغول به فعالیت بودیم.

وی افزود: از سوی دانشگاه علوم پزشکی از ابتدای مهر ماه لغایت 30 اسفند با این افراد قرارداد کار منعقد شد و از این تاریخ هیچ‌گونه قراردادی با ما امضا نشد و دانشگاه معتقد است که ما نیروی 89 روزه هستیم و پایان کار ما را صادر کردند. در صورتی که ما قرارداد 89 روزه با دانشگاه علوم پزشکی به هیچ عنوان امضا نکرده‌ایم.

وی در خاتمه با طرح سوالی اضافه کرد: سوال ما این است که چگونه می‌شود ماه گذشته 25 نیروی بدون آزمون و از طریق رابطه وارد دانشگاه علوم‌پزشکی شده و کار ما را انجام دادند و در عوض عذر ما را خواستند؟

*تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته شرکت مخابرات اصفهان نسبت به تقسیم ناعادلانه سود فروش هتل مشهد

روز دوشنبه 7 تیر،حدود 250 نفر از کارگران بازنشسته شرکت مخابرات اصفهان با برپایی تجمع در محوطه بی سیم اعتراضشان را نسبت به تقسیم ناعادلانه سود فروش هتل مشهد متعلق به صندوق پس انداز کارکنان و بازنشستگان مخابرات اصفهان بنمایش گذاشتند.


بنابه گزارش رسانه ای شده بتاریخ 10 تیر، بازنشستگان مخابرات اصفهان ، با رعایت موازین بهداشتی، بر نحوه تقسیم حق‌الزحمه سود هتل اعتراض کردند و خواهانی پیگیری تضییع حق قانونی خود شدند.

در ادامه اعتراضات بازنشستگان مخابرات که در روز هفتم تیر تشکیل گردید، قربانی مدیر مخابرات منطقه در جمع معترضان حضور یافت و طی گفت و گو با آنان، مقرر گردید برای بررسی حقوق تضییع شده بازنشستگان یک نفر نماینده از طرف کانون و یک نماینده از سوی مدیر منطقه و یک نماینده از سوی انجمن، موضوع خواسته بازنشستگان را بررسی و پیشنهاد خود را برای تامین حقوق تعیین شده ارائه نمایند.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید