.
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸.
امروز:
Jan 27 2020.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 20 مرداد 1398 ساعت 17:05

اطلاعیه خبری حزب کمونیست کارگری ایران

اعتصاب کارگران بگم قلعه ارومیه، تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کلاله آزادی آنیشا اسداللهی

اعتصاب کارگران بگم قلعه ارومیه

روز ١٦ مرداد ١٢٠ کارگر بگم قلعه (هدايت آبريز به درياچه اروميه ) برای سومین روز متوالی در اعتراض به تعویق پرداخت چند ماه مزد خود دست به اعتصاب زدند و خواهان پرداخت فوری طلبهایشان شدند.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کلاله

روز ١٥ مرداد حدود ٥٠ کارگر شهرداری کلاله در استان مازندران که تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکاری مشغول کارند در اعتراض به نبود امنیت شغلی، وعده های توخالی مدیریت و عدم دریافت معوقات مزدی خود مقابل فرمانداری تجمع کردند. زیر فشار این تجمع علی بیانی فرماندار شهرستان کلاله در جمع کارگران حاضر شد و وعده پیگیری خواستهایشان را داد. به گفته این کارگران از سال ۹۳ که تحت مسئولیت پیمانکار در شهرداری مشغول کار شده‌اند مطالباتشان با تاخیر پرداخت می‌شود. کارگران شهرداری در شهرهای مختلف در اعتراض به تعویق پرداخت دستمزدها و قراردادهای موقت کاری برده وار خود بارها تجمع کرده اند. گستردگی اعتراضات کارگران شهرداری بستر مناسبی برای سامانیابی اعتراضات آنان ، ایجاد شورای هماهنگی اعتصاباتشان و برپایی اعتصابات سراسری این کارگران است.

آنیشا اسداللهی آزاد شد

روز ٦ مرداد آنیشا اسداللهی از دستگیر شدگان روز جهانی کارگر با قید وثیقه ٢٠٠ میلیونی و به شکل موقت آزاد شد. آزادی آنیشا رابه وی، به خانواده اش و به همگان تبریک میگوییم. آنیشا اسداللهی از بازداشت شدگان روز جهانی کار گر است که بعد از آزادی از زندان بار دیگر در روز ۲۸ خرداد ماه بازداشت و به زندان اوین منتقل گردید. هم اکنون سه نفر دیگر از بازداشت شدگان اول ماه مه به اسامی عاطفه رنگریز، مرضیه امیری و ندا ناجی همچنان در بازداشت بسر میبرند. ‏بر اساس خبرها روز چهاردهم مرداد جلسه دادگاه ‎عاطفه رنگریز به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد. برای او قرار وثیقه دو میلیارد تومانی صادر شده است که امکان تامین این قرار برای خانواده ی ایشان وجود ندارد. همچنین بنا بر خبر دیگری ندا ناجی در روز ١٦ مرداد از زندان قرچک ورامین به بند زنان اوین منتقل گردید. شب 15 مرداد دو نفر از فعالین ندای زنان ایران مریم محمدی و اسرین درکاله نیز به این بند منتقل شدند. مریم محمدی در ١٧ تیر و اسرین درکاله در ٦ مرداد بازداشت شده است.

عاطفه رنگریز، مرضیه امیری، ندا ناجی، مریم محمدی، اسرین درکاله ، تمامی بازداشت شدگان نیشکر هفت تپه و کارگران زندانی، معلمان دربند و تمامی زندانیان سیاسی باید فورا و بدون قید و شرط آزاد شوند و پرونده های امنیتی تشکیل شده برای همه آنان دور انداخته شود.

پیش بسوی اعتصابات سراسری

حزب کمونیست کارگری ایران

١٦ مرداد ٩٨، ٧ اوت ٢٠١٩


اطلاعیه خبری:

تجمع اعتراضی کارگران مخابرات روستایی، ادامه اعتراضات کارگران کنتورسازی قزوین و اعتصاب کارگران شهرداری محمدیار

تجمع اعتراضی کارگران مخابرات روستایی کل کشور

روز ١٥ مرداد کارگران و کارکنان مخابرات روستایی کل کشور در اعتراض به اجرا نشدن طرح طبقه بندی مشاغل و پایین بودن سطح دستمزد هایشان مقابل ساختمان وزارت ارتباطات در تهران تجمع کردند. در این حرکت اعتراضی کارگران بطور نمادین سفره خالی ای را به نشانه اعتراض به خالی بودن سفره خود و خانواده شان پهن کرده و شعارهای اعتراضی خود را فریاد میزدند. شعارهای کارگران مخابرات در این روز عبارت بودند از: " سفره ما خالیه پز شما عالیه" ، "مدیر بی لیاقت خجالت، خجالت"، " مدیر بی لیاقت استعفا استعفا".

اعتصاب کارگران شهرداری محمد یار

روز ١٥ مرداد کارگران شهرداری شهر محمدیار برای چندمین روز متوالی و در اعتراض به تعویق پرداخت سه ماه مزد و حق بیمه شان دست از کار کشیدند. جمع شدن زباله ها چهره شهر را عوض کرده است. اما مردم با سمپاتی از اعتراض این کارگران صحبت میکنند و این اعتراض انعکاس زیادی در شهر پیدا کرده است.

ادامه اعتراضات کارگران اخراجی کنتورسازی قزوین

مدیریت کارخانه کنتورسازی قزوین از تاریخ یکم مرداد ماه کارخانه را موقتا تعطیل اعلام کرد. در این روز مدیر داخلی کارخانه که یک روز قبل از آن منصوب شده بود، به بهانه اتمام قراردادهای کاری از ورود حدود ۲۰۰ کارگر کارخانه به محل کارشان خوداری کرد و از آن روز درهای کارخانه به روی کارگران بسته شده است. قرارداد این کارگران دائمی است و ٢٥ ماه حقوق بعلاوه حق سنوات و عیدی خود را طلب دارند.

کارگران کنتورسازی در اعتراض به این اخراجها و باخواست بازگشت به کار و پرداخت تمامی طلبهایشان هر روزه مقابل کارخانه و استانداری شهرستان البرز تجمع میکنند. به گفته کارگران پیش از واگذاری کارخانه به بخش خصوصی، حدود ۱۲۰۰ کارگر در این کارخانه مشغول کار بودند اما بتدریج هزار نفر از آنان اخراج و تعداد کارگران به حدود ۲۰۰ نفر کاهش یافته است. گفته میشود که کارفرما نامه اخراج ٢٠٠ کارگر باقیمانده این کارخانه را برای رد لیست همه کارگران به منظور دریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کار ارسال کرده است. اما کارگران خواستار بازگشت به کارشان هستند. تجمعات اعتراضی این کارگران ادامه دارد.

پیش بسوی اعتصابات سراسری

پیش بسوی ایجاد شوراها

حزب کمونیست کارگری ایران

١٥ مرداد ٩٨، ٦ اوت ٢٠١٩

اطلاعیه شماره ٦:

تداوم اعتصاب کارگران راه آهن

اعتصاب کارگران راه آهن که از یک هفته پیش آغاز شده همچنان در شهرها و مناطق مختلف ادامه دارد. کارگران نگهداری خطوط و ابنیه فنی راه آهن راه آهن در بندرعباس، نورآباد شازند، کرج، اسلامشهر تهران، رباط کریم، سیرجان هرمزگان، احمد آباد رفسنجان و خراسان در اعتراض به عدم پرداخت سه ماه دستمزد و قرادادهای موقت دست به اعتصاب زده اند و اعلام کرده اند که تا رسیدن به خواستهایشان به اعتصاب ادامه خواهند داد. این کارگران تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری تراورس کار میکنند و قبلا نیز با خواست پرداخت دستمزدهای معوقه و رسمی شدن قراردادهای کاری شان تجمعاتی برپا کرده بودند. در جریان این اعتراضات کارگران راه آهن بارها از سوی مدیریت شرکت تراورس و مدیران شرکت تهدید شده اند که در صورت تداوم تجمع و اعتصاب، از کار اخراج خواهند شد. اما اعتراضات کارگران ادامه دارد.

پیش بسوی اعتصابات سراسری

پیش بسوی ایجاد شوراها

حزب کمونیست کارگری ایران

١٥ مرداد ٩٨، ٦ اوت ٢٠١٩

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت